Προς το περιεχόμενο

παλιό αυτοκίνητο/ο ιδανικός τρόπος να ξεμπερδεψουμε??


rudigarcia222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα ο αδερφος μου εχει ενα οπελ κορσα 26ετιας(του 90κατι),παρολο που ειναι παλιο το χρησιμοποιει κανονικα ειναι νομιμο σε ολα,το χρησιμοποιει κυριως στην δουλεια για παραγγελιες,δεν εχει καποιο χοντρο προβλημα τσιμπαει λιγο λαδι/νερο/τριζει απο κατω κανα μπαλακι/ κανει μια ασταθεια στο ρελαντι και περιμετρικα χτυπηματα και γρατζουνιες πολης,αυτα θεματα τα οποια κανουν τα περισσοτερα παλια,θελει να αγορασει ενα μεταχειρισμενο πιο νεο σε ηλικια 

 

θελω να ρωτησω τι επιλογες εχουμε για το κορσα

1)να το βαλουμε αγγελια το ψιλοαποκλειω και ποσο να πιασει??,παλιο δεν εχει καν υδραυλικο τιμονι και επισης μυριζει οπως ειπα κινειται αλλα δεν το προσεχει αισθητικα κιολας

2)να το αφησουμε για ανταλλακτικα??

3)αν παει σε ανακυκλωση δινουν καποιο ποσο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

καλησπερα ο αδερφος μου εχει ενα οπελ κορσα 26ετιας(του 90κατι),παρολο που ειναι παλιο το χρησιμοποιει κανονικα ειναι νομιμο σε ολα,το χρησιμοποιει κυριως στην δουλεια για παραγγελιες,δεν εχει καποιο χοντρο προβλημα τσιμπαει λιγο λαδι/νερο/τριζει απο κατω κανα μπαλακι/ κανει μια ασταθεια στο ρελαντι και περιμετρικα χτυπηματα και γρατζουνιες πολης,αυτα θεματα τα οποια κανουν τα περισσοτερα παλια,θελει να αγορασει ενα μεταχειρισμενο πιο νεο σε ηλικια 

θελω να ρωτησω τι επιλογες εχουμε για το κορσα

1)να το βαλουμε αγγελια το ψιλοαποκλειω και ποσο να πιασει??,παλιο δεν εχει καν υδραυλικο τιμονι και επισης μυριζει οπως ειπα κινειται αλλα δεν το προσεχει αισθητικα κιολας

2)να το αφησουμε για ανταλλακτικα??

3)αν παει σε ανακυκλωση δινουν καποιο ποσο???

3) Δινουν κανα 2-3 κατοσταρικα αναλογα που θα το πας και σου το κανουν διαγραφη κτλ.

Τωρα αν το μοντελο κυκλοφοραει ακομη και εχεις χωρο να το σπασεις για ανταλλακτικα και να τα πουλας ενα ενα μονο κερδισμενος θα βγεις.

Μετα ομως δεν εχω ιδεα τι γινεται με την διαγραφη κτλ. Σιγουρα θα μπορεις να παραδωσεις πινακιδες

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έπαιρνα τηλέφωνο μία απο τις εταιρίες ανακύκλωσης. Έρχονται το φορτώνουν, σου δίνουν ένα έντυπο οτι το παρέλαβαν και μετά απο μερικές ημέρες σου έρχεται το έντυπο οτι καταστράφηκε.  ενημερώνεται απευθείας και η δου. τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαγραφή ή πώληση εστω και για 50 ευρώ, όταν δεν σε εξυπηρετεί πλέον.

Πρέπει να φύγει από την δήλωση σου γιατί ίσως στο μέλλον να σε εμποδίσει σε κάποιες εκπτώσεις τύπου μείωση ρεύματος, κάποια επιδόματα θέρμανσης ή κάτι τέτοια.

Ηδη σε κάποιες περιπτώσεις υπολογίζονται ως περιουσιακό στοιχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

3) Δινουν κανα 2-3 κατοσταρικα αναλογα που θα το πας και σου το κανουν διαγραφη κτλ.

Τωρα αν το μοντελο κυκλοφοραει ακομη και εχεις χωρο να το σπασεις για ανταλλακτικα και να τα πουλας ενα ενα μονο κερδισμενος θα βγεις.

Μετα ομως δεν εχω ιδεα τι γινεται με την διαγραφη κτλ. Σιγουρα θα μπορεις να παραδωσεις πινακιδες

Σε ποια ανακυκλωση σου έδωσαν 200-300€

Γιατί εμένα με χτύπησαν εν ολίγοις βγήκε αχρηστο το αμάξι.

Έβγαλα ότι μπορούσα και πούλησα εκτός από μοτέρ και σαλόνι .

Και θα μου δώσουν 100€ , το χαρτί θέλω στη ουσία για να προχωρήσει η διαδικασία διαγραφης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Σε ποια ανακυκλωση σου έδωσαν 200-300€

Γιατί εμένα με χτύπησαν εν ολίγοις βγήκε αχρηστο το αμάξι.

Έβγαλα ότι μπορούσα και πούλησα εκτός από μοτέρ και σαλόνι .

