Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι φίλε, το μαγαζί μου δε πουλάει on line. Απλά έχω πάθει πλάκα με αυτό που γίνεται. 

Εγώ έχω τους πελάτες μου, ντόπιους, και δουλεύω έτσι. 

Και αυτές τις μέρες προσπαθώ να φτιάξω μερικά pc φίλων και πελατών, και έχω απογοητεύει εντελώς πλέον. 

Είπα απλά να το αναφέρω. 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Το RDR 2 εξακολουθεί να είναι πολύ πιο smooth με Vulkan απ' ότι με DX12. 

Ισχύει αλλά έχει θέματα μερικές φορές με textures. Τα φορτώνει ποίο αργά σε σχέση με dx12 σε αρκετά σημεία. Εντωμεταξύ το είχα τερματίσει με 2070 και τωρα με την 3080 μου έχει πέσει το σαγόνι.. απίστευτο το παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ώρα να επιστρατεύσουμε τα bot αμεσα δηλαδή.

fighting fire with gasoline

Τι να πω δε ξέρω. 

Νομίζω ότι θα ξεφύγει η κατάσταση τελείως. Θα ανέβουν οι τιμές αρκετά μάλλον. Μόλις τα μαγαζιά παραλάβουν με νέες τιμές, θα κάνουν και τις ανάλογες αυξήσεις. 

Ότι φαίνεται στο Skroutz.gr τώρα, χωρίς να είναι διαθέσιμο, θα αλλάξει τιμή. 

Και η μαλακία είναι ότι γίνεσαι και ρεζίλι στο πελάτη. Σε ρωτάει πόσο έχει πχ μια 3070, του λες τη τιμή και σου λέει μα στο skroutz.gr έχει πχ 100 - 150€ κάτω. 

Και έτσι είναι, αλλά με τη διαφορά ότι δεν είναι διαθέσιμο, και όταν θα έρθει η ώρα να είναι, θα έχει βέβαια 100 - 150€ πάνω. Αλλά ο πελάτης έφυγε, και όχι μόνο έφυγε, αλλά έφυγε πιστεύοντας ότι πας να τον κλέψεις, οπότε τον χάνεις για πάντα και κάνεις και ζημιά στο όνομα του μαγαζιού.

Μαλακίες... 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Bot για το Αμαζον λέω γιατί άλλου έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει απόθεμα. 

Βρήκα κώδικα από έναν στο github

Αυτά είναι! 😂

Δεν έχω ιδέα τι γίνεται με αυτό το θέμα. Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με κάτι τέτοιο. 

Το έχεις ψάξει καθόλου; Έκανες καμιά δοκιμή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Stavros Santorinaios είπε

Αυτά είναι! 😂

Δεν έχω ιδέα τι γίνεται με αυτό το θέμα. Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με κάτι τέτοιο. 

Το έχεις ψάξει καθόλου; Έκανες καμιά δοκιμή; 

Όχι βρηκα κάποια πράγματα και θα το δοκιμάσω. Γιατί όχι; Και όριο τιμής βάζεις, βλέπω δηλώνεις όριο στο μποτ και αγοράζει ότι βρει, το απόθεμα που θες πχ 1 , 5 , 10 κλπ μέχρι τη τιμή που όρισες πχ 500 μαξ 

Θα βάλω μια 500€, Χ1 απόθεμα, νομίζω και συγκεκριμένες υλοποιήσεις μπορείς (;) να του ορίσεις να ψάξει. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikpoth είπε

Ισχύει αλλά έχει θέματα μερικές φορές με textures. Τα φορτώνει ποίο αργά σε σχέση με dx12 σε αρκετά σημεία. Εντωμεταξύ το είχα τερματίσει με 2070 και τωρα με την 3080 μου έχει πέσει το σαγόνι.. απίστευτο το παιχνίδι.

Και η εικόνα φαίνεται λίγο πιο crisp με DX12, αλλά έχει minor stutters ενώ με Vulkan είναι βούτυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Και η εικόνα φαίνεται λίγο πιο crisp με DX12, αλλά έχει minor stutters ενώ με Vulkan είναι βούτυρο.

χώσε txaa+ fxaa + sharpness (0.20-60 ανάλογα το μόνιτορ που έχεις + anti film grain (0,17-0,30 ανάλογα την ανάλυση που παίζεις). Λειτουργεί και σε βουλκαν από το nvcp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@malakudi επειδή με είχες ρωτήσει κάποια στιγμή, τελικά είχες δίκιο, 123hashrate για Rock solid stability @ 310watts. Στα 130+ δεν ήμουν σταθερός για 24ωρο, οι μνήμες πάνε μέχρι 1600, σε παραπάνω πετάει crashes μετα απο κάποιες ώρες. 

Τσίμπησα άλλες 4, ελπίζω να μην μου κάτσουν σαπακια μνήμες γιατί θα τσιριξω 😂

 

 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Bot για το Αμαζον λέω γιατί άλλου έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει απόθεμα. 

Βρήκα κώδικα από έναν στο github

Αν βρήκες κάτι που δουλεύει στείλε κι ένα λινκ από δω!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Herald είπε

@malakudi επειδή με είχες ρωτήσει κάποια στιγμή, τελικά είχες δίκιο, 123hashrate για Rock solid stability @ 310watts. Στα 130+ δεν ήμουν σταθερός για 24ωρο, οι μνήμες πάνε μέχρι 1600, σε παραπάνω πετάει crashes μετα απο κάποιες ώρες. 

Τσίμπησα άλλες 4, ελπίζω να μην μου κάτσουν σαπακια μνήμες γιατί θα τσιριξω 😂

 

 

Άλλες 4 3090; Γενικά σε hashrate per watt δεν είναι και ότι καλύτερο η 3090. Αν πέσεις στα 250W, πόσο πιάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, malakudi είπε

Άλλες 4 3090; Γενικά σε hashrate per watt δεν είναι και ότι καλύτερο η 3090. Αν πέσεις στα 250W, πόσο πιάνει;

E 3080 ήθελα αλλά δεν βρίσκω σε normal τιμές, από το να δώσω 1200+ για 3080 έδωσα 1700 για τις 3090. 

Στα 250w πιάνει 95-98, δεν το έψαξα και πολύ βέβαια με UV κλπα για τόσο χαμηλά. Το hashrate /watt tbf αδιάφορο μου είναι, ποντάρω στην τιμή να πάρει την ανιούσα οπότε αστο να καίει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, rakeesh είπε

Αν βρήκες κάτι που δουλεύει στείλε κι ένα λινκ από δω!

 

 

 

Για γνωστούς λόγους δε μπορώ, 5λ Googleαρισμα ήταν.

Έδωσα ένα hint "rtx" "github"

Κατά τα άλλα telegram > faster για κάτι ms του discord. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...