Προς το περιεχόμενο

H AMD αποκάλυψε την 3η γενιά της σειράς επεξεργαστών HEDT, Ryzen Threadripper


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, teobeverly500 είπε

ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΑΝΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΣΙΠΑΚΙ 
ΕΙΧΑ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΑ 16MB  CACHE KAI TA 14 NANOMETRA THS INTEL ΝΑ ΜΕ ΑΡΜΕΓΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΤΑΕΙ 5 GHZ 
ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΟΙ ΛΕΤΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ... ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ ΤΩΡΑ !!!!!!!!!!!
140 MB CACHE 7 NANOMETRA !!!24 CORES !!!!!
AUTO EINAI H EXELIXH ... 
5 XRONIA H INTEL 16MBCACHE 14 NANOMETRA PARAGOGH

AKOMA AKOYΩ ΓΙΑ ΤΑ 5GHZ ... 0 EXELIXH 

ΤΟ 2020 ΜΠΟΡΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΦΤΥΝΩ ΤΟΥΣ ΙΝΤΕΛΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΟΙ 24 ΠΥΡΗΝΕΣ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΟ 2024 ΣΤΗΝ ΧΛΕΜΠΟΙΝΤΕΛ

Bold+ Caps lock+ greeklish+AMD testosterone = έτσι πείθεις κοσμο, :)

Επεξ/σία από Agony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εμένα το μόνο που με προβληματίζει είναι η ίσως έλευση της ddr5 to 20 για να μην κάνω τη μετάβαση σε tr σε όλα τα άλλα με καλύπτει απόλυτα και είμαι με το μισό χέρι στην τσέπη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SilverMachine είπε

Μην αφηνεις τον οπαδισμο να σε βαζει σε ατραπους ψευδους κ ομιχλης. Εισαι υπερανω αυτων. Δες την αληθεια κ αγαλιασε μαζι μας. Κανουμε αγαπη (sex) κ οχι πολεμο. Οι 32 πυρηνες στα 2 χιλιαρικα ειναι σιγουρα καλυτεροι απ τους 18 στα 2.200 κ κατι.

https://www.skroutz.gr/s/16378497/Intel-Core-i9-9980XE-Box.html

Μην πηγαινεις κοντρα την λογικη. Παντα εσυ θα χανεις. 

Φιλικα.

Σωστα αυτα που λες αλλα προκειται να αλλαξουν. Οι τιμες της amd ειναι τρομερες. Οι επιχειρησεις περιμεναν επιδοσεις αντιστοιχες κ τωρα τις εχουν. Αρα, μαζι με την μεταβαση αυτων, σιγα-σιγα θα αρχισουν κ να προσαρμοζονται κ τα διαφορα software. Ολοι αυτοι που κανουν παραγγελιες στην κοκκινη λες να μην υπολογιζουν αυτα που εγραψες? 

Τα λες πανέμορφα και με συγκίνησες. Όμως. Μερικά πράγματα δεν μετριούνται μόνον στο μέγεθος και στην ποσότητα δυστυχώς. Υπάρχουν πολλοί παράμετροι που με κάνουν να είμαι υπέρ της Intel. Δεν θα προχωρήσω σε ανάλυση γιατί όπως πάντα γίνεται κουραστικό.

Δεν είμαι ούτε οπαδός (δεν μου το επιτρέπει η ηλικία μου) ούτε έχω πάει ποτέ κόντρα στην λογική. Από πολύ μικρό οι γονείς μου μου το έμαθαν αυτό και ευτυχώς το κράτησα ως τώρα. 

Δεν τελειώνει ποτέ η συζήτηση φίλε μου σε τέτοια ζητήματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, sosaid said:

Εμένα το μόνο που με προβληματίζει είναι η ίσως έλευση της ddr5 to 20 για να μην κάνω τη μετάβαση σε tr σε όλα τα άλλα με καλύπτει απόλυτα και είμαι με το μισό χέρι στην τσέπη..

Δεν θα έβαζα και το χέρι μου στη φωτιά ότι θα δούμε DDR5 mainstream platforms το 2020...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Δεν θα έβαζα και το χέρι μου στη φωτιά ότι θα δούμε DDR5 mainstream platforms το 2020...

Ούτε και εγώ αλλά με τις φωτιές που άναψε η amd ίσως στο πρώτο μισό του 21 να δούμε. Φτιάχνεις τέτοια πλατφόρμα για 1μιση χρόνο ζωής όταν γνωρίζεις πως με ddr5 οι avx512 παύουν να μην είναι στο τραπέζι;

Επεξ/σία από sosaid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, techon1 είπε

Μου θυμίζει τα smartphone-κινεζιές που βάζανε πηρύνες απλά για να υπάρχουν και από δύναμη ήταν άστα βράστα...

Να δω πότε θα ξυπνήσει ο κόσμος...

Σωστα τα λες , τα ιδια λέει και η Λουκά αλλά ποιος την ακουει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Phoenix4 είπε

Τα έχουμε ξαναπεί πως η Intel το TDP της Intel είναι άμα ο CPU τρέχει στο base clock (ποτέ) και η AMD όταν μπουστάρει (πάντα), στο περίπου.

 

8 ώρες πριν, iwnas28 είπε

280 TDP σε max συχνοτητα οχι σε base που μετραει η ιντελ ...

Για να ξερουμε τι λεμε

Ψάξτε το λίγο περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Τα λες πανέμορφα και με συγκίνησες. Όμως. Μερικά πράγματα δεν μετριούνται μόνον στο μέγεθος και στην ποσότητα δυστυχώς. Υπάρχουν πολλοί παράμετροι που με κάνουν να είμαι υπέρ της Intel. Δεν θα προχωρήσω σε ανάλυση γιατί όπως πάντα γίνεται κουραστικό.

Δεν είμαι ούτε οπαδός (δεν μου το επιτρέπει η ηλικία μου) ούτε έχω πάει ποτέ κόντρα στην λογική. Από πολύ μικρό οι γονείς μου μου το έμαθαν αυτό και ευτυχώς το κράτησα ως τώρα. 

Δεν τελειώνει ποτέ η συζήτηση φίλε μου σε τέτοια ζητήματα. 

 

1. ΟΛΑ μετριουνται με ποσοτητα, απλα αντι για πυρηνες εχεις πχ εγγυηση, υποστηριξη, θερμοκρασιες, κλπ κλπ

2. αυτη τη στιγμη η αμδ εχει πλεονεκτημα στα παντα. και σε επιδοσεις εκτος των προγραμματων που δε χρησιμοποιουν ολους τους πυρηνες (πχ παιχνιδια) και σε θερμοκρασιες, τιμες, κλπ

3. συμφωνα με το 2 η δηλωση σου οτι δεν εισαι οπαδος ειναι αναληθης. μαλλον οι γονεις σου δεν κανανε καλη δουλεια

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Phoenix4 είπε

Τα έχουμε ξαναπεί πως η Intel το TDP της Intel είναι άμα ο CPU τρέχει στο base clock (ποτέ) και η AMD όταν μπουστάρει (πάντα), στο περίπου.

 

9 ώρες πριν, iwnas28 είπε

280 TDP σε max συχνοτητα οχι σε base που μετραει η ιντελ ...

Για να ξερουμε τι λεμε


Όσες φορές και να τα πουν κάποιοι, άμα ο άλλος έχει «κολλήσει», δεν προκειται να καταλάβει ποτέ τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...