Προς το περιεχόμενο

Οδηγος ΚΤΕΛ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε 3 χρονια κλείνω τα 21 και δεν έχω πάει στρατό ακόμα και είμαι σε μια σχολή που είναι πολύ δύσκολη την οποία σκέφτομαι να σταματήσω,ο οδηγός κτελ είναι μια καλή δουλειά;;Δηλαδή έχει άμεση αποκατάσταση(οποίος νομός είναι δεν με πειράζει) ή περιμένουν πολλοί οδηγοί για να προσληφθούν ήδη;;Είναι μόνιμη δουλειά και τι να κάνω τώρα που είναι νωρίς και δεν "βιάζομαι";;Επισης αν μπορείτε πείτε μου πληροφορίες όπως τις παραπάνω για αυτήν την δουλειά για να καταλάβω γενικά αν είναι καλή επιλογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GrNaou1998 είπε

Σε 3 χρονια κλείνω τα 21 και δεν έχω πάει στρατό ακόμα και είμαι σε μια σχολή που είναι πολύ δύσκολη την οποία σκέφτομαι να σταματήσω,ο οδηγός κτελ είναι μια καλή δουλειά;;Δηλαδή έχει άμεση αποκατάσταση(οποίος νομός είναι δεν με πειράζει) ή περιμένουν πολλοί οδηγοί για να προσληφθούν ήδη;;Είναι μόνιμη δουλειά και τι να κάνω τώρα που είναι νωρίς και δεν "βιάζομαι";;Επισης αν μπορείτε πείτε μου πληροφορίες όπως τις παραπάνω για αυτήν την δουλειά για να καταλάβω γενικά αν είναι καλή επιλογή

Πρεπει να κλείσεις τα 21  οπότε είσαι 3 χρόνια μακρυα.Ουτε φαντάρος έχεις παει ,μηπως βιάζεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Πρεπει να κλείσεις τα 21  οπότε είσαι 3 χρόνια μακρυα.Ουτε φαντάρος έχεις παει ,μηπως βιάζεσαι;

Αυτά τα έχω γράψει ήδη σαν πληροφορίες και ξέρω ότι μπορεί να βιάζομαι αλλά θέλω να έχω ένα σχέδιο Β αν δεν συνεχίσω την σχολή οπότε για αυτό ρώτησα εδώ για αυτό το επάγγελμα μήπως βοηθήσετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Φίλε βιάζεσαι πολύ,για το συγκεκριμένο θεμα.Φτάσε πρώτα σε ηλικία που μπορείς να  βγάλεις δίπλωμα  .

Ναι το ξέρω ότι βιάζομαι και ρωτάω για λεπτομέρειες για αυτό το επάγγελμα ας πούμε τι δίπλωμα να βγάλω πως είναι η κατάσταση σε αυτήν την δουλειά κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, bilya είπε

Αν δεν έχεις γνωστό απλά το ξεχνάς. Μιλάμε για μέγιστο καρτέλ που μόνο συγγενείς κ γνωστοί μπαίνουν.

Αα δηλαδή δεν πρόκειται αν δεν έχω γνωστούς να μπω..είσαι σίγουρος ετσι;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, GrNaou1998 είπε

Αα δηλαδή δεν πρόκειται αν δεν έχω γνωστούς να μπω..είσαι σίγουρος ετσι;; 

Οσους γνωρίζω κ δουλεύουν σε Κτελ ειχαν συγγενή, είτε οδηγό ειτε υπάλληλο.

Θα μου πεις μικρό δείγμα αλλά σκέψου οτι ειναι ενα απο τα μεγαλύτερα ιδιωτικά μονοπώλια.

Οι πλειοψηφία των οδηγών είναι μέτοχοι κ οχι υπάλληλοι μιας κ τα λεωφορεία τους ανήκουν. Οποτε κ δίπλωμα να βγάλεις ποιος θα σε παρει σαν οδηγό?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, bilya είπε

Οσους γνωρίζω κ δουλεύουν σε Κτελ ειχαν συγγενή, είτε οδηγό ειτε υπάλληλο.

Θα μου πεις μικρό δείγμα αλλά σκέψου οτι ειναι ενα απο τα μεγαλύτερα ιδιωτικά μονοπώλια.