Και θα μου δώσουν 100€ , το χαρτί θέλω στη ουσία για να προχωρήσει η διαδικασία διαγραφης

Θεσσαλονικη, Εμενα το αμαξι ητανε ατρακαριστο παιζει να ειχε βγει απλα η φυσα απο το δυναμο και να εμεινε απο μπαταρια.

Ξυλωθηκαν λιγα πραγματα, ραδιο cd λαμπες κατι aftermarket οργανακια κτλ και το αμαξι δωθηκε οπως ητανε. 
Απλα δεν επαιρνε μπροστα, κατι τετοιο, δεν ξερω εμεινε στα χερια του θειου μου, εγω ημουν εκτος Ελλαδος.

250 ευρω εδωσε.


Βεβαια 250-300 εδινε παλι για Fiat Stilo 2.4 abarth με ζαντολαστιχα αμορτισερ και εξατμιση που κοστιζαν κανα 5χιλιαρο και το προβλημα ητανε οτι πετουσε τις ταχυτητες.Ατρακαριστο παλι.

Μαλλον πηρες 100 γιατι δεν αφησες και τιποτα μεσα. Και εγω ηθελα να τα ξηλωσω ολα αλλα δεν ημουν εδω. Πιο πολλα θα εβγαζα. Αυτο κανουν και αυτοι, πουλανε ενα ενα τα ανταλλακτικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτο μια αγγελία στο καρ 5 κατοστάρικα δε χάνεις κάτι τσάμπα είναι. Μπορεί κάποιος να το θέλει για αντίστοιχη δουλειά ή να έχει κανένα ίδιο σε καλή κατάσταση κ να το θέλει για ανταλλακτικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, bill999r είπε

Κράτησε το κ όταν βγει το μέτρο για απόσυρση σε μερικούς μήνες το δίνεις...

Αλλιως μπορείς να το πουλήσεις έως 500 ευρώ σε κάποιον

Για να το αποσύρει, σημαίνει ότι θα πρέπει να αγοράσει καινούργιο, όχι πιο φρέσκο μτχ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, αγγελία στο car. Το καλοκαίρι έβαλα αγγελία για το αυτοκίνητο του πατέρα μου, γαλλικό διλιτρο 19 ετών, 630€ τέλη. Μετά από κάνα μήνα χωρίς τηλέφωνο, βρέθηκαν δύο ενδιαφερόμενοι, ο πρώτος το πήρε και με ελάχιστο παζάρι μάλιστα. Βάλε μια τιμή στα 5 κατοστάρικα, κάποιος θα βρεθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Για να το αποσύρει, σημαίνει ότι θα πρέπει να αγοράσει καινούργιο, όχι πιο φρέσκο μτχ 

Ακουστηκε ότι θα ισχύει και για μεταχειρισμένα πενταετίας η απόσυρση. Έτσι είχε γίνει κ σχετικά πρόσφατα που είχε απόσυρση ίσχυε και για μεταχειρισμένο. 

56 λεπτά πριν, doctorkostis είπε

Συμφωνώ, αγγελία στο car. Το καλοκαίρι έβαλα αγγελία για το αυτοκίνητο του πατέρα μου, γαλλικό διλιτρο 19 ετών, 630€ τέλη. Μετά από κάνα μήνα χωρίς τηλέφωνο, βρέθηκαν δύο ενδιαφερόμενοι, ο πρώτος το πήρε και με ελάχιστο παζάρι μάλιστα. Βάλε μια τιμή στα 5 κατοστάρικα, κάποιος θα βρεθεί.

Αυτό ακριβώς. Τα πάντα έχουν μια τιμή κ έναν αγοραστή...

απο ότι θες να πάρεις βάλε ένα κατοστάρικο αέρα κ κάνε κ κλικ στο κουμπί συζητήσιμη....για να κόψεις το κατοσταρικο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, paylidis είπε

Βάλτο μια αγγελία στο καρ 5 κατοστάρικα δε χάνεις κάτι τσάμπα είναι. Μπορεί κάποιος να το θέλει για αντίστοιχη δουλειά ή να έχει κανένα ίδιο σε καλή κατάσταση κ να το θέλει για ανταλλακτικά. 

Αυτό ακριβώς έκανα και εγώ.

Ψάχνουν και τα συνεργεία.

Αρκετά έδωσα σε εξουσιοδοτημένο της Honda.

Λυπάμαι το ιδιοκτήτη που θα πληρώσει το καπέλο και καλά καινούργιων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε μια αγγελία στο car όπως σου είπανε. Επίσης υπάρχει μια σελίδα στο fb αυτοκίνητα κάτω των 999€, βάλτο και εκεί δε χάνεις κάτι. Και 300€ να φύγει πάλι για σένα κέρδος είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι απο μενα βαλτο αγγελια ακομα και στο facebook marketplace ! Ισως καποιος να το θελει για δευτερο μεσα στη πολη ή σε καμια μικρη πολη για κανα πιτσιρικά. Χαμενο δεν παει ειδικα αφου ειναι και μικρο σε μηκος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...