Προς το περιεχόμενο

Αποτέφρωση ή όχι?


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Σωστο και αυτο

Εχει και η εκκλησια δικαιωμα  να αρνηθει  να  κανει εξοδια ακολουθια και τα επακολουθα  αν παρεκλινει κατι απο τους κανονες   της .Με την υποσημειωση  ομως  πως απο την στιγμη που πληρωνονται οι" λειτουργοι" της  απο τον κρατικο προυπολογισμο  δλδ και απο μενα  να με απαλαξουν απο την ετησια συνεισφορα μου στο ποσοστο που μου αντιστοιχει ως  φορολουγουμενο πολιτη . Και ας πληρωσουν οσοι επιθυμουν τις υπηρεσιες της .

Ετσι να τα λεμε ολα .

Προσωπικα μου ειναι παντελως αδιαφορη η ολη θρησκευτικη διαδικασια .

Εγω που πάω σε ιδιώτη οδοντίατρο να με απαλλαξουν από τις κρατήσεις για το ικα αφού δεν κάνω χρήση των ιατρικών υπηρεσιών του; 

Υγ : επιλογή το να ρίξουν το πτώμα μου στους κροκόδειλους υπάρχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mylo είπε

Εγω που πάω σε ιδιώτη οδοντίατρο να με απαλλαξουν από τις κρατήσεις για το ικα αφού δεν κάνω χρήση των ιατρικών υπηρεσιών του; 

Υγ : επιλογή το να ρίξουν το πτώμα μου στους κροκόδειλους υπάρχει; 

Και που να τους βρούμε τους κροκόδειλους στα Τρίκαλα; Τι το πέρασες Αυστραλία να σε φάνε οι βόες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Stavros Delta είπε

Επειδή είμαι του επαγγέλματος και ξέρω,

η καύση είναι διαθέσιμη στους Έλληνες εδώ και καμμιά δεκαετία. Στην Ελλάδα μπορεί να μην υπάρχει αποτεφρωτήριο, αλλά υπάρχει στη Βουλγαρία, και είναι μάλιστα πιο φθηνή επιλογή από τη κήδευση στο χώμα.

Άρα το μόνο που θα αλλάξει είναι το που θα πηγαίνουν τα λεφτά.

Δε λεμε αυτο . Αλλα βλεπουμε τι γινεται με τα κυκλωματα και τους παρατρεχαμενους εργολαβους τους . Να εχεις χασει τον ανθρωπο σου και να πρεπει να παλεύεις με ολα αυτα και να εχεις και τον εκβιασμο - απειλες των καλων παπαδων ... Α ναι και μας ειχαν πει οτι θα καταλήξουν στα μπαζα απο τους αλλους καλούς ανθρωπους των δημ. νεκροταφιων ....

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giotis1982 είπε

Και που να τους βρούμε τους κροκόδειλους στα Τρίκαλα; Τι το πέρασες Αυστραλία να σε φάνε οι βόες; 

Ας με στείλουν στο Μαϊάμι που έχει μπόλικους τότε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mylo είπε

Ας με στείλουν στο Μαϊάμι που έχει μπόλικους τότε. 

Καλή σκέψη,  ίσως πας κάνα μήνα πιο πριν :) Να τα ξοδέψεις σωστά τουλάχιστον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθετα οχι αποτέφρωση ,

ειμαι χριστιανός ορθόδοξος και ειναι τιμή μου να γίνει after life οτι λέει η θρησκεία μου.

και πολλοί το παίζουν άθεοι αλλα γιορτάζουν κάθε χρόνο την ονομαστική εορτή τους τα χριστούγεννα το πάσχα ,ειναι κατι σαν τους αριστερούς με αμερικάνικο ή δυτικό αμάξι και δεξιά τσέπη .

Επεξ/σία από makis269
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, makis269 είπε

Καθετα οχι αποτέφρωση ,

ειμαι χριστιανός ορθόδοξος και ειναι τιμή μου να γίνει after life οτι λέει η θρησκεία μου.

και πολλοί το παίζουν άθεοι αλλα γιορτάζουν κάθε χρόνο την ονομαστική εορτή τους τα χριστούγεννα το πάσχα ,ειναι κατι σαν τους αριστερούς με αμερικάνικο ή δυτικό αμάξι και δεξιά τσέπη .

Προσωπικά ενώ μπορώ δεν γιορτάζω την ονομαστική εορτή μου και γι' αυτό δεν μου εύχεται και κανείς. Το πάσχα δεν το γιορτάζω επίσης. Τέλος, τα χριστούγεννα στις 25και 26 Δεκέμβρη δεν είναι θρησκευτικό γεγονός. Οπότε ας μη γενικεύουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, l337 είπε

Προσωπικά ενώ μπορώ δεν γιορτάζω την ονομαστική εορτή μου και γι' αυτό δεν μου εύχεται και κανείς. Το πάσχα δεν το γιορτάζω επίσης. Τέλος, τα χριστούγεννα στις 25και 26 Δεκέμβρη δεν είναι θρησκευτικό γεγονός. Οπότε ας μη γενικεύουμε.

σου έυχομαι πραγματικά να νιώσεις κάποια στιγμή τα συναισθήματα που χάνεις απο φιλους και συγγενείς σε εορτές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, makis269 είπε

Καθετα οχι αποτέφρωση ,

ειμαι χριστιανός ορθόδοξος και ειναι τιμή μου να γίνει after life οτι λέει η θρησκεία μου.

και πολλοί το παίζουν άθεοι αλλα γιορτάζουν κάθε χρόνο την ονομαστική εορτή τους τα χριστούγεννα το πάσχα ,ειναι κατι σαν τους αριστερούς με αμερικάνικο ή δυτικό αμάξι και δεξιά τσέπη .

προσωπικα ειμαι αθεος (αλλα και να μην ημουν θα ημουν σιγουρα αθρησκος, σιγα μην υποστηριζα αυτο το %&^* που λεγεται εκκλησια) αλλα μια χαρα τα γιορταζω ολα ως παραδοση. απαγορευονται και οι παραδοσιακες γιορτες στους αθεους? :P

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, makis269 είπε

σου έυχομαι πραγματικά να νιώσεις κάποια στιγμή τα συναισθήματα που χάνεις απο φιλους και συγγενείς σε εορτές .

Τους φίλους και λοιπούς τους βλέπω και άλλες στιγμές (μέρες) μες στον χρόνο, και όχι μόνο στην γιορτή μου (την οποία δεν γιορτάζω), οπότε δεν μου λείπουν θα έλεγα τα όποια συναισθήματα. Όσο για συγγενείς κλπ, από μακρυά και αγαπημένοι.

Επεξ/σία από l337
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...