Προς το περιεχόμενο

Οδηγος ΚΤΕΛ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, GrNaou1998 είπε

Είναι μόνιμη δουλειά γενικά;; Ναι εχεις δίκιο πρέπει να αρχίσω από κάπου 

μονιμη δουλεια ειναι για τους ιδιοκτητες ,τα παιδια τους ,τα αδελφια τους..... πρεπει να εισαι τυχερος την βρεις....αλλα αν τη βρεις και εισαι τυπικος δεν θα τη χασεις ευκολα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις σκεφτεί ότι είναι δουλειά που δεν σηκωνει σήμερα είναι Κυριακή ή αργία ή εθνική εορτή έτσι;Οτι μπορεί να φέυγεις για δρομολόγιο στις 5 το πρωί ή στις 10 το βράδυ,με ότι καιρό και να κάνει;Οτι δεν μπορείς να διαλέγεις δρομολόγια;Οτι θα εχεις την ευθύνη Χ ατόμων και θα πρέπει να υπομένεις τις παραξενιές τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, kostasbm είπε

μονιμη δουλεια ειναι για τους ιδιοκτητες ,τα παιδια τους ,τα αδελφια τους..... πρεπει να εισαι τυχερος την βρεις....αλλα αν τη βρεις και εισαι τυπικος δεν θα τη χασεις ευκολα.......

Οκ ευχαριστω

13 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Εχεις σκεφτεί ότι είναι δουλειά που δεν σηκωνει σήμερα είναι Κυριακή ή αργία ή εθνική εορτή έτσι;Οτι μπορεί να φέυγεις για δρομολόγιο στις 5 το πρωί ή στις 10 το βράδυ,με ότι καιρό και να κάνει;Οτι δεν μπορείς να διαλέγεις δρομολόγια;Οτι θα εχεις την ευθύνη Χ ατόμων και θα πρέπει να υπομένεις τις παραξενιές τους;

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το ωράριο ή ότι δεν έχει ρεπό εγώ θέλω μια δουλειά που να είναι μόνιμη και να έχει έστω κάποια ικανοποίητικα λεφτά εντάξει όχι χιλιάρικο αλλά να είναι 700 ξέρω εγώ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:Αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς με αυτό το επάγγελμα, το καλύτερο για μένα είναι να έρθεις ο ίδιος σε επαφή με ανθρώπους που δουλεύουν στα ΚΤΕΛ. Μίλησε με οδηγούς, πήγαινε να δουλέψεις ως εισπράκτορας για να κάνεις γνωριμίες. Έτσι, και θα δεις από πιο μέσα τη μορφή της δουλειάς και θα δικτυωθείς και θα κάνεις γνωριμίες. Πράγμα που σημαίνει και θα δεις αν όντως σου αρέσει αυτό το αντικείμενο αλλά και θα σου είναι πιο εύκολο να ανοίξεις πόρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lanike71 είπε

Δύσκολο να χωθείς εκεί.

Κοντά στα 900-1000 είναι τα λεφτά, απ' ότι ακούω.

Το ίδιο είναι και στα "τουριστικά" λεωφορεία;; Δηλαδή είναι δύσκολα να χωθείς και είναι πάλι τα ίδια λεφτά περίπου ή δεν ξέρεις(ρωτάω γιατί όπως μου είπαν και οι παραπάνω στα ΚΤΕΛ πρέπει να έχεις γνωστούς για να μπεις) 

32 λεπτά πριν, Otter είπε

:Αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς με αυτό το επάγγελμα, το καλύτερο για μένα είναι να έρθεις ο ίδιος σε επαφή με ανθρώπους που δουλεύουν στα ΚΤΕΛ. Μίλησε με οδηγούς, πήγαινε να δουλέψεις ως εισπράκτορας για να κάνεις γνωριμίες. Έτσι, και θα δεις από πιο μέσα τη μορφή της δουλειάς και θα δικτυωθείς και θα κάνεις γνωριμίες. Πράγμα που σημαίνει και θα δεις αν όντως σου αρέσει αυτό το αντικείμενο αλλά και θα σου είναι πιο εύκολο να ανοίξεις πόρτες.

Έχεις δίκιο απλά πριν αποφασίσω να κάνω κάτι συγκεκριμένο είπα να ρωτήσω γενικά αν ξέρετε κάτι για να καταλάβω περί τίνος πρόκειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, GrNaou1998 είπε

Έχεις δίκιο απλά πριν αποφασίσω να κάνω κάτι συγκεκριμένο είπα να ρωτήσω γενικά αν ξέρετε κάτι για να καταλάβω περί τίνος πρόκειται

και να μην είσαι απόλυτα σίγουρος, αυτό δεν σε δεσμεύει. Δοκιμάζεις, βλέπεις, αποφασίζεις και ανάλογα συνεχίζεις ή αλλάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις λεφτά βρες κανέναν άλλο και πάρτε τα βανάκια για VIP μετακινήσεις. Παρόλο που έχουν αυξηθεί όπως βλέπω στο δρόμο, έχει πολύ χρήμα ακόμα ειδικά καλοκαίρι σε νησιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Otter είπε

και να μην είσαι απόλυτα σίγουρος, αυτό δεν σε δεσμεύει. Δοκιμάζεις, βλέπεις, αποφασίζεις και ανάλογα συνεχίζεις ή αλλάζεις.

Ναι σίγουρα..μου αρέσει όμως σαν ιδέα γενικά ευχαριστώ πάντως 

3 ώρες πριν, Xacti είπε

Αν θέλεις λεφτά βρες κανέναν άλλο και πάρτε τα βανάκια για VIP μετακινήσεις. Παρόλο που έχουν αυξηθεί όπως βλέπω στο δρόμο, έχει πολύ χρήμα ακόμα ειδικά καλοκαίρι σε νησιά

Θα ήταν καλή ιδέα αλλά πρέπει να πάρει κάποιος μεγάλο ρίσκο για να το κάνει και δεν είναι μόνιμο σαν δουλειά αφού είναι καλοκαίρι σε νησιά ευχαριστώ πάντως για την συμβουλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GrNaou1998 είπε

Θα ήταν καλή ιδέα αλλά πρέπει να πάρει κάποιος μεγάλο ρίσκο για να το κάνει και δεν είναι μόνιμο σαν δουλειά αφού είναι καλοκαίρι σε νησιά ευχαριστώ πάντως για την συμβουλή

Δεν είπα αυτό αλλά anyway. Προφανώς δεν μένεις Αθήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Xacti είπε

Δεν είπα αυτό αλλά anyway. Προφανώς δεν μένεις Αθήνα

Όχι άλλα αν προκύψει κάτι μπορώ να πάω οπουδήποτε δέντρα έχω θέμα(σόρρυ αν δεν κατάλαβα κάτι που είπες) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...