Οι πλειοψηφία των οδηγών είναι μέτοχοι κ οχι υπάλληλοι μιας κ τα λεωφορεία τους ανήκουν. Οποτε κ δίπλωμα να βγάλεις ποιος θα σε παρει σαν οδηγό?

Ναι μπορεί να έχεις δίκιο οντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σταματήσεις τη σχολή για οδηγός κτέλ που είναι το χειρότερο καρτέλ και σε θέμα υπηρεσιών θυμίζει δεκαετία 80΄? 

Ακόμα και αν το ήθελες για να βγάλεις δίπλωμα θέλεις και 3 χρόνια εμπειρία για πει. Τουλάχιστον εάν σε ενδιαφέρει για οδηγός, κοιτά για τουριστικά βανάκια και συναφή που κινείται καλύτερα το θέμα.

Καλύτερα να σκέφτεις για άλλη σχολή εάν δεν σε ενδιαφέρει.

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kti23 είπε

Να σταματήσεις τη σχολή για οδηγός κτέλ που είναι το χειρότερο καρτέλ και σε θέμα υπηρεσιών θυμίζει δεκαετία 80΄? 

Ακόμα και αν το ήθελες για να βγάλεις δίπλωμα θέλεις και 3 χρόνια εμπειρία για πει. Τουλάχιστον εάν σε ενδιαφέρει για οδηγός, κοιτά για τουριστικά βανάκια και συναφή που κινείται καλύτερα το θέμα.

Καλύτερα να σκέφτεις για άλλη σχολή εάν δεν σε ενδιαφέρει.

Τι εννοείς θυμίζει δεκαετία 80;;Και γιαυτό λέω τώρα που είναι νωρίς ίσως αρχίσω από τώρα να μαθαίνω να οδηγώ μηπως μου χρήσιμευσει..με τα τουριστικά είναι πάλι μόνιμη σαν δουλειά ή εποχιακή και περίπου πόσο είναι ο μισθός αν ξέρεις;;Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα ειναι καλη φαση τα επαγγελματικα διπλωματα.Εχει αρκετη περαση το οδηγος, απο τουριστικα μεχρι διαφορες εταιρειες (και διαφορα οχηματα ) .Να το κανεις , πιστευω θα το βρεις μπροστα σου , το μονο που απαιτει ειναι καποιο (σχετικα προσιτο ) ποσο και ορεξη να ασχοληθει καποιος .Οσο πιο νεος , τοσο καλυτερα βεβαια 

Την σχολη συνεχισε την 

Επεξ/σία από bluesattack
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, bluesattack είπε

Γενικα ειναι καλη φαση τα επαγγελματικα διπλωματα.Εχει αρκετη περαση το οδηγος, απο τουριστικα μεχρι διαφορες εταιρειες (και διαφορα οχηματα ) .Να το κανεις , πιστευω θα το βρεις μπροστα σου , το μονο που απαιτει ειναι καποιο (σχετικα προσιτο ) ποσο και ορεξη να ασχοληθει καποιος .Οσο πιο νεος , τοσο καλυτερα βεβαια 

Την σχολη συνεχισε την 

Δηλαδή είναι μόνιμη δουλειά είτε είναι τουριστικά είτε ΚΤΕΛ και βρίσκεις γρήγορα δουλειά;;Με την σχολή δεν ξέρω γιατί είναι πολύ δύσκολη αλλά θα προσπαθήσω..Ευχαριστώ που βοήθησες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις καποιον συγγενη η πολυ γνωστο ιδιοκτητη λεωφορειου εχεις καποιες πιθανοτητες ..ειδαλλως κοιτα με το επαγγελματικο διπλωμα σου καμμια δουλεια σε τουριστικο γραφειο σε κανα minibus-van για ξεκινημα γιατι η εμπειρια ειναι χρησιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasbm είπε

αν εχεις καποιον συγγενη η πολυ γνωστο ιδιοκτητη λεωφορειου εχεις καποιες πιθανοτητες ..ειδαλλως κοιτα με το επαγγελματικο διπλωμα σου καμμια δουλεια σε τουριστικο γραφειο σε κανα minibus-van για ξεκινημα γιατι η εμπειρια ειναι χρησιμη...

Είναι μόνιμη δουλειά γενικά;; Ναι εχεις δίκιο πρέπει να αρχίσω από κάπου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...