Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, rakeesh είπε

Καλύτερα να παρακολουθείς απο telegram παρα απο twiter?

Δεν νομίζω. Δεν έχω twitter για να σου απαντήσω αλλά μπορώ να σου πω ότι στο discord μου έρχονται πιο γρήγορα απο το telegram. 

Το θέμα είναι ότι και να το βάλεις δεν νομίζω να δεις κάτι. Η κατάσταση είναι τραγική και όσο πάει χειροτερεύει, το οποίο είναι πιο ανυσηχτικό απ ολα. Το υπομονή για 'Χ' διάστημα δεν λέει απολύτως τίποτα. Η κατάσταση είναι πρωτόγνωρη και εντελώς απρόβλεπτη δεν καταλαβαίνω τι γνωρίζει ο οποιοσδήποτε για συγκεκιμένα χρονικά διαστήματα, έστω και με κάποια χρονική ασάφεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rakeesh είπε

Καλύτερα να παρακολουθείς απο telegram παρα απο twiter?

Εγω πάντως πρόλαβα καρτα από pc, μέσω twitter partalert, με σεταρισμενο 1 click buy amazon και πρωινές ώρες 8-10.30 (πρόταση ωρών credit to @Sakiz105)

Το θέμα είναι ότι έχει πέσει σιγή ιχθύος ουσιαστικα τις τελευταίες μέρες.

Να δούμε μήπως απο μεθαύριο υπάρξει αλλαγή, καθώς παιζει να περιμένουν στοκ αμαζον.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vins είπε

Εγω πάντως πρόλαβα καρτα από pc, μέσω twitter partalert, με σεταρισμενο 1 click buy amazon και πρωινές ώρες 8-10.30 (πρόταση ωρών credit to @Sakiz105)

Το θέμα είναι ότι έχει πέσει σιγή ιχθύος ουσιαστικα τις τελευταίες μέρες.

Να δούμε μήπως απο μεθαύριο υπάρξει αλλαγή, καθώς παιζει να περιμένουν στοκ αμαζον.

 

 

αυριο το πρωί πάλι στοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DLSS απο οτι εχω διαβασει,το balanced ειναι το καλυτερο?

Αν βαλω το quality κερδιζουμε ψιλα με μηδενικη διαφορα σε ποιοτητα?

Επισης απο τα RTX εφε,ποιο τρωει τα πιο πολλα fps?Για να ξερω ποιο να απενεργοποιησω αν χρειαστει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dantε είπε

DLSS απο οτι εχω διαβασει,το balanced ειναι το καλυτερο?

Αν βαλω το quality κερδιζουμε ψιλα με μηδενικη διαφορα σε ποιοτητα?

Επισης απο τα RTX εφε,ποιο τρωει τα πιο πολλα fps?Για να ξερω ποιο να απενεργοποιησω αν χρειαστει :P

Το RTX τα θέλει όλα τα εφέ για να δουλέψει σωστά, το DLSS quality είναι το καλύτερο σε ποιότητα αν το σηκώνει το HW, αλλιώς και το balanced είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vins είπε

 

3080.png

λάθος είναι. ειναι σαν τις 3070 και 3060 ti που έχουν τιμή msrp. πρακτικά δεν υπάρχουν οσο γρηγορα και να πατησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Dantε είπε

DLSS απο οτι εχω διαβασει,το balanced ειναι το καλυτερο?

Αν βαλω το quality κερδιζουμε ψιλα με μηδενικη διαφορα σε ποιοτητα?

Επισης απο τα RTX εφε,ποιο τρωει τα πιο πολλα fps?Για να ξερω ποιο να απενεργοποιησω αν χρειαστει :P

Ξεκίνα με όλα ON και DLSS quality, και αν χρειαστεί κλείσε πρώτα τα shadows, μετά DLSS balanced και μετά reflections..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dantε είπε

DLSS απο οτι εχω διαβασει,το balanced ειναι το καλυτερο?

Αν βαλω το quality κερδιζουμε ψιλα με μηδενικη διαφορα σε ποιοτητα?

Επισης απο τα RTX εφε,ποιο τρωει τα πιο πολλα fps?Για να ξερω ποιο να απενεργοποιησω αν χρειαστει :P

3060 ti σε cp είχα 

fov = 90

rt ultra, reflections/shadows on, balanced dlss (1440p), sharpening 0,30 από Nvcp, 

Από settings ολα μαξ εκτός από 

Ambient Occlusion = low

Screen Space Reflections Quality = low 

Volumetric Fog Resolution = medium (low ακόμα καλύτερα). Πρακτικά είναι το μόνο που με πείραζε που το είχα χαμηλά γιατί ήταν εμφανές όταν οδηγάς νύχτα αλλά είναι καλό performance boost

Cascaded Shadows Resolution = medium

Αλλα να ξέρεις κάθε 40~ λεπτά ρίξε ένα restart γιατί παθαίνει κοκομπλόκο και σου μειώνει τα fps σχεδόν στο μισό.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...