Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, koyris είπε

Πως τα βλέπετε; για πείτε γνώμες, απόψεις.. 

IMG_20210125_122949.jpg

IMG_20210125_122539.jpg

αν εισαι στοκ settings  ,  εισαι καλα  

στο sotr  -δε  δειχνεις  αναλυση  για να σε  βοηθησουμε  

 

με 3080 εφτασα  16800 superposition 

SSSTTT  4K.JPG

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xrit86 είπε

αν εισαι στοκ settings  ,  εισαι καλα  

στο sotr  -δε  δειχνεις  αναλυση  για να σε  βοηθησουμε  

 

με 3080 εφτασα  16800 superposition 

SSSTTT  4K.JPG

Στοκ ειμαι(Aorus Xtreme) το sottr το ετρεξα 3840*2160. Ωραιο σκορακι, εχεις κανει undervolt;με τι ρολόγια ετρεξες το superposition; για να πειραματιστω κ εγω λιγο

Επεξ/σία από koyris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2021 στις 12:04 ΠΜ, sharke είπε

εχω πάρει τηλέφωνο αλλα δεν απαντουσε

Παιδιά εγώ μίλησα στο τηλ 6984577897. Είναι εξυπηρετικότατοι. Μάλιστα παρηγγειλα μια 3080 αλλά επειδη δεν ξέρουν ημερομηνία παράδοσης μου είπαν να την ακυρώσω. Από γερμανικό προμηθευτή μου είπαν φέρνουν τις κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 4 - 5 μέρες έγραψα για την αύξηση τιμών στις κάρτες γραφικών, και είχα πει ένα παράδειγμα για μια 3070.

Δύο και κάτι εβδομάδες πριν, τιμή καταλόγου χονδρικής, 496€ +ΦΠΑ. 

Πάω να βάλω παραγγελία, μου λέει άλλαξε η τιμή, 538€ +ΦΠΑ. Βάζω παραγγελία. 

Μία βδομάδα μετά λέω να βάλω άλλη παραγγελία, μου λέει τιμή 616€ +ΦΠΑ.  Βάζω παραγγελία. 

Πέρνω τηλέφωνο σήμερα να βάλω backorder καμιά να έρχεται, και τι μου λέει; Ε; Μαντέψατε; 

670€ +ΦΠΑ

Του είπα να πάει να γ......... 

Βοήθειά μας.... 

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε πλέον μόνο αμαζον. Συνήθως σπαμμαρει Gigabyte RTX3070 VISION OC στα 740€ τελική. 

_________

Καλά το 26 Μάρτη είναι ότι ναναι. Κι άλλος που είχε προλάβει πριν μια βδομάδα, παράδοση σε 10κατι του Φλεβάρη άλλαξε στο τέλος.IMG_20210125_165711.jpg.806c804da0d64081b8fca192d1234234.jpg

Θα την ακυρώσω ή θα ρωτήσω φίλο πριν, εάν θέλει να τη πάρει εκείνος - μη χαθεί η παραγγελία - γιατί είναι πολλά€ για μια τέτοια κάρτα (imo) + ότι δε χωράει στο κουτί μου.

1 ώρα πριν, Stavros Santorinaios είπε

Πριν 4 - 5 μέρες έγραψα για την αύξηση τιμών στις κάρτες γραφικών, και είχα πει ένα παράδειγμα για μια 3070.

Δύο και κάτι εβδομάδες πριν, τιμή καταλόγου χονδρικής, 496€ +ΦΠΑ. 

Πάω να βάλω παραγγελία, μου λέει άλλαξε η τιμή, 538€ +ΦΠΑ. Βάζω παραγγελία. 

Μία βδομάδα μετά λέω να βάλω άλλη παραγγελία, μου λέει τιμή 616€ +ΦΠΑ.  Βάζω παραγγελία. 

