Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σου ήρθε ειδοποίηση γιατί εμένα όχι ακόμα αν και έκανα εγγραφή την ημέρα που πρωτοάνοιξε.

6/12/2020

Επεξ/σία από Inler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Inler είπε

Σου ήρθε ειδοποίηση γιατί εμένα όχι ακόμα αν και έκανα εγγραφή την ημέρα που πρωτοάνοιξε.

ναι την έχω παραγγείλει. Ειχα βάλει watchdog και έκανα 10-15 δεύτερα αφότου άνοιξε register

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sakiz105 είπε

Κάποιος που έκανε παραγγελία από eu evga το τελευταίο τρίμηνο? Επειδή δεν έχει φύγει ακόμα η κάρτα (waiting to process στο order status) λογικά λόγο σαββατοκύριακου. Θα παραλάβω πριν τα χριστούγεννα? :P

Με DHL express από taiwan σε 5 μέρες ήταν Ελλάδα taiwan china germany belgium athens. Ανά μια μερα πηδαγε χώρα. Έφυγε Δευτέρα από taiwan και έφτασε Πέμπτη Αθήνα (Σπάτα - Τελωνείο) . Δευτέρα που θα παραλάβει η DHL  θα έχεις και ημερομηνία παράδοσης. Χαλάρωσε λογικά Πέμπτη-Παρασκευή θα είναι Αθήνα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

DLSS > native 4K όταν υπάρχει ΤΑΑ, ιδού η απόδειξη. Game-changer ή αλλιώς free performance σε 4Κ.

Black Ops:

4K native:

jol6u5do.png

DLSS:

857b74o4.png

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Όταν όμως στο Native 4K με TAA βάζεις και sharpening?

Δεν είναι το sharpening, κάνει καλύτερη δουλειά στο aliasing το DLSS, δες τις φώτο..Η κεραία μακριά στο native 4K δεν φαίνεται καλά ενώ στο DLSS κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Herald είπε

Δεν είπα ότι κάνει ελλειπες coverage το hwunboxed. Είπα οτι αυτό λέει η nvidia. Δεν ξέρω και δεν με απασχολεί αν έχει δίκιο ή άδικο, δεν αλλάζει το αποτέλεσμα. Αν πιστεύει οτι κάνει ελλειπές coverage το εν λόγω κανάλι τότε καλά κάνει και δεν τους δίνει κάρτα. 

Προφανώς διαφωνώ, μου αρέσει και συμπάθω το hwunboxed, αλλά δεν είναι υποχρεωμένη η nvidia να δίνει κάρτα σε κανέναν. Αν πιστεύει οτι η προβολή που παίρνει από το Χ κανάλι είναι αρνητική τότε καλά κάνει και απολύτως λογικό είναι να σταματήσει να συνεργάζεται με το εν λόγω κανάλι. 

Όσοι κράζετε την nvidia, επιχείρηση είχατε ποτέ σας? Πχ. η coca cola (ή η ΔΕΛΤΑ / ΦΑΓΕ κλπα) σου παραχωρούν ΔΩΡΕΑΝ ψυγεία / καταψύξεις κλπο εξοπλισμό καθώς και δωρέαν γέμισμα του ψυγείου (σου δίνουν δηλαδή παγωτά αξίας 1000-2000€ δωρεάν), αλλά θα πρέπει να ακολουθήσεις κάποια guidelines, πχ. να μην κρύβεις τις κόκα κόλες στο βάθος του ψυγείου πίσω από τις pepsi κλπα. Ε αν δεν ακολουθείς αυτά τα guidelines (ελλειπές coverage ας πούμε), παίρνει τα ψυγεία πίσω. Πάρε δικά σου ψυγεία και βάλε τις κόκα κόλες όπου θες. Που είναι το περιέργο και που έιναι το μεμπτο? Ε το ίδιο κάνει και η nvidia. Δεν του απαγόρεψε να κάνει reviews nvidia κάρτες, του λέει τράβα αγόρασε τες μόνος σου και γράψε οτι θες στο review.

