Προς το περιεχόμενο

BLACK FRIDAY & SAMSUNG UE55RU8002UXXH


xjps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους, ειδικούς και μη. 
Εν όψη της μαύρης Παρασκευής, και επειδή χάλασε η υπάρχουσα TV μου, στο οικονομικό περιθώριο που έχω με +/- 50€, διάλεξα την SAMSUNG UE55RU8002UXXH. 

Παρακαλώ πολύ, όποιος γνωρίζει κάτι από τα τεχνικά χαρακτηριστικά ας με βοηθήσει στην επιλογή μου αυτή, ή ακόμα και να προτείνει κάποια άλλη. 

Η χρήση της είναι απλή. Τηλεόραση, Nova και από stickάκια ταινίες. Λιγότερο το Play station 3 που παίζουν τα παιδιά... 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 
 

Το link της τηλεόρασης είναι εδώ: https://www.mediamarkt.gr/el/product/_samsung-ue55ru8002uxxh-1221537.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χωρίς να θέλω να το παίξω ειδήμων ρίξε μια ματιά και από εκεί .... Είδα διαφορά  τιμής .... 

Untitledυ6υ6υ66.jpg

Μόλις τώρα, Xtheodor είπε

Χωρίς να θέλω να το παίξω ειδήμων ρίξε μια ματιά και από εκεί .... Είδα διαφορά  τιμής .... 

Untitledυ6υ6υ66.jpg

το γνωστό eshop είναι www.eshop.gr 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τις είδα, και ευχαριστώ. Αλλά δεν επιβαίνοντες ίδια μοντέλα. Επέλεξα την 800 γιατί διάβασα πως είναι σειρά «8» και θεωρώ πως είναι πιο φρέσκο μοντέλο. 
´Οχι πως είμαι και σίγουρος.....

Αλήθεια, ξέρει κανείς, όλα αυτά τα RU και XXH τι σημαίνουν...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xjps είπε

Ναι τις είδα, και ευχαριστώ. Αλλά δεν επιβαίνοντες ίδια μοντέλα. Επέλεξα την 800 γιατί διάβασα πως είναι σειρά «8» και θεωρώ πως είναι πιο φρέσκο μοντέλο. 
´Οχι πως είμαι και σίγουρος.....

Αλήθεια, ξέρει κανείς, όλα αυτά τα RU και XXH τι σημαίνουν...;

 

2 ώρες πριν, Xtheodor είπε

Χωρίς να θέλω να το παίξω ειδήμων ρίξε μια ματιά και από εκεί .... Είδα διαφορά  τιμής .... 

Untitledυ6υ6υ66.jpg

το γνωστό eshop είναι www.eshop.gr 

μεγαλη προσοχη, γιατι το eshop κανει και εισαγωγες μονο του, οποτε μπορει να υπαρχει η επισημμη εγγυηση της αντιπροσωπειας, αλλα καποια αλλη εγγυηση, ισως του καταστηματος.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xjps είπε

Ναι τις είδα, και ευχαριστώ. Αλλά δεν επιβαίνοντες ίδια μοντέλα. Επέλεξα την 800 γιατί διάβασα πως είναι σειρά «8» και θεωρώ πως είναι πιο φρέσκο μοντέλο. 
´Οχι πως είμαι και σίγουρος.....

Αλήθεια, ξέρει κανείς, όλα αυτά τα RU και XXH τι σημαίνουν...;

NU= μοντέλο 2018

RU= μοντέλο 2019

Όταν το μοντέλο σου για παράδειγμα είναι 55RU8002= 55 ιντσες, μοντέλο 2019, σειρά 8. 

Τώρα οι σειρές που βγάζει κάθε μάρκα ποικίλουν. Για τη Σαμσουνγκ ισχύει:

7ΧΧΧ (το χαμηλότερο μοντέλο, γνωστό κι ως "entry")

74ΧΧ (λίγο καλύτερο μοντέλο, π.χ.με καλύτερο smart ή έξτρα remote)

8ΧΧΧ (όπως και το πάνω συν του ότι είναι 120Ηζ)

Qled κτλ

https://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1556869736

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, The_Judas said:

Δεν κατάλαβα που σχετίζεται η Black Friday.

Δεν θα βγούν όλες οι τηλεοράσεις προσφορά, πόσο μάλλον τα νέα μοντέλα.

κάνει πιασάρικο τον τίτλο στις μέρες μας αν χωρέσει κάπου και το Black Friday...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, The_Judas είπε

Δεν κατάλαβα που σχετίζεται η Black Friday.

Δεν θα βγούν όλες οι τηλεοράσεις προσφορά, πόσο μάλλον τα νέα μοντέλα.

Τα παλιά τα ξεστοκάρανε ως το καλοκαίρι πρακτικά όλα.

Τώρα πόσο θα ρίξουν τις τιμές, άγνωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2019 στις 8:33 ΜΜ, KoreanW είπε

κάνει πιασάρικο τον τίτλο στις μέρες μας αν χωρέσει κάπου και το Black Friday...

Όχι βέβαια...!

Εχω την ελπίδα πως θα μειωθεί η τιμή λόγω της Black Friday

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, xjps said:

Όχι βέβαια...!