Πέρνω τηλέφωνο σήμερα να βάλω backorder καμιά να έρχεται, και τι μου λέει; Ε; Μαντέψατε; 

670€ +ΦΠΑ

Του είπα να πάει να γ......... 

Βοήθειά μας.... 

officially +5% πήραν οι FE MSRP τιμές και αντίστοιχα επηρεάστηκαν ή θα επηρεαστούν κι αλλες. Πλέον επίσημα είναι ΝΕΚΡΗ χρονιά για αγορά κάρτας. Καλύτερα να πάει να πάρει κάποιος κονσόλα Xbox Series X με gamepass, τώρα σε κάνα μήνα που αναμένεται να έρθει στοκ. Τουλάχιστον εκεί μένει το "msrp".

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω δε ξέρω. Έχω μείνει μαλάκας με αυτά που ακούω από τις αντιπροσωπείες. 

Τώρα φίλε, το πόσο ανέβηκαν "officially" είναι άλλο θέμα. Η πραγματικότητα είναι ότι όλοι θέλουν να βγάλουν τώρα, και οι official τιμές, το πούλο. 

Όσο για το xbox, η μόνη ενημέρωση που έχω είναι "δεν μπορούμε να σας ενημερώσουμε σχετικά με τη διαθεσιμότητα". Όποτε, νομίζω θα το πιούμε το πικρό ποτήρι και από εκεί. 

Όσο για το PS5.... 😂😂😂

Βλέπω ότι στις αγγελίες έχει 3070 με 800€ πάνω κάτω. 

Κάτι είναι και αυτό 😂

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stavros Santorinaios είπε

Πριν 4 - 5 μέρες έγραψα για την αύξηση τιμών στις κάρτες γραφικών, και είχα πει ένα παράδειγμα για μια 3070.

Δύο και κάτι εβδομάδες πριν, τιμή καταλόγου χονδρικής, 496€ +ΦΠΑ. 

Πάω να βάλω παραγγελία, μου λέει άλλαξε η τιμή, 538€ +ΦΠΑ. Βάζω παραγγελία. 

Μία βδομάδα μετά λέω να βάλω άλλη παραγγελία, μου λέει τιμή 616€ +ΦΠΑ.  Βάζω παραγγελία. 

Πέρνω τηλέφωνο σήμερα να βάλω backorder καμιά να έρχεται, και τι μου λέει; Ε; Μαντέψατε; 

670€ +ΦΠΑ

Του είπα να πάει να γ......... 

Βοήθειά μας.... 

Μια διευκρινιση αν και ειμαι σιγουρος οτι εχω καταλαβει το σωστο..

Στις τιμες που αναφερεις εχουν και το φπα μεσα?(χλωμο το κοβω να εννοεις αυτο) ή εννοεις 496+φπα=615 τελικη..

Αν μιλαμε για το δευτερο εχει ξεφυγει η κατασταση μου φαινεται παλι καλα που δεν πουλησα την 2070s.. H πλακα ειναι καποιοι εδω μεσα μου την ειπαν οταν ειπα οτι φευγει στα 400-450 πριν κανα 3μηνο τωρα παιζει να πουλιεται και 500.

Εγω προσωπικα δεν το βλεπω να κανω καμια κινηση φετος μαλλον θα παρω κανα ps5 οταν θα υπαρξει διαθεσιμοτητα και ισως κανενα καλυτερο revision.Pc master race με βλεπω με το καλο τον επομενο χρονο η και περισσοτερο και λογικα θα φτιαξω καινουργιο συστημα απο την αρχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, icenex είπε

Μια διευκρινιση αν και ειμαι σιγουρος οτι εχω καταλαβει το σωστο..

Στις τιμες που αναφερεις εχουν και το φπα μεσα?(χλωμο το κοβω να εννοεις αυτο) ή εννοεις 496+φπα=615 τελικη..

