Προς το περιεχόμενο

Καινούριο πόλης;


caasi70

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

+1 στο φιεστα  ψαξτο παντως    υπαρχουν πολλες   επιλογες     οχι   2  εταιριες    2 3 μοντελα που προτεινουν συνεχεια εδω.  

Και το c3 ωραιο ειναι   και το κλιο

Cng  θα κοιτουσα  εαν επαιρνα καινουριο αυτοκινητο    μεγαλο ατου η οικονομια.

Επισης    μην μεινεις    μονο στο  ειναι ιαπωνικο δεν χαλαει  ειναι  tsi και φυσαει...  μπαρουφες     η επιλογη αυτοκινητου ειναι προσωπικη υποθεση   κανε ευρενα αγορας    πηγαινε δες    τι σου αρεσει παρε προσφορες   και αποφασισε.   

Επεξ/σία από christopher0016
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν θέλω να ανοίξω κάποιο καινούργιο θέμα πήγα είδα μερικά όπως yaris, micra, opel corsa ως τώρα το φθηνότερο που έβγαινε ήταν το corsa επίσης ο αδερφός μου είπε να αποφύγω τα corsa διότι ακούγονται πάρα πολλά προβλήματα, επίσης έχουμε κάποια εικόνα για clio, i20? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, LIGHT1NG said:

Επειδή δεν θέλω να ανοίξω κάποιο καινούργιο θέμα πήγα είδα μερικά όπως yaris, micra, opel corsa ως τώρα το φθηνότερο που έβγαινε ήταν το corsa επίσης ο αδερφός μου είπε να αποφύγω τα corsa διότι ακούγονται πάρα πολλά προβλήματα, επίσης έχουμε κάποια εικόνα για clio, i20? 

Υποθέτω αναφέρεις το προηγούμενο corsa και όχι το καινούργιο. Τα έχω δεί και εγώ όλα αυτά, αφού σιγά σιγά κοιτάω για αυτοκίνητο.

Το i20 μεγάλο με χώρους, κάποια έξτρα κλπ αλλά σου δίνει μια φτηνή αίσθηση μέσα αλλά είναι φτηνό για αυτά που δίνει.

Το Clio ανανεωμένο, με καινούργιο κινητήρα, πολύ ποιοτικό και γενικά μια κλάση πάνω απο το προηγούμενο, αλλά και πολύ ακριβό ακόμα.

Το yaris εκτός της μηχανής όλα τα άλλα δεν μου άρεσαν. Μέσα οι χώροι είναι μέτριοι, και ο τρόπος που έχουν βάλει διακόπτες κλπ, για μένα είναι αντι-εργονομικός και πολύ μακριά απο τον οδηγό. Όμως είναι οικονομικό σε καύσιμο. 

Όταν ξεκίνησα αναζήτηση πήγα και είδα το corsa και εντυπωσιάστηκα και απο το εσωτερικό και απο τους χώρους. Ώστοσο είναι σχετικά αδιάφορο εξωτερικά και έχει την υψηλότερη κατανάλωση. Το καινούργιο δεν το έχω δεί. 

Το fiesta το έχει φίλος και το έχω δέι. Εξαιρετικό μέσα, άνετο, σπορ, οικονομικό, λίγο τσιμπημένη τιμή για το titanium αλλά δεν έχει χώρους για να μεταφέρεις άλλους 3 άνετα. Έχεις πάντα μια αίσθηση ότι είσαι στριμωγμένος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το καινούργιο Corsa εξωτερικά εμένα μου αρέσει πάρα πολύ.

Το i20 έχει το πιο "απλό" ποιοτικά εσωτερικό, όμως στην πλήρη έκδοση του δεν του λείπει τίποτα από εξοπλισμό.

Αυτά τα γράφω και ως συνέχεια της εδώ κουβέντας,

https://www.insomnia.gr/forums/topic/723289-corsa-vs-208-vs-clio-vs-i20/

γιατί και εγώ είμαι σε αναζήτηση καινούργιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...