Προς το περιεχόμενο

Τα πρώτα renders για το επόμενης γενιάς iPhone


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

""Όσον αφορά στο κόστος, αναμένεται εξαιτίας του νέου hardware, να αυξηθεί, για όλες τις συσκευές iPhone που θα παρουσιάσει του χρόνου η εταιρεία"". 

 

Δεν νομίζω να υπάρχει έστω ένας στον πλανήτη που να περίμενε κάτι διαφορετικό. Ευκαιρία ψάχνουν να αυξάνουν τις τιμές. 

Το νέο θα ήταν αν μειώνονταν  οι τιμές. 

Επεξ/σία από tolstoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iphone 4 εχω. βολευει απιστευτα και αρκετη καλη κατασκευη κινητο του 2008 ποτε ειναι... Αν  βγαζαν το ιδιο και σε μεγεθος αλλα με επιδοσεις του 2020, θα το εδινα το χιλιαρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Rockdye είπε

Δεν αλλάζω το Face ID με καμία από τις υφιστάμενες τεχνολογίες. Κ μόνο που αρκεί να πατήσω ένα πλευρικό κουμπί για να ολοκληρώσω τις συναλλαγές μου είναι must. 

Και με το δακτυλικό αποτύπωμα απλώς πατάς την οθόνη για να ολοκληρώσεις τις συναλλαγές σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα "fanmade" concepts τα βλέπουμε συχνά. Πάει ο κάθε πικραμένος και φτιάχνει ένα 3D render με κουτάκια, έτσι για να νιώσει λίγο John Ive μέσα του, και κάθε forbes κάνει ντόρο από το τίποτα. Γελοία πρακτική κατ'εμέ, ειδικά αν σκεφτείς οτι τέτοιου τύπου "concepts" δε λαμβάνουν υπόψη τα specs των εξαρτημάτων. Στη συγκεκριμένη μπούρδα, το notch δύσκολα θα είχε αυτό το σχήμα γιατί δεν είναι στο design language της apple και δεν έχει χώρο για τους αισθητήρες του faceID - οπότε πρόκειται απλά για μια γελοία μπούρδα 😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάμερες κάμερες κάμερες παντού και τα μυαλά στις κάμερες ..!! Ακόμη να μας φωτογτμραφισουν όλους σε κάθε πιθανή εκδοχή της ζωής μας !;!;!Ελεος ..!!2500€ το βλέπω να χτυπάει αυτο που μου φαίνεται και λόγο ομορφουλικο να πω την αλήθεια ..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σύμφωνα με φήμες και διαρροές"

Ειναι οι πρωτες λεξεις του αρθρου,και παρ ολα αυτα οι κλασσικοι εξυπνακηδες εδω μεσα το δεσαν σκοινι κορδονι οτι ετσι θα ειναι η εμφανιση λες και εγινε καποια επισημη παρουσιαση.

Αμα ξεκινατε απο τωρα να σπατε μπαλες για ενα κινητο,φαναζομαι τι θα γινει σε 10 μηνες που θα ανακοινωθει.

Καλο μας κουραγιο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Rockdye είπε

Το Notch θα το κρατάει όσο θέλει η πρόσοψη της να ξεχωρίζει από αλλες εταιρειες. Βλέπεις iPhone και το καταλαβαίνεις αμέσως. Κλασική κίνηση marketing της εταιρείας.  Επισης τα επόμενα θα είναι πολύ πιο ακριβά. Βλέπω το 11pro να πουλάει ακόμη περισσότερο του χρόνου. 

 

Το notch στα iPhone έχει λόγο ύπαρξης και δεν είναι θέμα marketing, αυτό δηλαδή που έκαναν οι περισσότερες άλλες εταιρίες μπας και πουλήσουν περισσότερο.

46 λεπτά πριν, ts0ts0s είπε

"Σύμφωνα με φήμες και διαρροές"

Ειναι οι πρωτες λεξεις του αρθρου,και παρ ολα αυτα οι κλασσικοι εξυπνακηδες εδω μεσα το δεσαν σκοινι κορδονι οτι ετσι θα ειναι η εμφανιση λες και εγινε καποια επισημη παρουσιαση.

Αμα ξεκινατε απο τωρα να σπατε μπαλες για ενα κινητο,φαναζομαι τι θα γινει σε 10 μηνες που θα ανακοινωθει.

Καλο μας κουραγιο.

Εδώ δεν έχουν καταλάβει ότι πρόκειται για ένα concept συγκεκριμένου ανθρώπου. Λες και η Apple αυτόν περίμενε..

Είμαι σίγουρος πως έχουν ήδη τα πρώτα πρωτότυπα του 12 στο Cupertino.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, pao13 είπε

άντε πάλι οι Κινέζοι να αλλάζουν σχήμα 

μην τους κάνεις τέτοια !!

Αυτά γινόντουσαν παλιά .Οι Κινέζοι κάνουν πλέον innovation και η apple εν έτη 2020 βγάζει ακόμα κινητό με νοτς . Ούτε της εξελίξεις δεν μπορεί να ακολουθήσει πλέον η Apple. Και πριν αρχίζεις και κράζεις iPhone 8 έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Hellenicsun είπε

Το notch στα iPhone έχει λόγο ύπαρξης και δεν είναι θέμα marketing, αυτό δηλαδή που έκαναν οι περισσότερες άλλες εταιρίες μπας και πουλήσουν περισσότερο.

Ναι ρε φίλε δεν είπα ότι δεν έχει λόγο υπαρξης, αλλά μπορούσαν να το περιορισουν να αλλάξουν θέση κτλ κτλ. Δεν το κάνουν γιατί το συγκεκριμένο notch έγινε διάσημο. Χώρια ότι γίνεται πολύ κουβέντα για το τιποτα, λες και θα δει κάποιος βίντεο 16:9 που θα πιάνει όλη την οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Rockdye είπε

Δεν αλλάζω το Face ID με καμία από τις υφιστάμενες τεχνολογίες. Κ μόνο που αρκεί να πατήσω ένα πλευρικό κουμπί για να ολοκληρώσω τις συναλλαγές μου είναι must. 

Flame ON

Συναλλαγές δεν φαντάζομαι να εννοείς στο σούπερ μάρκετ , βενζινάδικο κλπ όπως κάνουμε με τα Android χωρίς κάρτα τράπεζας , μόνο με την συσκευή. Α ναι , κλειδωμένο NFC η Apple... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikcrf είπε

Αυτά γινόντουσαν παλιά .Οι Κινέζοι κάνουν πλέον innovation και η apple εν έτη 2020 βγάζει ακόμα κινητό με νοτς . Ούτε της εξελίξεις δεν μπορεί να ακολουθήσει πλέον η Apple. Και πριν αρχίζεις και κράζεις iPhone 8 έχω.

Πες μου ότι δεν αναφέρεσαι σε κανένα foldable για innovation Η κάμερα Εκατόν Οκτώ Μεγκαπιξελς Ουαου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...