Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, teohat είπε

Έχω παραγγείλει από καταστημα στην Ελλάδα την msi rtx 3070 x trio στις 8 Δεκεμβρίου και δεν την εχω παραλάβει ακόμα. Τους ρωτάω και μου απαντανε ότι δεν γνωρίζουν ποτε θα ερθει και θα χρειαστει να κάνω λίγη υπομονή. Οσοι παραλαβατε την καρτα Πόσο χρόνο χρειάστηκε να περιμενετε μέχρι να έρθει στα χερια σας; ποτε την παραγγείλατε;

Από πλαίσιο την ίδια κάρτα παρήγγειλα στις 28 Νοεμβρίου και παρέλαβα 1 μήνα μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά δεν αντεξα, πέρασα σήμερα την κάρτα.

 

IMG_20210115_211410.jpg.68cb7522811c4fe3c32a9f0f48cc463c.jpg

Δεν έχω προλάβει να τρέξω κανένα παιχνίδι, τώρα κατεβαίνουν κάποια από το epic store,  ίσα που έτρεξα ενα benchmark.

Superposition_Benchmark_v1.1_9938_1610744626.png.fca13681e25ae3431ca646743889f64c.png

Superposition_Benchmark_v1.1_7558_1610745054.png.f51afbdda26fe644e3b36eda1a381ae6.png

 

Ολα καλά , το μόνο που πρέπει να λύσω είναι ένας  εκνευριστικός συντονισμός όταν κλεινω το καπάκι από την πλευρά του cable management, εκεί τα έκανα λίγο μαντάρα στην διαχείριση. 'Ολα τα λεφτά η LCD οθόνη της 3060Ti, ο μικρός έχει ξετρελαθεί. 🤣

 

Και επειδή πλεόν οι κάρτες είναι για ΑΡΧΟΝΤΟΥΣ:

 

 

IMG_20210115_205621.jpg.d4cd7cb658b25f8360b981ff29716d83.jpg🤑🤑🤑

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

----- Begin of Off Topic -----

Ένα off-topic FYI σχετικά με αγορές από Ηνωμένο Βασίλειο, μιας και θα έχει ξεθωρίασει το F5 αυτές τις μέρες και σε βρετανικά site.

Παραγγελία από Amazon.co.uk μετά το Brexit, όχι κάρτα αλλά άσχετο, κόστος γύρω στα 300, απευθείας από Amazon και όχι από μεταπωλητή. Επιλογή Expedited Delivery για να μην μπλέξω με ΕΛΤΑ, οπότε γίνεται χρήση UPS.

Σκάει τηλέφωνο σήμερα από UPS "Γεια σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η παραγγελία σας βρίσκεται στο τελωνείο και περιμένει εκτελεωνισμο". Κρύος ιδρώτας εγώ. Ευτυχώς όμως στην δική μου περίπτωση το Amazon καλύπτει τα όποια κόστη εκτελώνισμού, btw τα εξοδα αποστολής ήταν κάπου 25 ευρώ και δεν υπήρχε κάποια άλλη περίεργη χρέωση στο check out. Οπότε μια εξουσιοδότηση χρειάστηκε να φτιάξω με το ΑΦΜ μου.

Συμπέρασμα. Μην φάει κανείς καμιά φόλα από Αγγλιά και χρειαστεί να πληρώσει τελωνείο και του βγει ξινο.

----- End of Off-Topic -----

Επεξ/σία από Grisos
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, danaos7 είπε

https://ibb.co/4WTrN37 όλα στοκ.ψαξιμο αύριο.πως το βλέπετε ?

https://ibb.co/7YS7s5D

Ορίστε και ένα timespy

https://ibb.co/rmGJ0rQ

Επεξ/σία από danaos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Grisos είπε

----- Begin of Off Topic -----

Ένα off-topic FYI σχετικά με αγορές από Ηνωμένο Βασίλειο, μιας και θα έχει ξεθωρίασει το F5 αυτές τις μέρες και σε βρετανικά site.

Παραγγελία από Amazon.co.uk μετά το Brexit, όχι κάρτα αλλά άσχετο, κόστος γύρω στα 300, απευθείας από Amazon και όχι από μεταπωλητή. Επιλογή Expedited Delivery για να μην μπλέξω με ΕΛΤΑ, οπότε γίνεται χρήση UPS.

