Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, ASFE είπε

Το πρωι η ΤΡΙΟ ειχε 1299 στο μαγαζι απο κορινθο και ο Μυκονοοοοοος ηταν στα 1399. Τωρα η κορινθος πηγε 1499..

Εχω σοκαριστει

Τα κακα της ελευθερης αγορας. Οταν σταματησει το mining θα γεμισουμε παλι καρτες οποτε θα πεσουν κατω απο τη μιση τιμη. Τα καλα της ελευθερης αγορας. Θα γινει αυτο αν δεις το btc και παει κατω απο 10k.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά σας το είχα πει πριν μέρες. 

Τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά. 

Η κατάσταση θα γίνει πολύ πιο τραγική. Ακόμα και με το πιο θετικό σενάριο, θα τραβήξει το πράγμα για μήνες. Αν δε, δε πέσει το bitcoin, δε θα δούμε προκοπή για πάρα πολύ καιρό. 

Όταν μέσα σε 10 μέρες, έχουν ανέβει οι τιμές αγοράς χονδρικής τόσο πολύ, και μου λένε όταν έρχεται κάνα κομμάτι, ότι πάρε γιατί σε μια βδομάδα έρχονται άλλες δέκα κάρτες πχ με +100€, χαιρετίσματα. 

Το κακό είναι ότι προφανώς κάποιοι διανομείς, θα αυξήσουν τιμές ακόμα και αν παρέλαβαν με παλιά τιμή. Και δυστυχώς αυτό μεταφέρεται παρακάτω, και ξαφνικά όλες οι τιμές ανεβαίνουν, κάνοντας τα πράγματα χειρότερα, γρηγορότερα. 

Μέσα στην άλλη εβδομάδα, θα γίνει χαμός με τις τιμές νομίζω. Και όχι μόνο εδώ, γενικά. Πρακτικά ανακοίνωσαν όλοι σχεδόν οι κατασκευαστές, ότι έρχονται αυξήσεις. Και μιλάμε για αυξήσεις που δεν έχουν "μπει" ακόμα στην αγορά, αυτές που βλέπουμε τώρα είναι από τους μεσάζοντες και τα τελικά μαγαζιά. Κάτσε να μπουν και οι επίσημες αυξήσεις στο παιχνίδι, να δείτε τι έχει να γίνει. 

Οι μόνες κάρτες που διακινούνται ακόμα στα κανάλια διανομής, είναι μόνο 3070 και 3090. Οι δύο με τη σαφώς μικρότερη ζήτηση σε σχέση με τις άλλες, καινούριες και παλιές. 

Γιατί και οι μικρές έχουν φοβερή ζήτηση. 1660, 1660s, 1660ti... Χαμός γίνεται με αυτές, δεν υπάρχει τίποτα, μόνο ότι έχει ξεμείνει ακόμα στα μαγαζιά. 

Όσοι έχετε κάρτα, ότι και αν είναι αυτή, σε καμία περίπτωση μη πουλήσετε αν δεν έχετε πρώτα στα χέρια σας τη καινούργια, το λέω για αυτούς που είναι διατεθειμένοι να αγοράσουν έτσι και αλλιώς. 

Επεξ/σία από Stavros Santorinaios
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vins είπε

Σουπριμιά; Μεγειες!

Αφού μου έριξε άκυρο στην strix είπα φακ ιτ. Δεν ήθελα άλλο μπάν στο αμαζον και κράτησα σουπριμ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

Αφού μου έριξε άκυρο στην strix είπα φακ ιτ. Δεν ήθελα άλλο μπάν στο αμαζον και κράτησα σουπριμ

Μπαν γιατί? Έτρεχες bot? Ρωτάω γιατί σκέφτομαι και εγώ να βάλω ένα να τρέχει καθότι η κατάσταση είναι απελπιστική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, mike299 είπε

Μπαν γιατί? Έτρεχες bot? Ρωτάω γιατί σκέφτομαι και εγώ να βάλω ένα να τρέχει καθότι η κατάσταση είναι απελπιστική

Όχι απλά το αμαζον Γαλλίας τον έπαιξε εκείνη την μέρα. Όσοι ειμασταν από χώρες χωρίς Native αμαζον, ακυρωμα και προσωρινό μπάν για εξακρίβωση στοιχειων

 

Δεν χρειάζεται μποτ το μποτ είναι πιο αργό από χειροκίνητα 

Υπομονή θελει

Επεξ/σία από Sakiz105
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φανταστείτε να ανέβη κανα 100,000 το bitcoin και κανα etherium 10.000

έχετε για βρυσούλες,

χ3 επάνω η τιμές  3 χιλιάρικα μια  3080

και το 1080p καλα ειναι μωρε!! 😄   και αν βγαλουν και καμια rtx 4000 θα βλέπουμε αγγελίες ανταλλάζετε αυτοκίνητο με RTX ........

Επεξ/σία από sharke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

Όχι απλά το αμαζον Γαλλίας τον έπαιξε εκείνη την μέρα. Όσοι ειμασταν από χώρες χωρίς Native αμαζον, ακυρωμα και προσωρινό μπάν για εξακρίβωση στοιχειων

 

Δεν χρειάζεται μποτ το μποτ είναι πιο αργό από χειροκίνητα 

Υπομονή θελει

Η μόνη περίπτωση να βρεις χειροκίνητα είναι εάν κάθεσαι 24 ώρες μπροστά στο pc και κάνεις refresh κάθε δευτερόλεπτο. Ακόμα και το partalert είναι αργό. Όταν σκάσει η ειδοποίηση, το προϊόν έχει ήδη φύγει.

Και δεν βλέπω να αλλάζει κατάσταση ούτε το επόμενο δίμηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...