Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μηπως εχει κανεις να μου δωσει το λινκ για το stockbot στο twitter για τις gpu? Ή κατι παρομοιο ισως καποιο site που να βγαζει κατευθειαν τις ευκαιριες που ανεβαινουν στα μεγαλα ευρωπαικα μαγαζια για τις καρτες?

Επεξ/σία από GiorgosVontz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Dr.Tesla είπε

No description available.

Ζοριστήκαμε αρκέτα αλλά κάτι έγινε. Έχω δει πολλές 3070 να παίζουν στα 650 σε Amazon. 

@Sakiz105 Πως είσαι από θερμοκρασίες? 

65c σε gaming σε στοκ ρυθμίσεις. Είναι λίγο ζεστή λόγο του curve για να κρατάει ρολόγια. (2010 μέχρι τους 63c, 1995 μέχρι τους 68c, 1980 μέχρι τους 73c)

Με powerlimit που έπαιξα λίγο, χωρίς uv και o.c., μπορώ να την ρίξω στους 60 βαθμούς με 90% και κρατάει τα ρολόγια, αλλά στα bench βγάζει χαμηλότερα σκορ οπότε δεν το κρατάω. + το cp77 είναι ευαίσθητο στο o.c. οπότε δεν θα ασχοληθώ ακόμα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GiorgosVontz είπε

Παιδια μηπως εχει κανεις να μου δωσει το λινκ για το stockbot στο twitter για τις gpu? Ή κατι παρομοιο ισως καποιο site που να βγαζει κατευθειαν τις ευκαιριες που ανεβαινουν στα μεγαλα ευρωπαικα μαγαζια για τις καρτες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, GiorgosVontz είπε

Παιδια μηπως εχει κανεις να μου δωσει το λινκ για το stockbot στο twitter για τις gpu? Ή κατι παρομοιο ισως καποιο site που να βγαζει κατευθειαν τις ευκαιριες που ανεβαινουν στα μεγαλα ευρωπαικα μαγαζια για τις καρτες?

 

μπες και στo discord τους, έχει οδηγίες. 

αν και με brexit σε λίγες μέρες δε θα το επιχειρούσα, https://www.reddit.com/r/buildapcsalesuk/ εδώ δίνουν updates από UK. σε αυτό το post  θα βρεις το discord τους, με bot που παίρνει αυτόματα το post από reddit και δίνει alert μέσω discord. 

 το Part Alert είναι μάλλον αυτό που θες λόγω πολλών υποστηριζόμενων χωρών. 

Aπό amazon αλλά και σε όλα τα sites πρέπει να είσαι πολύ γρήγορος, δηλ:

-να είσαι ήδη logged in, να έχεις περάσει τους ελέγχους captcha

-να έχεις ήδη βάλει τρόπο πληρωμής με λεφτά στο λογαριασμό

-να έχεις κάνει setup το 1-click buy (amazon)

-αν δεν μπορείς να βάλεις το προιον στο καλάθι, κάνεις refresh.

 

περισσότερες οδηγίες στα discord από πάνω

 

Spoiler

offtopic, αλλά δεν είχα ιδέα πόσο έχουν προχωρήσει τα πράγματα από εποχές teamspeaker στην επικοινωνία των gamers. έχει ξεφύγει το discord

 

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vins είπε

Παιδια κατάφερα τελείως τυχαία ενω το είχα παρατησει να παραγγείλω την Palit 3070 gaming pro στα 620€ τελική.

Διάβασα αφού την αγόρασα καλά λόγια. Κρατάω ή ακυρωνω;

Κρατάς.  Πολύ καλή κάρτα με γεια! 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Κρατάς.  Πολύ καλή κάρτα με γεια! 

 

Ευχαριστώ πολύ, νομίζω τα 620 τελική καλό deal. Αμέσως μετά έβγαλε την gaming pro oc στα 570€ ρε γμτ αλλά δεν την πρόλαβα! Ερώτηση, το έψαξα λίγο και είοδα ότι δουλεύει, αλλά αν έχετε εμπειρία θα βοηθούσε. Έχω τη γνωστή AOC 32" q3279vwf η οποία είναι freesync και από ότι είδα είναι και g sync compatible. Σε cyberpunk θα έχω θέμα κάτω από 48 frames?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, vins είπε

Ευχαριστώ πολύ, νομίζω τα 620 τελική καλό deal. Αμέσως μετά έβγαλε την gaming pro oc στα 570€ ρε γμτ αλλά δεν την πρόλαβα! Ερώτηση, το έψαξα λίγο και είοδα ότι δουλεύει, αλλά αν έχετε εμπειρία θα βοηθούσε. Έχω τη γνωστή AOC 32" q3279vwf η οποία είναι freesync και από ότι είδα είναι και g sync compatible. Σε cyberpunk θα έχω θέμα κάτω από 48 frames?

