Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A3 - Άποψη


AlienTechGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νταξ είναι κάπως υποκειμενικό το τελευταίο, προσωπικά προτιμώ το πιο φυσικό χρώμα που δίνει το IPS από το κορεσμένο/εντυπωσιακό/ψεύτικο του AMOLED.

Αν και όλη η κουβέντα γίνεται για το Pentile και όχι τον τύπο panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν και πάει καιρός που έδωσα τη συσκευή, αυτό που θέλω να ξεκαθαρίσω είναι το εξής. Η οθόνη του, δεν ήταν ποτέ τέλεια, ούτε καν πολύ καλή. Όμως, σε σχέση με το θάψιμο που είχε φάει από reviews, για μένα πάντα, ήταν μια χαρά και την συνήθισα εύκολα. Και εξάλλου από το να είχε κάποια φθηνή υλοποίηση IPS, με χειρότερα χρώματα, γωνίες θέασης κτλ τότε καλά κάνανε και βάλανε αυτή που βάλανε. 

Από 'κει και πέρα, η ανάλυση 720p δυστυχώς είναι απλά ανεπαρκής εν έτει 2020, κακά τα ψέματα. Διάφορα από τα 720p στα 1080p+ υπάρχει και είναι αισθητή. Βέβαια χάρη στα 720p, το κινητό απ' όσο θυμάμαι, ήταν τέρας αυτονομίας. 

Αλλά και πάλι, στα 150€ που το είχα πάρει εγώ τότε που έκανα και το review, δεν είχε αντίπαλο. Με εξαίρεση την οθόνη, είχε μια σούπερ μπαταρία, μια εξαιρετική κάμερα, ήταν ταχύτατο, δεν ζεσταίνονταν, δε κολλούσε και δυστυχώς το κατέστρεψε η Xiaomi με την κάκιστη υποστήριξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chios είπε

Μια χαρά υποστήριξη έχει το Α3,. Κάθε μήνα έχουμε αναβάθμιση. Λίγο με το Α10 τα έκανε μπαχαλο αλλά πλέον πάει μια χαρά.

Εγω ακομα και σημερα θα το ξαναπαιρνα γιατι θελω amoled και μικρο και μεχρι 200ε που δεν υπαρχει πλεον 

Το επομενο αν κανεις παραχωρηση στο μεγεθος και στην sd ειναι το Xiaomi Mi Note 10 Lite

https://www.skroutz.gr/s/23193757/Xiaomi-Mi-Note-10-Lite-64GB-Midnight-Black.html

που παει 100ε πανω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;

Έχω θέμα με το Plantronics Explorer 55. Δεν το βρίσκει το Mi A3, ούτε και το Redmi Note 5 της γυναίκας. Το Nexus 5X όμως το βρίσκει.

Έχουν θέμα με τα bluetooth τα Xiaomi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το καλύτερο κινητό που είχα μέχρι τώρα. Και ναι δεν έχω δώσει ποτέ πάνω από 200€ για κινητό. Αλλά το Mi A3 το χρησιμοποιώ από τον Δεκέμβριο και μόνο μια φορά μου παρουσίασε πρόβλημα. Δεν άνοιγε για 20-30 λεπτά επειδή μάλλον είχε ζεσταθεί αρκετά κάτω από τον ήλιο ενώ βρισκόταν στην τσέπη μου. Κατά τα άλλα για μένα είναι το πιο vfm κινητό των τελευταίων ετών. Το είχα αγοράσει στα 148.50€ από κατάστημα του bestprice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αν εξαιρέσεις την οθόνη (βασικά το Pentile) είμαι αρκετά ικανοποιημένος με την απόδοση αλλά πρωτίστως με την αυτονομία.

Είχα συνηθίσει και στα Nexus (4 -> 5 -> 5X) που είχαν κακές αυτονομίες και τώρα έχω βρει την υγειά μου, συνήθως το φορτίζω κάθε δύο μέρες, και τυχαίνει και κάθε τρεις.

Η οθόνη συνηθίζεται, αλλά αν πιάσεις στα χέρια σου πάλι μη Pentile θυμάσαι γιατί καταριόσουν όταν το πρωτοέπιασες στα χέρια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογο είναι για τα λεφτά που το πήραμε, δύο μέρες τώρα του πέρασα την καινούργια paranoid rom με τον 912 κερνελ και έχω άλλο τηλέφωνο στα χέρια μου, πολύ καλό fluidity. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
3 ώρες πριν, adi32 είπε

Σημερα βγηκε η αναβαθμιση android 11 και νεκρωσε το συμπαν 

ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ

Μπραβο XIAOMI

Καλη πρωτοχρονια

Το διάβασα κι εγώ στο ίντερνετ. Πολλοί έχουν πρόβλημα.

Το θέμα είναι πως μπλοκάρεις το update.

Κι άλλη φορά που δεν ήθελα να περάσω update, αυτό είχε κατέβει και μου πέταξε ένα ωραίο μήνυμα.. κάνε ρεσταρτ για να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση. Ε δε μπορούσα να κάνω κάτι. Αν έκανα ρεσταρτ θα γινόταν η εγκατάσταση

Το έκανα από το developer, να δω αν πιάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι τα ίδια δηλαδή;

Για ποια χώρα προορίζονταν τα δικά σας;

Το δικό μου το πήρα το καλοκαίρι μετάχειρο από εδώ, είναι παραεισαγωγής (προοριζόταν για Ουζμπεκιστάν ή κάτι άλλο σε -σταν) και δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, phanispal είπε

Πάλι τα ίδια δηλαδή;

Για ποια χώρα προορίζονταν τα δικά σας;

Το δικό μου το πήρα το καλοκαίρι μετάχειρο από εδώ, είναι παραεισαγωγής (προοριζόταν για Ουζμπεκιστάν ή κάτι άλλο σε -σταν) και δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα.

το κατεβασαν και τη γλιτωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορώ να καταλάβω, δοκιμές δε κάνουν; Δηλαδή έλεος, δεν είναι η πρώτη φορά με το συγκεκριμένο μοντέλο. Έχει καταντήσει χειρότερα από ανέκδοτο.

Βγάζουν κάτι και το δίνουν αμέσως στο κοινό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ είναι αυτοί μαλάκες, αλλά κι εσείς ρε παιδιά γιατί βιάζεστε;

Εγώ πέραν του stability, θέλω να δω και τι features θα βγουν και τι νέο θα μπει.

Και σταθερό να είναι, αν βγάλουν πράγματα που τα έχω βολευτεί, γιατί να ασχοληθώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...