Εχω την ελπίδα πως θα μειωθεί η τιμή λόγω της Black Friday

το ερωτημα παραμένει τί χρειαζόταν στον τίτλο το BF

δυο ειδών απαντήσεις θα έπαιρνες ούτως ή άλλως: είτε εικασία είτε εσωτερική πληροφόρηση

προφανώς την εικασία δε θα τη χρειαζόσουν, και την εσωτερική πληροφόρηση θα ήταν λίγο προχωρημένο να τη λάμβανες στο δημόσιο φόρουμ

άρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να έχεις υπόψιν και αυτήν την Nanocell εάν σε ενδιαφέρει και IPS πάνελ. 

https://www.skroutz.gr/s/18634000/LG-55SM8600.html

Στα συν σε σχέση με την RU8002 εάν σε ενδιαφέρουν είναι : local dimming, Dolby Atmos, DTS-HD, Dolby Vision, 3.5mm composite adapter, Bluetooth 5.0.

Αναφέρεις από στικακι ταινίες γιαυτό σου πρότεινα και μια τηλεόραση που υποστηρίζει DTS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, KoreanW είπε

το ερωτημα παραμένει τί χρειαζόταν στον τίτλο το BF

δυο ειδών απαντήσεις θα έπαιρνες ούτως ή άλλως: είτε εικασία είτε εσωτερική πληροφόρηση

προφανώς την εικασία δε θα τη χρειαζόσουν, και την εσωτερική πληροφόρηση θα ήταν λίγο προχωρημένο να τη λάμβανες στο δημόσιο φόρουμ

άρα...


Το Bf είχε την σκέψη στο αν και πόσο θα μειωθεί η τιμή. 
Υποθέτω όμως πως, είσαι από αυτούς που σπαμάρεις τα ποστ για να περνάει η ώρα σου, νομίζοντας, πως κανείς κάτι έξυπνο, ή για να »φουσκώνεις» τον λογαριασμό σου με πόστς. 
 

Κοινώς πως θα σε αποκαλούσαν......?

11 ώρες πριν, Payne83 είπε

Μπορείς να έχεις υπόψιν και αυτήν την Nanocell εάν σε ενδιαφέρει και IPS πάνελ. 

https://www.skroutz.gr/s/18634000/LG-55SM8600.html

Στα συν σε σχέση με την RU8002 εάν σε ενδιαφέρουν είναι : local dimming, Dolby Atmos, DTS-HD, Dolby Vision, 3.5mm composite adapter, Bluetooth 5.0.

Αναφέρεις από στικακι ταινίες γιαυτό σου πρότεινα και μια τηλεόραση που υποστηρίζει DTS. 


Από ότι έχεις γράψει, ούτε τα μισά δεν ξέρω τι είναι....

Αν μπορείς εξήγησέ μου. Για το στικάκι, επειδή η παλιά led 55 που είχα Samsung του 2007, δεν έπαιζε, αγόρασα ένα Beelink 9 (νομίζω έτσι λέγεται)

Κυρίως το νανοσελ τι κάνει...;

 

Επεξ/σία από xjps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φιλε και εγω την ιδια TV εχω βαλει στο ματι,για χρηση ταινιες και ps4 pro.Ελπιζω την BF να την πετυχω στα 600,αλλα δυστυχως κανεις δεν ξερει τι προσφορες θα κανουν οι εμποροι

 

Επεξ/σία από Redtsunami
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, xjps είπε


Το Bf είχε την σκέψη στο αν και πόσο θα μειωθεί η τιμή. 
Υποθέτω όμως πως, είσαι από αυτούς που σπαμάρεις τα ποστ για να περνάει η ώρα σου, νομίζοντας, πως κανείς κάτι έξυπνο, ή για να »φουσκώνεις» τον λογαριασμό σου με πόστς. 
 

Κοινώς πως θα σε αποκαλούσαν......?


Από ότι έχεις γράψει, ούτε τα μισά δεν ξέρω τι είναι....

Αν μπορείς εξήγησέ μου. Για το στικάκι, επειδή η παλιά led 55 που είχα Samsung του 2007, δεν έπαιζε, αγόρασα ένα Beelink 9 (νομίζω έτσι λέγεται)

Κυρίως το νανοσελ τι κάνει...;

Διάβασε λίγο εδώ ένα review της συγκεκριμένης. 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm8600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 hours ago, xjps said:


Το Bf είχε την σκέψη στο αν και πόσο θα μειωθεί η τιμή. 
Υποθέτω όμως πως, είσαι από αυτούς που σπαμάρεις τα ποστ για να περνάει η ώρα σου, νομίζοντας, πως κανείς κάτι έξυπνο, ή για να »φουσκώνεις» τον λογαριασμό σου με πόστς. 
 

Κοινώς πως θα σε αποκαλούσαν......?

σοβαρά; το σούπερ ντόυπερ black friday στον τίτλο είναι θλιβερό, ο τρόπος που μεταχειρίζεσαι το φόρουμ δείχνει υποτίμηση και το να σου απαντήσω στις αστειότητες που μου απευθύνεις καταντά κουραστικό

τίποτε δεν είναι τυχαίο τελικά και επιβεβαιωνομαι απλά στο πόσο κακόβουλα πόσταρες και ποστάρεις, τίποτε άλλο εδώ πέρα από μένα

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...