Προς το περιεχόμενο

Κάλυψη υλικές ζημιές αυτοκινήτου απο ατύχημα


BoullyBoy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι όπως στα είπαν πάει. Το ποσό είναι πολύ χαμηλό εγώ προσωπικα δε θα τα δεχόμουν θα τους πίεζα για παραπάνω κ ας κόψουν το σβέρκο τους ειδάλλως το 3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κινηθείτε ανεξάρτητα και βάλτε δικό σας δικηγόρο. Όπως τα λέει και ο @paylidis είναι αν τους κυνηγήσετε δικαστικά θα σας αποζημιώσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δευτέρα θα την πάρω τηλέφωνο και θα ζητήσω να μου πει την έκθεση του πραγματογνώμονα. Αν αρνηθεί θα ζητήσω διευκρινήσεις στο πως το έχει αξιολογήσει και πως εγώ στην καλύτερη 2300 αν μου δώσουν και να ξανά κάνουν την έκθεση.

Αλλιώς λογικά το βλέπω για την 3η επιλογή και βλέπουμε. Για δικαστικά δεν με πολύ παίρνει να πάω γιατί και θα πάει χρόνια και δεν έχω την πολυτέλεια να πληρώνω δικηγόρους κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, BoullyBoy είπε

Την δευτέρα θα την πάρω τηλέφωνο και θα ζητήσω να μου πει την έκθεση του πραγματογνώμονα. Αν αρνηθεί θα ζητήσω διευκρινήσεις στο πως το έχει αξιολογήσει και πως εγώ στην καλύτερη 2300 αν μου δώσουν και να ξανά κάνουν την έκθεση.

Αλλιώς λογικά το βλέπω για την 3η επιλογή και βλέπουμε. Για δικαστικά δεν με πολύ παίρνει να πάω γιατί και θα πάει χρόνια και δεν έχω την πολυτέλεια να πληρώνω δικηγόρους κλπ.

Πίεσε τους οσο μπορείς στην αρχή ρίχνουν άδεια να πιάσουν γεμάτα και το παίζουν δύσκολοι. Αυτή είναι η δουλειά τους. 
επιπλεον πήγαινε ξήλωσε το υγραέριο κατά τη γνώμη μου. Για αυτους δε μετράει εφόσον δε βγήκε έτσι από το εργοστάσιο ούτως η αλλιώς. Αν το σμπρωξεις ως μεταχειρισμένο πιθανότατα θα βγάλεις κ από εκεί 1.5 κατοσταρικο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, paylidis είπε

Πίεσε τους οσο μπορείς στην αρχή ρίχνουν άδεια να πιάσουν γεμάτα και το παίζουν δύσκολοι. Αυτή είναι η δουλειά τους. 
επιπλεον πήγαινε ξήλωσε το υγραέριο κατά τη γνώμη μου. Για αυτους δε μετράει εφόσον δε βγήκε έτσι από το εργοστάσιο ούτως η αλλιώς. Αν το σμπρωξεις ως μεταχειρισμένο πιθανότατα θα βγάλεις κ από εκεί 1.5 κατοσταρικο. 

Μα αυτοί μου λενε χωρίς το αέριο 1800 και με το αέριο 2000 και κρατάνε αυτοί το αμάξι. Δηλαδή στο σύνολο εγώ παίρνω 2000.

Αυτό που λες εσύ να τους πιέσω μπορούν να ανεβάσουν και στο φιλικό διακανονισμό ή πρέπει αναγκαστικά να πάω στην 3η επιλογή.;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BoullyBoy είπε

Μα αυτοί μου λενε χωρίς το αέριο 1800 και με το αέριο 2000 και κρατάνε αυτοί το αμάξι. Δηλαδή στο σύνολο εγώ παίρνω 2000.

Αυτό που λες εσύ να τους πιέσω μπορούν να ανεβάσουν και στο φιλικό διακανονισμό ή πρέπει αναγκαστικά να πάω στην 3η επιλογή.;

Ok. K στο φιλικό ισχύει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα μίλησα με την ίδια και μου λέει πως δεν πρόκειται να μπορέσει να αλλάξει η τιμή των 2000 και μόνο αν βγω απο το φιλικό διακανονισμό θα μπορέσω να ζητήσω περισσότερα (και αν το δεχτούν).

Στην έκθεση βλέπω ο πραγματογνώμονας έχει βάλει 2000 ευρώ πως έχει συμφωνηθεί (χωρίς να έχει μιλήσει μαζί μου) και την αξία την έχει βάλει 2000. Συνολικό κόστος επισκευής έχει βγάλει 5000 ευρώ με ΦΠΑ.

