Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα γραφικών] VGA ASUS ROG STRIX RADEON RX580 OC EDITION (209€) @ e-shop.gr


liospi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξέρω καθόλου την συγκεκριμένη κάρτα (υλοποίηση) αλλά είναι η χαμηλότερη τιμή που βρήκα
PER.513813.jpg.28a5ec3241eb7bb4a33ba19f5565a318.jpg

https://www.e-shop.gr/offer.phtml?id=191031bo2kd2qu4ktt8j0eiqvf&o=59361

και στο σκρουτζ https://www.skroutz.gr/s/11721946/Asus-Radeon-RX-580-8GB-Rog-Strix-Gaming-OC-90YV0AK0-M0NA00.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα γκρεμιστεί κάνας φούρνος αλλά συμφωνώ με τον από πάνω, επίσης νομίζω ότι πέμπτη ή παρασκευή ανακοινώνονται RX5500 kai XT.

 

 

Επεξ/σία από Havik
i found something for 5500!! commend in navi.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχεις πάρει την καλύτερη υλοποίηση την Sapphire RX580 8gb Nitro+ στα 179,90€ πριν 6 μήνες (Πλαίσιο) πώς είναι δυνατόν να το δεις σαν προσφορά; 

Eπίσης η Special edition της RX590 Nitro+ ξεκινά από τα 200€ + μεταφορικά: ;) 

https://www.skroutz.gr/s/16765609/Sapphire-Radeon-RX-590-8GB-Nitro-Special-Edition-11289-01.html

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lionheart75 είπε

Όταν έχεις πάρει την καλύτερη υλοποίηση την Sapphire RX580 8gb Nitro+ στα 179,90€ πριν 6 μήνες (Πλαίσιο) πώς είναι δυνατόν να το δεις σαν προσφορά; 

Eπίσης η Special edition της RX590 Nitro+ ξεκινά από τα 200€ + μεταφορικά: ;) 

https://www.skroutz.gr/s/16765609/Sapphire-Radeon-RX-590-8GB-Nitro-Special-Edition-11289-01.html

Στα 150 εννοείς. Είχε παίξει σε καλύτερη τιμή. :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DsLmAnIaC είπε

Στα 150 εννοείς. Είχε παίξει σε καλύτερη τιμή. :D

Ελλάδα ή εξωτερικό; Δεν θυμάμαι μου διαφεύγει η τιμή των 150€, αναφέρομαι στην τιμή του Πλαισίου στα 179,90 τον Μάιο που πήρα την δικιά μου. :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τυπικα ειναι προσφορα. 243 η επομενη τιμη για 1 μερα και μετα 265-277 κλπ, και ποτε δεν ηταν σε τιμη πιο κοντα απο 10% σε σχεση με το 209€. Αν κριναμε υποκειμενικα με βαση το αν αξιζει κατι τα μισα τοπικ θα εφευγαν. Δεν παει ετσι ομως, εχουμε πει δεκαδες φορες οτι το κριτηρια οφειλουν να ειναι αντικειμενικα! Σε σχεση με τον ανταγωνισμο βλεπουμε την τιμη, να εχει μια διαφορα τουλαχιστον 10%, συγκρισεις με αλλα προιοντα δεν εχουν και πολυ νοημα, απο την αλλη βεβαια καλο ειναι να αναφερονται αυτα με ενα σχολιο, οχι ομως να λεμε "δεν ειναι προσφορα". Αλλο το "δεν αξιζει" και το "υπαρχουν αλλες υλοποιησεις φτηνοτερες" που οφειλει να πει καποιος που τα πιστευει , αλλο το "δεν ειναι προσφορα".

Μερικοι αλλα λενε "Τριτη" και άλλα "Παρασκευη". Προσπαθηστε να εχετε μια σταθεροτητα και συνεπεια σε οσα γραφονται. Μην κρινετε κατα πως βολευει καθε φορα με δυο μετρα και δυο σταθμα.

Συνεχιζει το θεμα οπως συνεχιζουν δεκαδες αλλα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Όταν έχεις πάρει την καλύτερη υλοποίηση την Sapphire RX580 8gb Nitro+ στα 179,90€ πριν 6 μήνες (Πλαίσιο) πώς είναι δυνατόν να το δεις σαν προσφορά; 

Eπίσης η Special edition της RX590 Nitro+ ξεκινά από τα 200€ + μεταφορικά: ;) 

https://www.skroutz.gr/s/16765609/Sapphire-Radeon-RX-590-8GB-Nitro-Special-Edition-11289-01.html

Μόνο sapphire από δω και πέρα για μένα ειδικά σε AMD !!

Πολύ κακή εμπειρία από Asus AMD κάρτες και σε μένα και σε φίλους/γνωστούς μου......

Ένα παράδειγμα η asus r9 280/x

Στα 2-3 χρόνια όλες κάηκαν με διαφορετική χρήση η κάθε μία ενώ αντίθετα το ίδιο τσιπάκι σε sapphire /gigabyte υλοποίηση μέχρι και σήμερα δουλεύει μία χαρά 

Μπορεί να έτυχε αλλά εγώ δεν τους ξανά εμπιστεύομαι σε AMD.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Μόνο sapphire από δω και πέρα για μένα ειδικά σε AMD !!

Πολύ κακή εμπειρία από Asus AMD κάρτες και σε μένα και σε φίλους/γνωστούς μου......

