Προς το περιεχόμενο

Φωτιστικά Εξωτερικών Χώρων


agrotis2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα .  Θα  ήθελα  τη  γνώμη,  η  τα  φώτα  κάποιων  ιδικών στα  ηλεκτρολογικά.  Έχω  έναν  προβολέα  λεδ  30 wat ,  και  θέλω  να  τον  τοποθετήσω  πάνω  σε  μια  βάση  ανεμιστήρα, δηλαδή  εκεί  που  ήταν  το  μοτέρ  να  βάλω  τον  προβολέα  και  να  τον  συνδέσω  με  τα  καλώδια  που  έρχονται  από  τους  διακόπτες  του  ανεμιστήρα,  3  διακόπτες  3  ταχύτητες,   θα  ανάβει  και  ο  προβολέας  αντίστοιχα,   δηλαδή  στο  1 -10 wat  στο  2 – 20 wat   και στο 3 – 30 wat  :

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εχει τέτοια επιλογη ο προβολέας;

Δεν  νομίζω, ρωτώ  απλά  αν  τον  συνδέσω  στα  καλώδια  της  βάσης  του  ανεμιστήρα,  και  όχι  σε  κάποια  μπαλαντέζα,  πως  θα  ανάβει  πατώντας  κάθε  μια  σκάλα  

proboleas  orthostatis.jpg

Επεξ/σία από agrotis2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, agrotis2 είπε

Δεν  νομίζω, ρωτώ  απλά  αν  τον  συνδέσω  στα  καλώδια  της  βάσης  του  ανεμιστήρα,  και  όχι  σε  κάποια  μπαλαντέζα,  πως  θα  ανάβει  πατώντας  κάθε  μια  σκάλα  

proboleas  orthostatis.jpg

Τρία πουλάκια κάθονταν και πλέκανε πουλόβερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, agrotis2 είπε

Δεν  νομίζω, ρωτώ  απλά  αν  τον  συνδέσω  στα  καλώδια  της  βάσης  του  ανεμιστήρα,  και  όχι  σε  κάποια  μπαλαντέζα,  πως  θα  ανάβει  πατώντας  κάθε  μια  σκάλα  

proboleas  orthostatis.jpg

Τις ρόδες ξέχασες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παρεις φωτια ή θα σκοτωθείς. Υπαρχουν προβολεις dimmanble με τον αντιστοιχο ροοστατη που μπορει να γινει αυτο. 

Αν αισθανεσαι  οτι δεν το κατεχεις το αντικειμενο , καλυτερα να τα αφησεις ολα και να απευθυνθεις σε καναν γνωστο σου που ξερει απο αυτά η σε κανενα καταστημα να παρεις εναν ετοιμο προβολεα. 

 

Καλο ειναι αυτα τα πραγματα να μην τα αναφερουμε στα φορουμ διοτι μπορει κανενας να μισοδιαβασει-μισοκαταλαβει το κονσεπτ που πρακτικα δεν γινεται και να ολο-καρβουνιασει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/11/2019 στις 4:04 ΜΜ, dmyl είπε

θα παρεις φωτια ή θα σκοτωθείς. Υπαρχουν προβολεις dimmanble με τον αντιστοιχο ροοστατη που μπορει να γινει αυτο. 

Αν αισθανεσαι  οτι δεν το κατεχεις το αντικειμενο , καλυτερα να τα αφησεις ολα και να απευθυνθεις σε καναν γνωστο σου που ξερει απο αυτά η σε κανενα καταστημα να παρεις εναν ετοιμο προβολεα. 

Καλο ειναι αυτα τα πραγματα να μην τα αναφερουμε στα φορουμ διοτι μπορει κανενας να μισοδιαβασει-μισοκαταλαβει το κονσεπτ που πρακτικα δεν γινεται και να ολο-καρβουνιασει.

Τελικά  τα  κατάφερα,  αλλά  κατά  το  ήμισυ,  ανάβει,  σβήνει,  από  διακόπτη  του  σταντ,  δεν  χρειάζεται  να  το  βγάζω  από  την  πρίζα,  και   μπορώ  να  το  ανεβοκατεβάζω  στο  ύψος,  η  να  το  μεταφέρω  όπου  θέλω  σταθερά,  παίρνω  όμως   ρεύμα  μόνο  από  μια  σκάλα, 

IMG_20191119_132411956_BURST000_COVER_TOP.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, agrotis2 είπε

Τελικά  τα  κατάφερα,  αλλά  κατά  το  ήμισυ,  ανάβει,  σβήνει,  από  διακόπτη  του  σταντ,  δεν  χρειάζεται  να  το  βγάζω  από  την  πρίζα,  και   μπορώ  να  το  ανεβοκατεβάζω  στο  ύψος,  η  να  το  μεταφέρω  όπου  θέλω  σταθερά,  παίρνω  όμως   ρεύμα  μόνο  από  μια  σκάλα, 

IMG_20191119_132411956_BURST000_COVER_TOP.jpg

Kαι τι πειράζει;Αφού δεν μπορεί να ντιμάρει ο προβολέας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...