Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για αναβάθμιση λαπτοπ


JohnKaranka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στον λαό,

 με ένα γρήγορο "ψάξιμο" κατέληξα να αναρτήσω εδώ το θέμα μου.Τώρα αν είναι σχετικό καλώς αν δεν είναι παρακαλώ να με παραπέμψετε αλλού.

Μόλις σήμερα παρήγγειλα ένα λαπτοπ της lenovo και πιο συγκεκριμένα το lenovo y530 (με cpu i5 8 ram και gtx 1050).Τώρα καλώς ή κακώς αυτό μου άρεσε και λόγω δουλειάς μπορώ μόνο λαπτοπ να χρησιμοποιώ , και στα λεφτά του νομίζω πως είναι value for money.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν το έχει κάποιος και αν το έχει αναβαθμίσει την ram του συγκεκριμένα. Ενδιαφέρομαι να το αναβαθμίσω στο maximum δηλαδή στα 32 gb , αλλά  θέλω να βρώ μνήμες που να είναι οι κατάλληλες (και αν γίνεται οικονομικές).

Αν το έχει καποιος απο εδώ μέσα το συγκεκριμένο λαπτοπ και είναι γνώστης ας ενημερώσει να ξεστραβωθω και εγω.

Επίσης αν γνωρίζει κάποιος αν χαλάει η εγγύηση σε περίπτωση αναβάθμισης (απο forum της lenovo που είδα , υποτίθεται οτι αν έχει κάποιο πρόβλημα και το επιστρέψεις με το δικό του hardware δεν έχεις θέμα αλλα πάλι δεν είμαι σίγουρος).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έχω μιλήσει με Lenovo Ελλάδος και δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση αρκεί να μην κάνεις κάποια ζημιά ενώ το αναβαθμίζεις.

Για πιο λόγο όμως να πας σε 32GB; Το βρίσκω υπερβολικό εκτός και αν πρόκειται να κάνεις κάποια βαριά χρήση και είσαι σίγουρος ότι θα χρειαστείς τόσο πολύ ram.

 

Επεξ/σία από LF21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Το απλούστερο που μπορείς σε πρώτη φάση να κάνεις, είναι να ψάξεις στις σελίδες των κατασκευαστών μνημών, για να δεις τι συνιστούν. π.χ.

Crucial
https://eu.crucial.com/eur/en/compatible-upgrade-for/Lenovo/legion-y530

Kingston

https://www.kingston.com/en/memory/search?model=98722&deviceType=3&mfr=LEN&line=Legion+Laptop

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...