Σκάει τηλέφωνο σήμερα από UPS "Γεια σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η παραγγελία σας βρίσκεται στο τελωνείο και περιμένει εκτελεωνισμο". Κρύος ιδρώτας εγώ. Ευτυχώς όμως στην δική μου περίπτωση το Amazon καλύπτει τα όποια κόστη εκτελώνισμού, btw τα εξοδα αποστολής ήταν κάπου 25 ευρώ και δεν υπήρχε κάποια άλλη περίεργη χρέωση στο check out. Οπότε μια εξουσιοδότηση χρειάστηκε να φτιάξω με το ΑΦΜ μου.

Συμπέρασμα. Μην φάει κανείς καμιά φόλα από Αγγλιά και χρειαστεί να πληρώσει τελωνείο και του βγει ξινο.

----- End of Off-Topic -----

Οπότε ουσιαστικά πλήρωσες μόνο+25€ κ στα γύρισε πίσω το Αμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Ενα σκορ με τη καρτα uv.Ετρεχε 1950-1935mhz με 0.95-.96V.Εκει ειναι οριακα στο PL.

 

Superposition_Benchmark_v1.1_7220_1610784516.png

Superposition_Benchmark_v1.1_7590_1610788518.png.4a0044f45fc6b933a85e9e48db53fc02.pngσε κόβει το pl πάντως. Σε στοκ εδώ, 1995-1965 έτρεχε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Superposition_Benchmark_v1.1_7590_1610788518.png.4a0044f45fc6b933a85e9e48db53fc02.pngσε κόβει το pl πάντως. Σε στοκ εδώ, 1995-1965 έτρεχε. 

Σε στοκ ημουν 7000.Οντως κοβει αρκετουτσικα.

Αν δεν εχει σημαντικη διαφορα στη τιμη συμφερει να δωσεις τα λιγα παραπανω για να παρεις μια και με 6πινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Dantε είπε

Σε στοκ ημουν 7000.Οντως κοβει αρκετουτσικα.

Αν δεν εχει σημαντικη διαφορα στη τιμη συμφερει να δωσεις τα λιγα παραπανω για να παρεις μια και με 6πινο.

με πόσο είσαι εδώ + από stock?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, optimus prime είπε

Kαι εγω στην ιδια φαση ημουνα και τους βαρεσα πιστολι πριν 3 εβδομαδες περιπου,σιγα μην περιμενα 4 μηνες για μια καρτα γραφικων..

Ειχε εκπτωτικο 300 ευρ λογω μιας αλλης αγορας που ειχε κανει, και την χτυπησε την καρτα -300 ευρ. Οποτε αναγκαστηκά περιμενει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

+ σε τι?

Σε PL?+4%.Δε δινει παραπανω :P

220w εχει stock και παει 230.

σε ρολόγια (πχ στοκ core. μεμορι ξέρω είσαι στοκ 7000 οπως ολοι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sakiz105 είπε

σε ρολόγια (πχ στοκ core. μεμορι ξέρω είσαι στοκ 7000 οπως ολοι :P

Σε core ανεβαζει μεχρι 2040 σε gaming αλλα συνηθως εκει στα 1900κατι ειναι .Με το uv κραταει σταθερα οσα ειπα.

Ισως να παιρνει λιγο ακομα κατεβασμα η ταση,απλα θελω να δω και αν ειναι stable εκει και θα το δοκιμασω.

Μνημη ισως να μην ανεβασω καν.Εδωσα +500 και ειχε πολυ μικρη διαφορα στο superposition.Αρκετα πιθανο να τραβαει η μνημη παραπανω watt και να ριχνει συχνοτητα το core επειδη ειναι μονιμα στο PL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dantε είπε

Σε core ανεβαζει μεχρι 2040 σε gaming αλλα συνηθως εκει στα 1900κατι ειναι .Με το uv κραταει σταθερα οσα ειπα.

Ισως να παιρνει λιγο ακομα κατεβασμα η ταση,απλα θελω να δω και αν ειναι stable εκει και θα το δοκιμασω.

Μνημη ισως να μην ανεβασω καν.Εδωσα +500 και ειχε πολυ μικρη διαφορα στο superposition.Αρκετα πιθανο να τραβαει η μνημη παραπανω watt και να ριχνει συχνοτητα το core επειδη ειναι μονιμα στο PL.

Αυτο ηθελα να σου πω. Εγώ είδα πολύ μικρή διαφορά από τις μνήμες. Άστες στοκ καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωμούλα από τους ειδικούς του botleneck 

ct-6_exUADeGDf4ZIOQI376GfKoNxY9-WssDRSkdww-DosfLLq5UUpAyGgSyt-rXzow31Who5Obr=s640-nd

Έτσι για να γελάσει και λίγο το χειλάκι του Μπολεκ και Λόλεκ του Insomnia  

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...