Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Άλλο Project Red άλλο το ρωσοστούντιο του metro..

Το Ρωσοστουντιο να μου επιτρεψεις, με ολο το σεβασμο τοσο στους Πολωνους οσο και σε σενα, εχει βγαλει 3 απο τα καλυτερα παιχνιδια της τελευταιας δεκαετιας στο ρελαντι..

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
10 λεπτά πριν, kostiger είπε

Το Ρωσοστουντιο να μου επιτρεψεις, με ολο το σεβασμο τοσο στους Πολωνους οσο και σε σενα, εχει βγαλει 3 απο τα καλυτερα παιχνιδια της τελευταιας δεκαετιας στο ρελαντι..

Ναι εννοείται αυτό. Εγώ το είπα γιατί η Project Red είναι μεγαλύτερη εταιρεία και μπορεί να φτιάξει τόσο μεγάλο hype για ένα game..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Ναι εννοείται αυτό. Εγώ το είπα γιατί η Project Red είναι μεγαλύτερη εταιρεία και μπορεί να φτιάξει τόσο μεγάλο hype για ένα game..

Ναι ειναι μεγαλυτερο στουντιο αδιαμφισβητητα, αλλα ο τροπος με τον οποιο το εγραψες επιδεχοταν πολλων (παρ)ερμηνειων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι καταλαβαίνουμε δηλαδή? Δεν υπάρχει ti? Η 3090 είναι η ti? Η θα βγει μετά η 3090ti και θα κλαίμε? 😋

Γιατι μου φαίνεται το πάει για new price segment? Θα σκάσει και 3080ti και 3090ti 

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πορεία έχει ως εξής:

Αναμονή για νέες navi και ampere

Σύγκριση δυνατοτήτων και τιμών

Αναμονή κανέναν χρόνο ακόμα για ti και super εκδόσεις από nvidia

Αναμονή γι'ανατιμήσεις

Αναμονή για gddr7 εκδόσεις απλών, super και ti εκδόσεων nvidia

και μέχρι το '22 που θα'ρθουν οι επόμενες γενιές θα'χεις αποφασίσει ποια είναι η καλύτερη επιλογή.

Και μη μου πείτε ότι υπάρχει άνθρωπος που θα πάρει 3060/70/80/90 έτσι χαλαρά χωρίς να "φοβάται" μια επερχόμενη super με 30 ευρώ παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CometRyzen είπε

Τι καταλαβαίνουμε δηλαδή? Δεν υπάρχει ti? Η 3090 είναι η ti? Η θα βγει μετά η 3090ti και θα κλαίμε? 😋

Γιατι μου φαίνεται το πάει για new price segment? Θα σκάσει και 3080ti και 3090ti 

Αυτές θα είναι σίγουρα τεχνολογίας BSOD. Περιμένετε να δούμε τι θα πούνε οι devs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lfc είπε

Αυτές θα είναι σίγουρα τεχνολογίας BSOD. Περιμένετε να δούμε τι θα πούνε οι devs. 

Είναι πατενταρισμένη η BSOD τεχνολογία στις κάρτες γραφικών από την AMD. Δύσκολα να την δούμε σε NVIDIA. Θα πρέπει να αρκεστούμε σε RT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, SabbathBloodySabbath είπε

Η πορεία έχει ως εξής:

Αναμονή για νέες navi και ampere

Σύγκριση δυνατοτήτων και τιμών

Αναμονή κανέναν χρόνο ακόμα για ti και super εκδόσεις από nvidia

Αναμονή γι'ανατιμήσεις

Αναμονή για gddr7 εκδόσεις απλών, super και ti εκδόσεων nvidia

και μέχρι το '22 που θα'ρθουν οι επόμενες γενιές θα'χεις αποφασίσει ποια είναι η καλύτερη επιλογή.

Και μη μου πείτε ότι υπάρχει άνθρωπος που θα πάρει 3060/70/80/90 έτσι χαλαρά χωρίς να "φοβάται" μια επερχόμενη super με 30 ευρώ παραπάνω.

Μέχρι τότε θα έχει βγει η Radeon XT 6900 RX και δεν θα υπάρχει λόγος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, CometRyzen είπε

Τι καταλαβαίνουμε δηλαδή? Δεν υπάρχει ti? Η 3090 είναι η ti? Η θα βγει μετά η 3090ti και θα κλαίμε? 😋

Γιατι μου φαίνεται το πάει για new price segment? Θα σκάσει και 3080ti και 3090ti 

ξερουν πως αν ανεβασουν κι αλλο τις τιμες θα τους κραξουν οποτε πλεον θα χωθουν και οι ΧΧ90 σα καινουργιο tier και θα "πονεσει" λιγοτερο :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SabbathBloodySabbath είπε

Η πορεία έχει ως εξής:

Αναμονή για νέες navi και ampere

Σύγκριση δυνατοτήτων και τιμών

Αναμονή κανέναν χρόνο ακόμα για ti και super εκδόσεις από nvidia

Αναμονή γι'ανατιμήσεις

Αναμονή για gddr7 εκδόσεις απλών, super και ti εκδόσεων nvidia

και μέχρι το '22 που θα'ρθουν οι επόμενες γενιές θα'χεις αποφασίσει ποια είναι η καλύτερη επιλογή.

Και μη μου πείτε ότι υπάρχει άνθρωπος που θα πάρει 3060/70/80/90 έτσι χαλαρά χωρίς να "φοβάται" μια επερχόμενη super με 30 ευρώ παραπάνω.

Συνήθως όταν βγάλει ο kingpin καί η hof κάρτες είναι το τελευταίο μοντέλο 

Οπότε ξέρεις και πού τελειώνει η σειρά

Επεξ/σία από birel-motosport
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, CometRyzen είπε

Nαι, και θα βαράει την 2080super :P 

Μπα. Αφού θα είναι BSOD...

Ρωτά τους devs τι άποψη έχουνε 😋

 

Λοιπόν αυτό το βιντεάκι το είδα με Intel Core 2 quad q6600 & Nvidia GT 630 σε μόνιτορ samsung c27f390fhu σε ανάλυση 1080p. Έπαθα πλάκα. 🤩

Με 7 2700x & sapphire nitro+ 5700xt σε μόνιτορ LG 32uk550-b σε ανάλυση 4K δεν μου προξένησε καμιά εντύπωση. 😒

Πως εξηγείται;

Επεξ/σία από Lfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...