Στο αμάξι έχω GPS, καινούρια λάστιχα, Αέριο (άσε που λέει άμα το πάρω πάει -200), ρεζέρβα. Και μου λέει πως δεν μπορώ να τα πειράξω.

πραγματογνομονασ.jpg

Επεξ/σία από BoullyBoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BoullyBoy είπε

Σήμερα μίλησα με την ίδια και μου λέει πως δεν πρόκειται να μπορέσει να αλλάξει η τιμή των 2000 και μόνο αν βγω απο το φιλικό διακανονισμό θα μπορέσω να ζητήσω περισσότερα (και αν το δεχτούν).

Στην έκθεση βλέπω ο πραγματογνώμονας έχει βάλει 2000 ευρώ πως έχει συμφωνηθεί (χωρίς να έχει μιλήσει μαζί μου) και την αξία την έχει βάλει 2000. Συνολικό κόστος επισκευής έχει βγάλει 5000 ευρώ με ΦΠΑ.

Στο αμάξι έχω GPS, καινούρια λάστιχα, Αέριο (άσε που λέει άμα το πάρω πάει -200), ρεζέρβα. Και μου λέει πως δεν μπορώ να τα πειράξω.

πραγματογνομονασ.jpg

Μπούρδες λέει τότε εάν έχεις καινουργια λάστιχα και γράφει κατάσταση μέτρια. Ζητά εξέταση από άλλον πραγματογνώμονα. Έχεις το δικαίωμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο δικαστηκα θα βγάλεις ακρη, οι ασφαλιστικές δεν αλλαζουν αυτο που λενε με τιποτα και απο το φιλικο να βγεις και πάλι αποτέλεσμα δεν θα εχεις.

Αρχικά βαλε τον δικηγόρο σου να πάρει τηλέφωνο, οχι εσυ, μετά βλέπεις

Εχεις νομικη κάλυψη στο ασφαλιστηρίου σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο μύνημα λες ότι τα λάστιχα σου είναι καινούρια και στην έκθεση αναφέρει ότι η κατάσταση τους είναι μέτρια. Τι ισχύει τελικά πότε τα έβαλες και πόσα χλμ τα είχες .το λέω μπας και μπορείς να πιαστείς από αυτό ότι ο πραγματογνώμονας λέει μπούρδες.

...υγ τώρα πρόσεξα ότι αυτό με τα λάστιχα το λέει και άλλος παραπάνω.

 

ΒΤw εσύ πόσο κοστολογεί το αυτοκίνητο σου βάση του εξοπλισμού και το τι κυκλοφορεί στην αγορά; Το σύστημα υγραερίου που λες ότι πραγματονομωνας στο αξιολογεί ότι έχει πλέον 200€ ποτέ το έβαλες?....

 

Επεξ/σία από teddy71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λάστιχα είναι ενός έτους, τουλάχιστον άλλα 2 χρόνια άνετα βγάζουν. Νταξ δεν είναι απο τα ακριβά αλλά μπορώ να τα πάρω να τα βάλω στου πατέρα μου το αμάξι γιατί είναι αυτός για αλλαγή και τα νούμερα είναι ίδια.

Τώρα σκέφτομαι να πάω να τα αλλάξω χωρίς να τους πω και τίποτα γιατί όπως το βλέπω με τα 2000 θα μείνω, θα πάρω και απο μέσα gps, ράδιο, και όλα τα αξεσουάρ που έχω βάλει και ας φύγει τη να κάνουμε, δεν είμαι για δικαστήρια πάντως αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν μπορείς να το κυνηγήσεις...πάρε ότι σου δίνουν...

Εκεί βασίζονται και αυτοί άλλωστε!

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα την έκλεισα την συμφωνία και θα πάει για Πλειστηριασμό, το ποσό μπόρεσα και το ανέβασα μέχρι 2100 Ευρώ. Για παραπάνω λέει εάν θέλετε να κλείσει και να πάει στην άλλη εταιρία.

Μέχρι την τρίτη εάν δεν βγει κανένας να το αγοράσει θα το πάω εγώ για καταστροφή και θα πάρω όλο το ποσό από αυτούς, σε αυτήν την περίπτωση θα πάρω όμως και εγώ μερικά + από τον παλιατζή.

Τώρα σχετικά με τα εσωτερικά. θα ήθελα να πάρω τουλάχιστον το ραδιόφωνο μου και δεν ξέρω τη να κάνω. Αυτή λέει δεν μπορώ να πειράξω τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα άλλαξε τα λάστιχα όπως είπες... για το ράδιο αν δεις κ πάει για πρεσσα παρτο τότε για σιγουριά. Προσωπικα μετά από τέτοια φουστια θα ξήλωνα κι αλλά αφανή αντικείμενα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...