Προς το περιεχόμενο

Ανανέωση συμβολαιου ΕΡΓΑΣΙΑ


APPLEGEEK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

Συνθηκες είναι δύσκολες. 

Προτιμώ να ηρεμήσω ένα έτος 

ok

Όλοι έχουμε περάσει από δουλειές με δύσκολες συνθήκες!

Σιγουρέψου όμως ότι δικαιούσαι επίδομα ανεργίας, γιατί για να το ρωτάς σημαίνει ότι δεν έχεις άλλο εισόδημα.

Οπότε πρόσεξέ το, μην βρεθείς από ανάγκη σε χειρότερη δουλειά από αυτή που είσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

ok

Όλοι έχουμε περάσει από δουλειές με δύσκολες συνθήκες!

Σιγουρέψου όμως ότι δικαιούσαι επίδομα ανεργίας, γιατί για να το ρωτάς σημαίνει ότι δεν έχεις άλλο εισόδημα.

Οπότε πρόσεξέ το, μην βρεθείς από ανάγκη σε χειρότερη δουλειά από αυτή που είσαι!

Ναι θέλω να ξεκουραστώ λίγο θα μάθω έλεγα μήπως ξέρει καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάνω από 6 μήνες δε μπαίνεις πάντως ταμείο.

Δεν υπάρχει λόγος να μη σου κάνουν απόλυση άμα το ζητήσεις. Για αυτούς δεν είναι τίποτα διαφορετικό. Ζήτα να σου κάνουν διακοπή σύμβασης και όχι οικειοθελή αποχώρηση.

Επεξ/σία από afragorn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, APPLEGEEK είπε

ειμαι σε εταιρια που απλα κανει ετησία σύμβαση και ανανεώνεται ανάλογα της ανάγκες τους ΟΚ?

εγω εαν θελω να ΜΗΝ ανανεωθώ μπορώ να το ζητησω αλλα θελω να εξασφαλιστώ οτι θα παρω το επίδομα εργασίας...

μια συμβουλή απλα ζητω.

Αφου ειναι συμβαση ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ χρονου μια χαρα βγαινεις ταμειο.Ληγει, δεν υπογραφεις νεα και πας ΟΑΕΔ.Απο κει κ περα εξαρταται, απο τα ενσημα σου και αν εχεις ξαναβγει ταμειο, το ποσους μηνες θα παρεις ταμειο.

Επεξ/σία από chsam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, chsam είπε

Αφου ειναι συμβαση ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ χρονου μια χαρα βγαινεις ταμειο.Ληγει, δεν υπογραφεις νεα και πας ΟΑΕΔ.Απο κει κ περα εξαρταται, απο τα ενσημα σου και αν εχεις ξαναβγει ταμειο, το ποσους μηνες θα παρεις ταμειο.

εχω ξαναβγει το 2017, αλλα εργαζομαι 15 μηνες μια χαρα βγαινω ετος εαν οντος γινει...ευχαριστω παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, APPLEGEEK είπε

εχω ξαναβγει το 2017, αλλα εργαζομαι 15 μηνες μια χαρα βγαινω ετος εαν οντος γινει...ευχαριστω παιδια

Δεν θα πάρεις ολόκληρο ταμείο πρόσεξε το η επιδότηση πλέον είναι περίπου 1 χρόνος να πληρώνεσαι από το ταμείο για την 4ετια οπότε αν πήρες το 17 ίσως πάρεις κάνα μήνα +ένα επίδομα που έχει για μετά την λήξη (περίπου στο 200 αρι) και αυτά είναι

Από οαεδ μέσα στην 4ετια δικιαουσε 350 η 400 "μεροκάματα" οπότε αφού έχεις ξανά βγει θα σου εγκρίνουν την διαφορά ανάλογα πόσο καιρό ήταν η τελευταία επιδότηση σου

Επεξ/σία από Inuyasha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Δεν θα πάρεις ολόκληρο ταμείο πρόσεξε το η επιδότηση πλέον είναι περίπου 1 χρόνος να πληρώνεσαι από το ταμείο για την 4ετια οπότε αν πήρες το 17 ίσως πάρεις κάνα μήνα +ένα επίδομα που έχει για μετά την λήξη (περίπου στο 200 αρι) και αυτά είναι

Από οαεδ μέσα στην 4ετια δικιαουσε 350 η 400 "μεροκάματα" οπότε αφού έχεις ξανά βγει θα σου εγκρίνουν την διαφορά ανάλογα πόσο καιρό ήταν η τελευταία επιδότηση σου

Αστο τότε θα αραξω ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...