Πολύ πιθανό να έχεις flickering, ωστόσο αν δεις έγραψα πως άλλαξαν πως λειτουργεί το gsync τώρα τελευταία.

 

@vins εγώ με ρυθμίσεις digital foundry και rtx ultra, δεν πέφτω κάτω από 45 σε 1440p στο cp (που λογικά για αυτό ρωτάς χαχαχα). Με την 3070 λογικά θα είσαι +10%. Απλά να βάλεις crowd density low, τραβάει πολύ cpu το rtx

Επεξ/σία από Sakiz105
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα επειδη δεν το πολυ εχω στο να ειμαι γρηγορος μπας και κανω snipe καμια καλη προσφορα με βλεπω να κανω υπομονη κανα 2μηνο... Πως τα βλεπετε τα πραματα εσεις ρε παιδια? Θα ερθει καμια καρτουλα στην Ελλαδα σε νορμαλ τιμες? Εγω για 3060ti θελω αλλα κοντα στο 500ρικο οχι αυτα τα 700αρια που βλεπουμε. Απο οσο ξερω απο μαγαζια οι προμηθευτες εχουν πει οτι απο τελη ιανουαριου θα εχουν παλι στοκ καρτες. Ελπιζω τοτε μηπως υπαρξουν καλυτερες τιμες και παρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GiorgosVontz είπε

Καταλαβα επειδη δεν το πολυ εχω στο να ειμαι γρηγορος μπας και κανω snipe καμια καλη προσφορα με βλεπω να κανω υπομονη κανα 2μηνο... Πως τα βλεπετε τα πραματα εσεις ρε παιδια? Θα ερθει καμια καρτουλα στην Ελλαδα σε νορμαλ τιμες? Εγω για 3060ti θελω αλλα κοντα στο 500ρικο οχι αυτα τα 700αρια που βλεπουμε. Απο οσο ξερω απο μαγαζια οι προμηθευτες εχουν πει οτι απο τελη ιανουαριου θα εχουν παλι στοκ καρτες. Ελπιζω τοτε μηπως υπαρξουν καλυτερες τιμες και παρω. 

στα 500-520 θα βρεις λογικά 3060ti από το partalerts. Τις φθηνότερες είναι που δεν προλαβαίνεις με τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sakiz105 είπε

στα 500-520 θα βρεις λογικά 3060ti από το partalerts. Τις φθηνότερες είναι που δεν προλαβαίνεις με τίποτα

Οντως τωρα που το ψαχνω βλεπω οτι παιζουν τιμες γυρω στα 500 απο ευρωπαικα αμαζον (π.χ. ισπανιας) . Χωρις τελωνια κλπ και νομιζω τα αμαζον σε καθε χωρα ειναι φουλ legit σωστα? Θα κοιταξω και για ryzen 5 5600x μηπως βρω κατι καλο γιατι θελω και στον cpu upgrade. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GiorgosVontz είπε

Οντως τωρα που το ψαχνω βλεπω οτι παιζουν τιμες γυρω στα 500 απο ευρωπαικα αμαζον (π.χ. ισπανιας) . Χωρις τελωνια κλπ και νομιζω τα αμαζον σε καθε χωρα ειναι φουλ legit σωστα? Θα κοιταξω και για ryzen 5 5600x μηπως βρω κατι καλο γιατι θελω και στον cpu upgrade. 

Ναι. Τα μεταφορικά και από ελλάδα δεν τα γλιτώνεις (δλδ 12-20 ευρώ). Το μόνο που θα αλλάζει σε τελική τιμή είναι το φπα. Πχ γερμανία οι τιμές είναι με 19% εσένα θα σε χρεώνει με 24%

Επίσης να γράφει πωλητής το άμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Ναι. Τα μεταφορικά και από ελλάδα δεν τα γλιτώνεις (δλδ 12-20 ευρώ). Το μόνο που θα αλλάζει σε τελική τιμή είναι το φπα. Πχ γερμανία οι τιμές είναι με 19% εσένα θα σε χρεώνει με 24%

Επίσης να γράφει πωλητής το άμαζον

Κατάλαβα ευχαριστώ πολύ. Μήπως ξέρεις αν μπορώ να βάλω μειωμένο ΦΠΑ στο αμαζον? Π.χ. με τιμολόγιο ή παραμεθόριο που έχουμε μειωμένο ΦΠΑ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GiorgosVontz είπε

Κατάλαβα ευχαριστώ πολύ. Μήπως ξέρεις αν μπορώ να βάλω μειωμένο ΦΠΑ στο αμαζον? Π.χ. με τιμολόγιο ή παραμεθόριο που έχουμε μειωμένο ΦΠΑ? 

μπορείς αλλά δεν ξέρω πως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...