Προς το περιεχόμενο

PHILIPS OLED - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛ ?


tsd13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παρεα. Την προηγουμενη εβδομαδα αγορασα απο μεγαλο καταστημα ηλεκτρικων ειδων την Philips 55OLED803 Ambilight και την τοποθετησα πριν 2 μερες. Ξαφνικα σημερα οπως χαζευα στην τηλεοραση παρατηρησα κατι μαυρακια στο πανελ. Ειναι σε 2 διαφορετικα σημεια του πανελ. το ενα ειναι σαν μια κουκιδα μικρη μαυρη και το αλλο σαν μια μικρη γραμμη 3-4 εκατοστων κολλητα  με το δεξι ακρο της τηλεορασης. Τι μπορει να ειναι; εχω αγχωθει μηπως ειναι burn in η καμενα pixel... σας παραθετω και μερικες φωτογραφιες μηπως μπορειτε και με διαφωτισετε. εχω 5ετη εγγυηση ....

74205741_576212616454480_5840295206250872832_n.jpg

74806855_1777251845752749_6140427538075222016_n.jpg

72481165_2496464963940855_7261793020310192128_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται καν να κανεις χρηση της 5ετης εγγυησης.Φορτωσε την πηγαινε την στον Κωτσοβολο και ζητα αλλαγη.Ολα τα ηλεκτρονικα εχουν doa.Βαλε και λιγο φωνη και ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μετά από επικοινωνία με το κατάστημα, μου προτείνουν αντικατάσταση της τηλεόρασης με την Philips 55OLED754. Είναι του ίδιου επιπέδου; έχει διάφορες; να τη δεχτώ; ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Philips 55OLED754 ειναι μοντελο του 2019  .Νομιζω Σεπτεμβριο του 2019. Κατα τα αλλα ειναι το ιδιο Panel με τον ιδιο επεξεργαστη. Σχεδον μπορω να πω ιδιες ειναι απλα η 754 δεν εχει ANdroid αλλα Saphi(λειτουργικο της Philips).

Την σκεφτομαι κ εγω απλα λεω να κανω υπομονη εως την Black friday μηπως καταφερω καποια LG OLED

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που με προβληματιζει ειναι το saphi...
εντωμεταξυ ακομα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι αυτα τα σημαδακια που ειχε η τηλεοραση

15 ώρες πριν, dimus1985 είπε

Περιμενω και εγω την 55oled754.Ελπιζω να μην εχω τις ιδιες δυσαρεστες εκπληξεις

και εγω τελικα μετα απο αντικατασταση της 803... το μονο που με αγχωνει ειναι το saphi ! κατα τα αλλα, εχεις βρει πως να την καλιμπραρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παραλαβει ακομα Σαββατο νομιζω μου ειπαν

Μην σε νοιαζει το λειτουργικο.Παιρνεις ενα android box απο Κινα με 40 ευρω που εχει τα παντα φορτωνεις και kodi και εισαι αρχοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, tsd13 είπε

Παιδιά μετά από επικοινωνία με το κατάστημα, μου προτείνουν αντικατάσταση της τηλεόρασης με την Philips 55OLED754. Είναι του ίδιου επιπέδου; έχει διάφορες; να τη δεχτώ; ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας... 

Έχουν διαφορές. 

Η 754 interpolation Value 4500 (PPI) έναντι 4100 (PPI) της 803. 

Πιο δυνατό επεξεργαστή η 754 και 3GB RAM έναντι 2GB της 803.

Saphi η 754 android η 803. Πιο πολλά format ήχου υποστηρίζει η 803 αλλά πιο δυνατό γεμάτο ήχο η 754. 

4 θύρες HDMI 2.0 η 754 έναντι 2 HDMI 2.0 και 2 HDMI 1.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλησπερα...αγορασα την 754 31-12-19 από κωτσόβολο και σημερα μου έβγαλε κατι περίεργες οριζόντιες γραμμές και μια λευκή κατά μήκος της τηλεόρασης...τι μπορεί να είναι;

να σημειώσω ότι δεν έχει γινει υπερβολική χρήση της τηλεόρασης  μόνο κανα 3-4 επεισόδια στο netflix και κάποια βιντεο κλιπ στο youtube! Επισης δεν την έχει ακουμπήσει- καθαρίσει κανεις, και την έχω συνδεδεμένη με πολύμπριζο ασφαλείας (crystal audio) καινουργιο αγορασμένο με τη τηλεοραση..

Επισης οι γραμμές εμφανίζονται και στο μενού της τηλεόρασης όποτε δεν είναι θεμα καποιασ εφαρμογής

την εκανα επαναφορά εργοστασιακές αλλά τιποτα..δεν τη πειράζω αλλο γιατί δεν θελω να προκαλέσει οτιδηποτε μεγαλύτερη ζημια..

Απογοητευτικο παντως γιατί η τηλεοραση είναι σχεδόν 1,5 βδομάδας 

εξτρα εγγύηση παντως δεν πλήρωσα στον κωτσόβολο γιατι ετσι και αλλιως δεν εμπιστεύομαι το service τους..

8CB4A3C2-0746-4DD3-ABC2-3BDD45C7F5E3.jpeg

Μόλις τώρα, RantEus είπε

Παιδια καλησπερα...αγορασα την 754 31-12-19 από κωτσόβολο και σημερα μου έβγαλε κατι περίεργες οριζόντιες γραμμές και μια λευκή κατά μήκος της τηλεόρασης...τι μπορεί να είναι;

8CB4A3C2-0746-4DD3-ABC2-3BDD45C7F5E3.jpeg

 

Επεξ/σία από RantEus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ROG-X είπε

Το οτι ολοκληρη Philips εβγαλε μοντελο 2019 με τα panel της LG εκδοσης 2018...μου βρωμαγε...τιποτα σαπακια απο το ραφι θα πηρε...

άρα;

2 λεπτά πριν, ROG-X είπε

Το οτι ολοκληρη Philips εβγαλε μοντελο 2019 με τα panel της LG εκδοσης 2018...μου βρωμαγε...τιποτα σαπακια απο το ραφι θα πηρε...

κοιτα απ τη τηλεοραση δεν έχω κανένα παράπονο η εικόνα ικανοποιεί τις ανάγκες μου..αρκεί να λειτουργεί σωστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...