Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Πόλη του μέλλοντος είναι και καλά. Λογικό είναι αυτό το στυλ με τα φώτα και όλα αυτά..

Εντάξει υποκειμενικά είναι όλα αυτά. 

Και εμένα μου αρέσει πολύ αυτό εδώ Star Wars squadrons που είναι τελείως ψεύτικο αλλά στον κόσμο του τελείως αληθινό. Από το 0 στο 7:44. Δεν υπάρχει! 

 

10 λεπτά πριν, kostiger είπε

Εντάξει ειναι λιγο over the top, αλλα sci-fi και neon πανε παρέα απο τα χρόνια του Blade Runner. Like I said, μου αρέσουν και πολυ.😀

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Lfc είπε

Ψεύτικό τελείως!

εδώ θα συμφωνήσω ,μόνο ο φωτισμός και αντανακλάσεις δεν φτάνουν αν τα υπόλοιπα asset είναι χαμηλής ποιότητας , το παιχνίδι γενικά το βράδυ φαίνεται πανέμορφο , αλλά είναι πιο εύκολο να φτιάξεις όμορφα περιβάλλοντα με καλό φωτισμό το βράδυ  παρά την ημέρα ! 

Με τα rt effect μάλλον θα είναι σαν να παίζεις cgi ταινία το βράδυ αλλά την ημέρα θα φαίνονται όλες οι ατέλειες το παιχνιδιού 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Με 5 RT effects τι περιμένετε ακριβώς σε open world παιχνίδι? 

Να έρθει ο πέτσινος με τα memes και να κάνει μπλούπ dlss on και να δώσει 1080p60 με κάρτα του χιλιάρικου.😁

Wait 4 Amper.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Lfc είπε

Εντάξει υποκειμενικά είναι όλα αυτά. 

Και εμένα μου αρέσει πολύ αυτό εδώ Star Wars squadrons που είναι τελείως ψεύτικο αλλά στον κόσμο του τελείως αληθινό. Από το 0 στο 7:44. Δεν υπάρχει! 

Προσωπικά μου φαίνονται πολύ χαμηλής ποιότητας γραφικά του star wars. Βλέπεις το CGI trailer και μετά το in game και ξενερώνεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GoMaR είπε

Προσωπικά μου φαίνονται πολύ χαμηλής ποιότητας γραφικά του star wars. Βλέπεις το CGI trailer και μετά το in game και ξενερώνεις.

Ε πρέπει να τρέχει και στις κονσόλες...μην το ξεχνάς αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ilos είπε

Να έρθει ο πέτσινος με τα memes και να κάνει μπλούπ dlss on και να δώσει 1080p60 με κάρτα του χιλιάρικου.😁

Wait 4 Amper.

Άμα είναι να δεις next-gen visuals why not..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Άμα είναι να δεις next-gen visuals why not..

1080p με dlss για να έχεις RTX effects είναι 2 βήματα πίσω για ένα βήμα μπρος. Και αυτά με την 2080ti. Δε θέλω να θυσιάσω αβέρτα IQ για να δω "next gen". Tbh αν είχα 2080ti θα έβαζα απλά να τα δω πως είναι για λίγο και μετά θα έπαιζα όλο το game native 1440p χωρίς RTX με άνετο framerate.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε πως θα είναι και πως θα τρέχει όταν κυκλοφορήσει. Το ότι έχει DLSS 2.0 σημαίνει ότι το IQ θα είναι μια χαρά. Θα σκάσει και η 3080Ti με 4x RT perf ως τότε και θα μοιράζεις παστέλια στον κονσολά :D

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφήστε το RT στις Turing. Πέθανε ήδη στα 4-5 παιχνίδια. Αν στις Ampere δούμε την αύξηση που υποστηρίζουν οι φήμες θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα..

Υ.Γ. To selling point του Cyberpunk είναι το RT, χωρίς αυτό θα χάνει αρκετά. Να δούμε και από gameplay τι θα λέει βέβαια, γιατί υπάρχει και βρόμα ότι έχει μικρή διάρκεια..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αφήστε το RT στις Turing. Πέθανε ήδη στα 4-5 παιχνίδια. Αν στις Ampere δούμε την αύξηση που υποστηρίζουν οι φήμες θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα..

Υ.Γ. To selling point του Cyberpunk είναι το RT, χωρίς αυτό θα χάνει αρκετά. Να δούμε και από gameplay τι θα λέει βέβαια, γιατί υπάρχει και βρόμα ότι έχει μικρή διάρκεια..

60 ωρες εκανε υποθεση ο skill up οτι θα ειναι η διαρκεια ( τιποτα official δηλαδη ) 

Και στο witcher αν εκανες rush το τελειωνες σε 35-40 ωρες ευκολα. Αλλα ακομα και 60 να ειναι σε ενα playthrough , με τοσες διαφορετικες επιλογες που εχει θες τουλαχιστον 2 με 3 . 

Και αυτα χωρις να βαλω μεσα τα expansion packs . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, ilos είπε

1080p με dlss για να έχεις RTX effects είναι 2 βήματα πίσω για ένα βήμα μπρος. Και αυτά με την 2080ti. Δε θέλω να θυσιάσω αβέρτα IQ για να δω "next gen". Tbh αν είχα 2080ti θα έβαζα απλά να τα δω πως είναι για λίγο και μετά θα έπαιζα όλο το game native 1440p χωρίς RTX με άνετο framerate.

Αν είναι DLSS 2.0 στη μισή ανάλυση(quality mode) τότε κανένα-ιδιαίτερο-θέμα με το IQ. Το DLSS 2.0 έχει μόνο κάποια σπάνια temporal artifacts όταν "δένει" καλά με τη μηχανή γραφικών(π.χ. Deliver Us the Moon). Θολούρα βλέπεις σπάνια, σε συγκεκριμένα αντικείμενα και δεν είναι το κυρίως πρόβλημα.

Τώρα διάβασα, εν τω μεταξύ, ότι θα υποστηρίζει το πλήρες σετ των RT effects. Ακόμα και έτσι θα περίμενα μια RTX 2080(λογικά ίση με 3060) να το μαξάρει σε 1080p με DLSS quality mode. Αφού το Control με το optimization της κακιάς ώρας συνήθως μου τρέχει με 50% GPU usage αν βάλω το DLSS 2.0 σε 720p mode. 2080Ti για κονσολογραφικά με RT(όσο καλό και να είναι) σε 720p φαίνονται too much. Ας περιμένουμε μήπως υπάρχει κάποιο scaling στα RT effects. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...