Προς το περιεχόμενο

εκκεντροφορο σε μανησσιο παπι;


FoizZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα  wave 110i injection εαν βαλω  εναν εκκεντροφορο θα εχω θεματα με το  μειγμα;  απ οσο  εμαθα δεν θα εχω κανενα απολυτως  θεμα  απλα θελω και μια  2η γνωμη

παρακαλω   να απαντησουν  γνωστες στο θεμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν διευκρινίζεις τι εκκεντροφόρο θα βάλεις? Θα αντικαταστήσεις τον εργοστασιακό με aftermarket πιο άγριο να φανταστώ??

Κ αυτό, για να βελτιώσεις τις επιδόσεις?!

Τα υπόλοιπα μέρη θα αντέξουν τέτοια αλλαγή (πχ βαλβίδες, ελατήρια κλπ) η μήπως τελικά θα σου βγαίνουν σιγά σιγά ζημιές???

Όλα κ το μείγμα, είναι συνισταμένες πολλών παραμέτρων σε μία "βελτίωση".

Είναι ενα παπί απλά (με ότι διαφορές έχει απο μια μοτοσυκλέτα) άποψη μου: δεν αξίζει καμία παρέμβαση πέραν των εργοστασιακών ανταλλακτικών.

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα με το μείγμα μπορει να μην έχεις αλλά αν δεν αλλάξεις και ελατήρια βαλβίδων πολύ πιθανόν να σου καίει λάδι το μηχανάκι.Και δεν αξίζει να το ρισκάρεις για το κέρδος σε επιδόσεις που (δεν) θα έχεις.Το είχα δοκιμάσει σε innova injection για αυτό στο λέω.Το innova έχασε λίγο χαμηλά,κέρδισε λίγο ψηλά αλλά τίποτα το ιδιαίτερο και όταν κατάλαβα ότι έκαιγε και λάδι έβαλα πάλι τον δικό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από το να καίει λάδι υπάρχει περίπτωση να καρφώσει και τις βαλβιδες.Δεν υπάρχει λόγος να πειράξεις το παπάκι όσο πειράζεις τόσο θα πληρώνεις.Δωστο και πάρε κάτι πιο δυνατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...