Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Χαμηλότερη κατανάλωση όμως και φθηνότερη από 3060Ti και 3070..

Από πού προκύπτουν αυτά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sharke είπε

τελικά η πιο συμφέρουσα ειναι η 3070

1.JPG

Στα 530KH/W παιζω και εγω. Νομιζω εχω δει καποιες 5700xt nitro με mod ομως να βαρανε πανω απο 550KH/W. Γενικα πανω απο 500KH/W ειναι παρα πολυ καλο efficiency.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 1μιση μηνα που εχω την 3080, μπορω να πω οτι η καρτα αυτη ειναι απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει ποτε.

Ακομα και αν δεν την εχω ευχαριστηθει οσο πρεπει λογω εξεταστικης, πραγματικα φτυνει τρελη δυναμη. Την εχω και στα 0.925mV.

 

Οταν ερθει η ωρα η καλη και κουμπωσω και εναν 5600Χ, θα ειναι τζιτζι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Πράγματα που δεν θα δει ο κονσολάς ποτέ.

 

αυτοι οι αριθμοι ειναι λιγο και μαρκετινγκ. Εγω με ενα ταπινο ps4 slim στο warzone ειμαι στο 1% των παικτων και εχω κανει 50 νικες παντα με κροσπλει. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ενας καλος παικτης ειναι παντου καλος ειτε με 3090 144hz οθονη και τοπ περιφερικά ειτε με 1060 και τβ για μονιτορ εχοντας mouse&keyboad 20ετιας λοτζιτεκ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Thaninho είπε

αυτοι οι αριθμοι ειναι λιγο και μαρκετινγκ. Εγω με ενα ταπινο ps4 slim στο warzone ειμαι στο 1% των παικτων και εχω κανει 50 νικες παντα με κροσπλει. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ενας καλος παικτης ειναι παντου καλος ειτε με 3090 144hz οθονη και τοπ περιφερικά ειτε με 1060 και τβ για μονιτορ εχοντας mouse&keyboad 20ετιας λοτζιτεκ

Eίμαι ανάπηρος στο warzone, είμαι στο 99.9% των παικτών και έχω κάνει 0 νίκες. Σε πάω 1v1 χειριστήριο vs ποντίκι, δύσκολα θα πάρεις γύρο :P 

Άφου καταλαβαίνεις πότε ο άλλος παίζει με χειριστήριο. Αμα δείς άτομο stationary με αντίσκηνα σε γωνία παίζει με χειριστήριο, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ανταπεξέλθεις όταν κάποιος έρθει από πίσω σου. Οπότε φροντίζεις πίσω σου να είναι μόνο ο...τοίχος. Μιλάμε για το κλασσικό cod, όχι το warzone. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθουν να σβησουν την φωτια,μιλανε μονο για το πρωτο τριμηνο..

Λες και το δευτερο δεν θα ειναι τα ιδια χαλια..

https://www.tomshardware.com/news/alternate-europe-rtx3000-availability

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να πέσει το mining έτσι θα πάει απλά το λένε λάου λάου, και καλά στο πρώτο τρίμηνο. Δεν λένε στο πρώτο μισό μπας και πέσουν μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Θα πάρει λόγω aim asssist βασικά, πάντα στο goulag έχει μεγάλο πλεονέκτημα το gamepad.

E ναι αλλά στο goulag είναι αυτό που περιγράφω, θα σου βγεί ο άλλος από μπροστά. Συν το aim assist που λές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Herald είπε

Eίμαι ανάπηρος στο warzone, είμαι στο 99.9% των παικτών και έχω κάνει 0 νίκες. Σε πάω 1v1 χειριστήριο vs ποντίκι, δύσκολα θα πάρεις γύρο :P 

Άφου καταλαβαίνεις πότε ο άλλος παίζει με χειριστήριο. Αμα δείς άτομο stationary με αντίσκηνα σε γωνία παίζει με χειριστήριο, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ανταπεξέλθεις όταν κάποιος έρθει από πίσω σου. Οπότε φροντίζεις πίσω σου να είναι μόνο ο...τοίχος. Μιλάμε για το κλασσικό cod, όχι το warzone. 

 

Ανάφερα το war zone γιατί δεν κερδίζει ο καλύτερος gunfighter αλλά υπάρχουν πολλοί τρόποι για να κερδίσεις. Σε πολύ κοντινές αποστάσεις σίγουρα υπερτερείς γιατί μπορείς να κανείς μεγάλη κίνηση με το ποντίκι ( ειδικά και άμα κανείς κανένα jump μπροστά μου). Σε μεσαίες και μακρινές αποστάσεις δεν υπαρχει θέμα με το χειριστήριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...