Προς το περιεχόμενο

Pc Photoshop-Lightroom


lezas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, elpenor είπε

Εσύ πραγματικά θα ωφεληθείς από δύο Aorus Gen4 NVME σε raid 0, οι απαιτήσεις σου είναι πολύ μεγάλες.

Tα αρχεία τρέχουν απο Server NAS , και τα προγράμματα απο NVME 970 pro , το cache και τα libraries αποθηκευονται σε samsung 860 . Δεν νομίζω οτι ειναι θέμα δίσκων

Το πρόγραμμα ειναι κακογραμμένο και απο ένα σημείο και μετά δεν εκμεταλευεται το hardware όπως πρέπει.  Όταν έφτιαξα το συγκεκριμένο setup έριξα πολύ χρήμα (5,000? ) για να κάνω την ζωή μου πιο ευκολη αλλα δέν. Με το Lightroom Classic έγιναν τα πράγματα χειρότερα καθώς αντι να κάνει instant Paste settings σε ομάδα φωτογραφιών , βγάζει progress bar και παίρνει τον χρόνο του.

Το χειρότερο απο όλα είναι οτι κάνει πάρα πολύ ώρα να κάνει export τα αρχεία.  Εξετάζω την λύση να στέλνω το export κάπως σε άλλον υπολογιστή και να συνεχίζω να δουλευω εγω στον κύριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Rush13 είπε

Όταν έφτιαξα το συγκεκριμένο setup έριξα πολύ χρήμα (5,000? ) για να κάνω την ζωή μου πιο ευκολη αλλα δέν.

Eτσι ακριβως την πατησα και εγω πριν κανα 2 χρονια οταν ακουσα τους ''ειδημονες'' και εστησα ενα 8700Κ για after effects & premiere pro. Τελικα εστησα 3900Χ και ΗΣΥΧΑΣΑ😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...