Εκεί είναι το πρόβλημα, η nvidia τους έκραξε για ελλιπή κάλυψη τεχνολογιών, ενώ ίσα ίσα που αναλύουν σε ξεχωριστά video RT, DLSS από τις αρχές τους. Που είναι η ελλιπής κάλυψη λοιπόν; Ειδικά όταν έρχεται μια τέτοια κατηγορία από το head of PR, δείχνει πολύ απλά ότι δεν ήξερε τι του γίνεται ούτε είχε παρακολουθήσει γι'αυτό και του έσκασε το nuke στα χέρια. Εγώ το ξέρω πως η κάλυψή τους είναι καλή, εσύ το ξέρεις. Η nVidia δεν το ξέρει; Εκτός αν θέλουν άλλη "μεταχείριση" και αυτοί αντί για ανεξάρτητα reviews, να το ξέρουμε. Τεράστιο φάουλ για κάποιον σε τέτοια θέση, ας πρόσεχαν.

 

Τεσπα, βγήκε και η απάντηση και τα υπόλοιπα είναι ιστορία πλέον.

 

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, morehp είπε

πάμε πάλι Καζαντζίδη

Ρε χρυσες δουλειες λεμε.. Η καλυτερη του ηταν ουτε στα πιο υγρα του ονειρα τωρα τετοια δημοσιοτητα εξ αφνης.. Εκτιναξη.. Οσο βλέπω πως το χειριζεται τωρα και ο ιδιος με την passive aggressive και ειρωνικη τακτικη του επιβεβαιωνομαι.. Ενοχλουμαι με κατι τετοια για το θεαθηναι τωρα τρελλα.. Και τον εχω και σε τρομερη εκτιμηση τον Steve για την ενδελεχη δουλεια του, αλλα με κατι τετοια χαλιεμαι.. Κανε και μια δυο επικλησεις ακομη στον "bro" Linus (που ουτε καν σε ηξερε)  που τους εκανε νταντα γιατι νοιαζεται για εσενα και φυσικα για εμας τους gamers.. Ρε για εμας νοιαζονται τι νομιζετε; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ρε χρυσες δουλειες λεμε.. Η καλυτερη του ηταν ουτε στα πιο υγρα του ονειρα τωρα τετοια δημοσιοτητα εξ αφνης.. Εκτιναξη.. Οσο βλέπω πως το χειριζεται τωρα και ο ιδιος με την passive aggressive και ειρωνικη τακτικη του επιβεβαιωνομαι.. Ενοχλουμαι με κατι τετοια για το θεαθηναι τωρα τρελλα.. Και τον εχω και σε τρομερη εκτιμηση τον Steve για την ενδελεχη δουλεια του, αλλα με κατι τετοια χαλιεμαι.. Κανε και μια δυο επικλησεις ακομη στον "bro" Linus (που ουτε καν σε ηξερε)  που τους εκανε νταντα γιατι νοιαζεται για εσενα και φυσικα για εμας τους gamers.. Ρε για εμας νοιαζονται τι νομιζετε; 

οντως, κριντζαρα οταν τον ακουγα να διαβαζει το mail. 

Και τελικά? τι έγινε? Το όλο βίντεο μου θύμισε την φράση "do a 360 and walk away"

Ρωτάει "why Nvidia sent that email" "we are all wondering because we covered dlss and rtx " . Κάνουν τους χαζούς ή είναι? Το ότι δεν έβαλαν μια AMD κάρτα ΔΙΠΛΑ στις nvidia με τα dlss +rtx ενεργοποιημένα για να δείξουν την διαφορά στα fps γιατί το αγνοεί?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω φιλε και να σου πω την αληθεια στην παρουσα φαση δεν ενοχλουμαι με αυτα που λεει σε πολλα συμφωνω και στο κατω κατω ειναι δικαιωμα του να κανει οτι θελει, αλλα με το πως τα λεει και χρησιμοποιει το οτι εγινε προς οφελος του και να οδηγησει την κοινη γνωμη εκει που θελει.. Αυτο με χαλαει εμενα.. 

Τελοσπαντων πολυ εκταση νομιζω δωσαμε και αυτο θελει και ο ιδιος φανταζομαι οποτε δεν θα συνεχιζω να παιζω το παιχνιδι των techtubers.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...