Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια μου ζητησαν τα serial απο τις καρτες απο το μαγαζι τα στελνω και μου απαντανε

Προχωρήστε σε έλεγχο τον serial numbers που έχετε, καθώς τα δυο αυτά που μας έχετε προωθήσει δεν είναι στη λίστα εισαγωγών μας.

εστειλα τωρα με φωτο το κουτι λετε να παιξει τετοια π@υστια απο το μαγαζι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, christarass είπε

ρε παιδια μου ζητησαν τα serial απο τις καρτες απο το μαγαζι τα στελνω και μου απαντανε

Προχωρήστε σε έλεγχο τον serial numbers που έχετε, καθώς τα δυο αυτά που μας έχετε προωθήσει δεν είναι στη λίστα εισαγωγών μας.

εστειλα τωρα με φωτο το κουτι λετε να παιξει τετοια π@υστια απο το μαγαζι?

αν τα είχαν μέσα σε prebuilt μπορεί

31 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Power Management mode βαζουμε Normal ή Prefer Maximum performance (για 3090)? Ή δεν έχει διαφορα?

normal να μην είσαι πάντα φουλ. Εκτός αν έχεις το bug που κρασάρει σε youtube :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι πολυ τυχερος , μολις έκλεισα την MSI GeForce RTX 3080 Ventus 3X   τελευταίο κομμάτι διαθέσιμο  .  Ελπίζω να βγει καλη γιατι διαβάζω για θερμοκρασίες  οτι ειχε θεματακια αρχικα  με τους drivers αλλα εχει λυθεί τωρα . Εχετε ακουσει κατι?

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.skroutz.gr/s/26359192/Palit-GeForce-RTX-3070-8GB-GameRock-OC-NE63070H19P2-1040G.html

1000 ευρω επειδη ειναι χριστουγεννιατικο δεντρο?

(δεν λεω, ομορφη καρτουλα 😛)

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

1 ώρα πριν, Warlord1981 είπε

Παιδια ειναι καλα τα 13259 στο Port Royal με Zotac Trinity 3090 με 850mV @ 1900Mhz, +200 memory w/ 70% fixed Fans και θερμοκρασια 67C στο τελος του τεστ?

Είναι λίγο χαμηλό, η αλήθεια είναι.

Εγώ με Vision 3080, που δεν είναι κι από τις καλύτερες υλοποιήσεις θεωρητικά, με πολύ ήπιο oc βγάζει 12109 με max 60C στο αυτόματο fan curve.

 

57 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Power Management mode βαζουμε Normal ή Prefer Maximum performance (για 3090)? Ή δεν έχει διαφορα?

Θεωρητικά βάζεις το Maximum Performance, αλλά προσωπικά δεν έχω δει διαφορά.

Δοκίμασε για το τεστ αν θες το MP, αλλά σε απλή χρήση να χρησιμοποιείς το normal.

 

33 λεπτά πριν, christarass είπε

ρε παιδια μου ζητησαν τα serial απο τις καρτες απο το μαγαζι τα στελνω και μου απαντανε

Προχωρήστε σε έλεγχο τον serial numbers που έχετε, καθώς τα δυο αυτά που μας έχετε προωθήσει δεν είναι στη λίστα εισαγωγών μας.

εστειλα τωρα με φωτο το κουτι λετε να παιξει τετοια π@υστια απο το μαγαζι?

 

Έχει γούστο. Ελπίζω να μην ισχύει κάτι τέτοιο. Όταν βγάλεις άκρη ενημέρωσε κι εδώ για όποιους μπορεί να έχουν πάρει από εκει.

 

22 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Ειμαι πολυ τυχερος , μολις έκλεισα την MSI GeForce RTX 3080 Ventus 3X   τελευταίο κομμάτι διαθέσιμο στα 970 .  Ελπίζω να βγει καλη γιατι διαβάζω για θερμοκρασίες  οτι ειχε θεματακια αρχικα  με τους drivers αλλα εχει λυθεί τωρα . Εχετε ακουσει κατι?

Καλορίζικη!

Γενικά, δεν είναι κι από τις top υλοποιήσεις από ότι έχω ακούσει/διαβάσει, αλλά στην πράξη θα φανεί. Σαν απόδοση, άντε να είσαι 1-2% κάτω από τις mainstream.

 

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

https://www.skroutz.gr/s/26359192/Palit-GeForce-RTX-3070-8GB-GameRock-OC-NE63070H19P2-1040G.html

1000 ευρω επειδη ειναι χριστουγεννιατικο δεντρο?

