Προς το περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικο δέντρο


gepall

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, k_w_t είπε

Ακομα και τα πτυσωμενα οπως λες εχουν την ταλαιπωρια οτι πρεπει να ανοιγεις μετα τα κλαδακια για να φουντωσει

First world problems

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για αυτό δε στολίζεις δέντρο και ησυχάζεις...

Εναλλακτική, αν σε πρήζει η γυναίκα, δηλώνεις εξαρχής ότι δεν έχεις την παραμικρή ανάμιξη με αυτή την ηλίθια διαδικασία, και επιδεικτικά την αφήνεις να χάνει μισή μέρα προσπαθώντας να το στήσει (τόσο κάνει μια μέση γυναίκα να κατέβει στην αποθήκη, να βρει τις κούτες με τα χριστουγεννιάτικα, να τα φέρει πάνω και να καταφέρει να στήσει και το δέντρο), ενώ εσύ απολαμβάνεις ζεστή καφεδιά αραχτός στον καναπέ με παντοφλίτσα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gepall είπε

ρε παντοφλίτσα θα έχει σίγουρα αλλά όχι όπως την περιγράφεις ...

Eγώ αδερφέ στο συγκεκριμένο θέμα την έχω σκίσει την γάτα 

Τώρα για τα υπόλοιπα άστα :D :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Eγώ αδερφέ στο συγκεκριμένο θέμα την έχω σκίσει την γάτα 

Τώρα για τα υπόλοιπα άστα :D :D 

Pic or it didn't happen...και άστα αυτά....και όχι μόνο αυτό σε βλέπω και στο Jumbo 6 η ώρα το απόγευμα Σάββατο να ψωνίζεις στολίδια...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Για αυτό δε στολίζεις δέντρο και ησυχάζεις...

Εναλλακτική, αν σε πρήζει η γυναίκα, δηλώνεις εξαρχής ότι δεν έχεις την παραμικρή ανάμιξη με αυτή την ηλίθια διαδικασία, και επιδεικτικά την αφήνεις να χάνει μισή μέρα προσπαθώντας να το στήσει (τόσο κάνει μια μέση γυναίκα να κατέβει στην αποθήκη, να βρει τις κούτες με τα χριστουγεννιάτικα, να τα φέρει πάνω και να καταφέρει να στήσει και το δέντρο), ενώ εσύ απολαμβάνεις ζεστή καφεδιά αραχτός στον καναπέ με παντοφλίτσα 

Εμένα πάλι δεν θέλει σε καμία περίπτωση να ασχοληθώ με ότι αφορά το δέντρο (ψώνια, αποθήκες, στόλισμα -είναι και τεράστιο το ρημάδι-, σκούπες, σφουγγαρίσματα κλπ), ενώ εγώ θέλω, και θέλει να κάθομαι στον καναπε πίνοντας καφέ και κωλοβαρόντας στον υπολογιστή για να μην την ενοχλώ 🙁

Επεξ/σία από l337
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, l337 είπε

Εμένα πάλι δεν θέλει σε καμία περίπτωση να ασχοληθώ με ότι αφορά το δέντρο (ψώνια, αποθήκες, στόλισμα -είναι και τεράστιο το ρημάδι-, σκούπες, σφουγγαρίσματα κλπ), ενώ εγώ θέλω, και θέλει να κάθομαι στον καναπε πίνοντας καφέ και κωλοβαρόντας στον υπολογιστή για να μην την ενοχλώ 🙁

Ρε συ, έχει ανύπαντρη αδελφή;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, l337 είπε

Έναν αδελφό έχει αλλά δεν νομίζω πως ενδιαφέρεσαι 😛

Φτουυυ… ατυχήσαμε… Δεν πειράζει… άντε καλά Χριστούγεννα να έχουμε… και όποιος αντέχει να στολίζει ας το κάνει…

Εγώ πάντως βαριέμαι πολύ…

Ειδικά τα Χριστουγεννιάτικα τραπεζώματα και η γκρίνια του στιλ «γιατί να πάμε στους δικούς σου και όχι στους δικούς μου»… κλπ κλπ… (πάλι θα πω στο αφεντικό να δουλέψω ανήμερα στις γιορτές)

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bromiaris είπε

Φτουυυ… ατυχήσαμε… Δεν πειράζει… άντε καλά Χριστούγεννα να έχουμε… και όποιος αντέχει να στολίζει ας το κάνει…

Εγώ πάντως βαριέμαι πολύ…

Ιδικά τα Χριστουγεννιάτικα τραπεζώματα και η γκρίνια του στιλ «γιατί να πάμε στους δικούς σου και όχι στους δικούς μου»… κλπ κλπ… (πάλι θα πω στο αφεντικό να δουλέψω ανήμερα στις γιορτές)

Δεν έχω πρόβλημα να στολίσω μαζί της (έτσι κι αλλιώς μια φορά το χρόνο είναι) αλλά εκείνη δεν θέλει :p Αυτό που βαριέμαι αφόρητα είναι το ξεστόλισμα.
Τα χριστουγεννιάτικα τραπεζώματα είναι ότι χειρότερο έχει υπάρξει και η πιο cringe φάση, αν και τα περισσότερα ζόρια τα τραβάει η γυναίκα μου μιας και εγώ δουλεύω (αναγκαστικά) πολλές αργίες (και χριστούγεννα, πρωτοχρονιές κλπ). Ευτυχώς γκρίνιες του παραπάνω στυλ δεν έχουμε μιας και οι δυο βαριόμαστε αφόρητα τα οικογενειακά <πέστα όπως θες> και προτιμάμε την ησυχία μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giotis1982 είπε

Pic or it didn't happen...και άστα αυτά....και όχι μόνο αυτό σε βλέπω και στο Jumbo 6 η ώρα το απόγευμα Σάββατο να ψωνίζεις στολίδια...

Jumbo προσωπικά δε πάω ποτέ 😁

Βασικά αντιπαθώ το χριστουγεννιάτικο δέντρο, και ευτυχώς η επιθυμία μου γίνεται σεβαστή 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλή λυση

 

Φωνάζετε τη πεθερά σου, άσε να το στήσει το δέντρο και εσείς το ζευγάρι, της ετοιμάζεται γεύμα και μεζεδάκια...

 

Θα κουραστεί δε λέω, αλλά είναι μονόδρομος, δε.... βλέπω άλλη λύση!!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Goriillaki5 είπε

Απλή λυση

Φωνάζετε τη πεθερά σου, άσε να το στήσει το δέντρο και εσείς το ζευγάρι, της ετοιμάζεται γεύμα και μεζεδάκια...

Θα κουραστεί δε λέω, αλλά είναι μονόδρομος, δε.... βλέπω άλλη λύση!!!! 

Λυση με πεθερα ?  Δε βγαλουν καλυτερα  τα ματια τους μονοι τους :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...