Ένα παράδειγμα η asus r9 280/x

Στα 2-3 χρόνια όλες κάηκαν με διαφορετική χρήση η κάθε μία ενώ αντίθετα το ίδιο τσιπάκι σε sapphire /gigabyte υλοποίηση μέχρι και σήμερα δουλεύει μία χαρά 

Μπορεί να έτυχε αλλά εγώ δεν τους ξανά εμπιστεύομαι σε AMD.

Πρέπει να έτυχε!
Έχω την ίδια με το RX480 από day 1 και mining κάνω και gaming και video editing και η κάρτα είναι μια χαρά! 
Παίζουν πολλά ρόλο, πχ για mining που έχουμε rigs με 13 κάρτες (και 2 με 21) οι sapphire μας κάνανε throttle μετά από κανά 30λέπτο mining και στο 10μηνο...πεθαμένες! Και δεν μιλάω για 1-2-3 κάρτες αλλά για 80+ 
Αντίστοιχα οι λίγες Asus που είχαμε παίζουν ακόμα! 
Αλλά και πάλι είναι η χρήση/airflow/psu και δεν ξέρω και γω τι άλλο ακόμα που παίζει ρόλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που κολλάει αυτό και εγώ έχω όλη τη σειρά nitro αλλά δε τις π στο mining για να καουν . Η κάρτα μια χαρά είναι ακριβή υλοποίηση - όλες έχουν ένα ψιλό coilwhine . Σχετικά καλή τιμή ειδικά για το ιστορικό του eshop. Αλλά αναμεινατε μέχρι BF . 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, liospi είπε

δεν ξέρω καθόλου την συγκεκριμένη κάρτα (υλοποίηση) αλλά είναι η χαμηλότερη τιμή που βρήκα
PER.513813.jpg.28a5ec3241eb7bb4a33ba19f5565a318.jpg

https://www.e-shop.gr/offer.phtml?id=191031bo2kd2qu4ktt8j0eiqvf&o=59361

και στο σκρουτζ https://www.skroutz.gr/s/11721946/Asus-Radeon-RX-580-8GB-Rog-Strix-Gaming-OC-90YV0AK0-M0NA00.html

δεν εννοειται προσφορα επειδη η συγκεκριμενη εχει χαμηλοτερη τιμη στο e-shop. 

ΠΡΟΣΦΟΡΑ λεμε οταν το συγκεκριμενο προιον ειναι 20-30% -τουλαχιστον- φθηνοτερο απο οποιοδηποτε αντιστoιχης κατηγοριας και δυναμικοτητας προιον...!  

αρα  @matrixxx  αφου μιλας και για αντικειμενικα κριτηρια, οταν υπαρχουν ιδιες, ή και καλυτερες καρτες οπως η 590, στα 200€  δεν νοειται προσφορα.......!

 

 η συγκεκριμενη θα ηταν προσφορα στα 150€ πχ...!   

αλλο η προσφορα, και αλλο μια εκπτωση σε ενα συγκεκριμενο προιον..! 

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cabdik είπε

δεν εννοειται προσφορα επειδη η συγκεκριμενη εχει χαμηλοτερη τιμη στο e-shop. 

ΠΡΟΣΦΟΡΑ λεμε οταν το συγκεκριμενο προιον ειναι 20-30% -τουλαχιστον- φθηνοτερο απο οποιοδηποτε αντιστoιχης κατηγοριας και δυναμικοτητας προιον...!  

αρα  @matrixxx  αφου μιλας και για αντικειμενικα κριτηρια, οταν υπαρχουν ιδιες, ή και καλυτερες καρτες οπως η 590, στα 200€  δεν νοειται προσφορα.......!

 η συγκεκριμενη θα ηταν προσφορα στα 150€ πχ...!   

αλλο η προσφορα, και αλλο μια εκπτωση σε ενα συγκεκριμενο προιον..! 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Δηλαδή, αν βρω μια προσφορά 50αρας τηλεόρασης, πρέπει να κάτσω να τη συγκρίνω με όλες τις 50αρες της αγοράς, και μόνο αν είναι η καλύτερη να τη βγάλω?

Αν πρόκειται για smartphone το ίδιο?

Επίσης, το ότι υπάρχει καλύτερη με τα ίδια λεφτά είναι άσχετο.. δεν κάνουμε σύγκριση όταν ανεβαίνει μια προσφορά. Για αυτό είναι ανοιχτά θέματα, ώστε ο καθένας να σχολιάζει και να παρουσιάζει άλλες επιλογές. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σας ξεμπερδέψω εγώ:

Δεν είναι καθόλου vfm η gpu της Asus,γιατί υπάρχουν καλύτερες επιλογές άλλων κατασκευαστών.

Όμως για ASUS ROG STRIX στο συγκεκριμένο chip είναι προσφορά.

Ευχαριστώ. 🤣🤣

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Όταν έχεις πάρει την καλύτερη υλοποίηση την Sapphire RX580 8gb Nitro+ στα 179,90€ πριν 6 μήνες (Πλαίσιο) πώς είναι δυνατόν να το δεις σαν προσφορά; 

Κάτι τέτοια βλέπω και μετά σκέφτομαι πως έδωσα 260.00€ για την Sapphire RX470 GB όταν είχα κάνει το pc μου πριν 3.5 χρόνια αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...