(δεν λεω, ομορφη καρτουλα 😛)

Να ταιριάζει με το κλίμα τον γιορτών🤣😂🤣! Να πάω να πάρω δύο άν έχει!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

 

 

Καλορίζικη!

Γενικά, δεν είναι κι από τις top υλοποιήσεις από ότι έχω ακούσει/διαβάσει, αλλά στην πράξη θα φανεί. Σαν απόδοση, άντε να είσαι 1-2% κάτω από τις mainstream.

 

Για οποιον ενδιαφερεται υπαρχει αλλο ενα τελευταιο κομματι  στα 1049 αμεσα διαθεσιμο απο  αλλο μαγαζι το egate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Warlord1981 είπε

Power Management mode βαζουμε Normal ή Prefer Maximum performance (για 3090)? Ή δεν έχει διαφορα?

Νormal , το maximum performance θα σου κραταει την καρτα στα boost clocks ακομα και σε Idle δλδ 100w + χωρις λογο ,επισης για να ξαναγυρισει σε Normal θελει να κλεισεις Pc και να κλεισεις και το διακοπτη του τροφοδοτικου

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δλδ στα 680 δεν αξιζει η συγκεκριμενη απο Κωτσοβολο? Ρωταω γτ οταν ξαναρωτησα, τις εβρισκα 750+

https://www.kotsovolos.gr/computing/desktops-and-upgrade-tools/kartes-grafikwn/220418-gigabyte-geforce-rtx-3070-eagle-oc-8gb

ή την Gaming oc

https://www.kotsovolos.gr/computing/desktops-and-upgrade-tools/kartes-grafikwn/220417-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb

 

Ναι μεν δεν εχουν μεγαλες διαφορες με 5700xt, αλλα δεν θα με χαλαγε να εχω το dlss, ειτε για την 1440/144 οθονη, ή για να παιξω κανα παινχιδι στην 4κ tv

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δλδ στα 680 δεν αξιζει η συγκεκριμενη απο Κωτσοβολο? Ρωταω γτ οταν ξαναρωτησα, τις εβρισκα 750+

https://www.kotsovolos.gr/computing/desktops-and-upgrade-tools/kartes-grafikwn/220418-gigabyte-geforce-rtx-3070-eagle-oc-8gb

ή την Gaming oc

https://www.kotsovolos.gr/computing/desktops-and-upgrade-tools/kartes-grafikwn/220417-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb

σχετικο ειναι το αν αξιζει ,αν εχεις τα λεφτα την χτυπας και δεν σκεφταεσαι τπτ ,σιγουρα πληρωνεις  παραπανω απο οσο αξιζει αλλα το θεμα ειναι αν θα βρεις κατι καλυτερο σε καλυτερη τιμη ,δεδομενων των συνθηκων νομιζω δυσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

σχετικο ειναι το αν αξιζει ,αν εχεις τα λεφτα την χτυπας και δεν σκεφταεσαι τπτ ,σιγουρα πληρωνεις  παραπανω απο οσο αξιζει αλλα το θεμα ειναι αν θα βρεις κατι καλυτερο σε καλυτερη τιμη ,δεδομενων των συνθηκων νομιζω δυσκολο

Μωρε ναι μεν δεν εχω θεμα με τα χρηματα (εχω στην ακρη δλδ για αυτον τον λογο), αλλα και παλι θελω να παρω vfm. Απλα πλεον εχει μια διαφορα 25% σε τιμη απο 3060τι, με επιδοσεις μεχρι +15%, ενω μεχρι πριν καμια εβδομαδα, η διαφορα στην τιμη ηταν +40% (550 vs 800). Και απο οτι βλεπω, 3080 παιζουν ξερωγω απο 900 ευρω (συμφωνα με την προηγουμενη σελιδα, φανταζομαι οχι με ελληνικο φπα και εξοδα αποστολης ομως απο αμαζον)

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Με βαση και αυτην την τιμη, βλεπω οτι γενικα οσο ποσοστιαια ανεβαινουν οι διαφορες σε fps, τοσο και σε τιμη (για 3070 vs 3080 παντα. 2-3 βιντεο που ειδα με συγκρισεις, τουλαχιστον αυτο εδειξαν.). Ναι, απο 3060τι δεν εχει τοσο μεγαλη διαφορα στα fps, αλλα και παλι ειναι καλυτερη. Επισης το θεωρω και λιγο καπως να δωσω 1000 για μια καρτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

απο την MSI GeForce RTX 3080 Ventus 3X   ειναι καλυτερη η Gigabyte RTX 3080 Gaming OC ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...