Αν μιλαμε για το δευτερο εχει ξεφυγει η κατασταση μου φαινεται παλι καλα που δεν πουλησα την 2070s.. H πλακα ειναι καποιοι εδω μεσα μου την ειπαν οταν ειπα οτι φευγει στα 400-450 πριν κανα 3μηνο τωρα παιζει να πουλιεται και 500.

Εγω προσωπικα δεν το βλεπω να κανω καμια κινηση φετος μαλλον θα παρω κανα ps5 οταν θα υπαρξει διαθεσιμοτητα και ισως κανενα καλυτερο revision.Pc master race με βλεπω με το καλο τον επομενο χρονο η και περισσοτερο και λογικα θα φτιαξω καινουργιο συστημα απο την αρχη.

Φίλε μου εννοώ ότι σήμερα μου είπαν τιμή 670€ +ΦΠΑ =830,8€ 

Και αυτό είναι χωρίς τέλος ανακύκλωσης και χωρίς μεταφορικά. 

Τιμή χονδρικής, για να αγοράσω εγώ που έχω μαγαζί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Stavros Santorinaios είπε

Φίλε μου εννοώ ότι σήμερα μου είπαν τιμή 670€ +ΦΠΑ =830,8€ 

Και αυτό είναι χωρίς τέλος ανακύκλωσης και χωρίς μεταφορικά. 

Τιμή χονδρικής, για να αγοράσω εγώ που έχω μαγαζί. 

Οκ οποτε καλα το σκεφτηκα οτι ισχυει το δευτερο χειροτερο σεναριο..

Καλο κουραγιο σε οσους ψαχνονται για καρτα αυτον τον καιρο εγω απλα θα παρακολουθω τα δρωμενα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, icenex είπε

Μια διευκρινιση αν και ειμαι σιγουρος οτι εχω καταλαβει το σωστο..

Στις τιμες που αναφερεις εχουν και το φπα μεσα?(χλωμο το κοβω να εννοεις αυτο) ή εννοεις 496+φπα=615 τελικη..

Αν μιλαμε για το δευτερο εχει ξεφυγει η κατασταση μου φαινεται παλι καλα που δεν πουλησα την 2070s.. H πλακα ειναι καποιοι εδω μεσα μου την ειπαν οταν ειπα οτι φευγει στα 400-450 πριν κανα 3μηνο τωρα παιζει να πουλιεται και 500.

Εγω προσωπικα δεν το βλεπω να κανω καμια κινηση φετος μαλλον θα παρω κανα ps5 οταν θα υπαρξει διαθεσιμοτητα και ισως κανενα καλυτερο revision.Pc master race με βλεπω με το καλο τον επομενο χρονο η και περισσοτερο και λογικα θα φτιαξω καινουργιο συστημα απο την αρχη.

Ουτε playstation 5 θα βρεις oυτε pc θα χτισεις χωρις να το πληρωσεις τουλαχιστον διπλασια τιμη στα parts.

Κατσε ετσι οπως εισαι λοιπον και ασε τις αναβαθμισεις,τουλαχιστον μεχρι να μπει το 2022..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Ουτε playstation 5 θα βρεις oυτε pc θα χτισεις χωρις να το πληρωσεις τουλαχιστον διπλασια τιμη στα parts.

Κατσε ετσι οπως εισαι λοιπον και ασε τις αναβαθμισεις,τουλαχιστον μεχρι να μπει το 2022..

Καλα για χτισιμο νεου συστηματος ελεγα απο το 21 και μετα, αυτο που σκεφτομουν ηταν μια αναβαθμιση σε καρτα αλλα αφου ειναι τοσο χαλια τα πραγματα στις τιμες θα κατσω στα αυγα μου μεχρι νεωτερας.

Οσο για κονσολα νομιζω θα φτιαξουν τα πραγματα μεχρι το καλοκαιρι αλλα γενικοτερα δεν βιαζομαι για αυτο λεω οτι ισως περιμενω και ενα καλυτερο revision.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...