Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μόλις παρέλαβα μια asus rog strix 3090 απο γαλλικό amazon και προσπαθώ να πάρω κωδικό για το black ops απο εδώ: https://www.asus.com/events/info/activity_call-of-duty-black-ops-cold-war/ το έχει καταφέρει κανείς?

Βάζω serial , αντιγραφο αποδειξης κλπ αλλα πεταει κάτι σφάλματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, markbass είπε

Παιδιά μόλις παρέλαβα μια asus rog strix 3090 απο γαλλικό amazon και προσπαθώ να πάρω κωδικό για το black ops απο εδώ: https://www.asus.com/events/info/activity_call-of-duty-black-ops-cold-war/ το έχει καταφέρει κανείς?

Βάζω serial , αντιγραφο αποδειξης κλπ αλλα πεταει κάτι σφάλματα. 

Μιλα με το Amazon, θα σε εξυπηρετησουν, τοσα χρηματα τους εδωσες αλωστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την rtx 3070 gainward για καποιον λογο εχω drop στα core clocks χωρις να εχω thermal throttling. Αν κρατησω το vcore <0.95 ολα καλα, αλλα τοτε μπορω να ορισω μεχρι περιπου 2010 στο msi ab, αλλιως κρασαρει. Στο 1v με 2050, το ριχνει μεχρι και 1900 το core clock. Ειναι thermal throttling που δεν κανει report το hwinfo/gpu ή παιζει κατι αλλο

Edit: Με gsync off με τα ιδια settings (2050/1v/1100 memory) εδειξε την ενδειξη για Thermal "Yes". Με 2050/1v/750 παρεμεινε "No" η ενδειξη αλλα και παλι επεσαν τα ρολογια μεχρι 1845. Μαλλον θα κανω το backplate mod με τα thermal pads. (ανοιξα σχετικο θεμα εδω)

image.png.89449c6cc64895bd39db0e5418025eda.png

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Με την rtx 3070 gainward για καποιον λογο εχω drop στα core clocks χωρις να εχω thermal throttling. Αν κρατησω το vcore <0.95 ολα καλα, αλλα τοτε μπορω να ορισω μεχρι περιπου 2010 στο msi ab, αλλιως κρασαρει. Στο 1v με 2050, το ριχνει μεχρι και 1900 το core clock. Ειναι thermal throttling που δεν κανει report το hwinfo/gpu ή παιζει κατι αλλο

Edit: Με gsync off με τα ιδια settings (2050/1v/1100 memory) εδειξε την ενδειξη για Thermal "Yes". Με 2050/1v/750 παρεμεινε "No" η ενδειξη αλλα και παλι επεσαν τα ρολογια μεχρι 1845. Μαλλον θα κανω το backplate mod με τα thermal pads. (ανοιξα σχετικο θεμα εδω)

image.png.89449c6cc64895bd39db0e5418025eda.png

Δοκίμασε το auto scan oc από gigabyte xtreme

βήμα 1: reset default msi afterburner, και μετά το κλείνεις. 

βήμα 2:ανοίγεις το πρόγραμμα τις Gigabyte και βάζεις auto scan και περιμένεις να τελειώσει, αφού τελειώσει πατάς apply. 

βήμα 3: ανοίγεις msi afterburner τότε θα λέει ότι έχει curve στο core ανεβάζεις το memory clock όσο νομίζεις ότι κρατάει η κάρτα και αποθηκεύεις το προφίλ. 

βήμα 4:τεστάρεις και βλέπεις αποτέλεσμα. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Δοκίμασε το auto scan oc από gigabyte xtreme

βήμα 1: reset default msi afterburner, και μετά το κλείνεις. 

βήμα 2:ανοίγεις το πρόγραμμα τις Gigabyte και βάζεις auto scan και περιμένεις να τελειώσει, αφού τελειώσει πατάς apply. 

βήμα 3: ανοίγεις msi afterburner τότε θα λέει ότι έχει curve στο core ανεβάζεις το memory clock όσο νομίζεις ότι κρατάει η κάρτα και αποθηκεύεις το προφίλ. 

βήμα 4:τεστάρεις και βλέπεις αποτέλεσμα. 

Έχει αντίστοιχο και το msi ab. Είναι καλύτερο του gigabyte software? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Έχει αντίστοιχο και το msi ab. Είναι καλύτερο του gigabyte software? 

ναι, προσωπικά σε εμένα δούλεψε καλύτερα από το ab έτρωγε driver crash 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, AribafM είπε

Πλαίσιο τώρα Zotac VGA GeForce RTX 3070 Twin Edge OC WhiteEdition 8 GB 

829 ευρώ διαθέσιμο για παράδοση!

Τρέξτε!

Δεν ειναι και για να τρεξεις , εχθες επαιξε κατω απο 600 amazon fr/it/es 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Με την rtx 3070 gainward για καποιον λογο εχω drop στα core clocks χωρις να εχω thermal throttling. Αν κρατησω το vcore <0.95 ολα καλα, αλλα τοτε μπορω να ορισω μεχρι περιπου 2010 στο msi ab, αλλιως κρασαρει. Στο 1v με 2050, το ριχνει μεχρι και 1900 το core clock. Ειναι thermal throttling που δεν κανει report το hwinfo/gpu ή παιζει κατι αλλο

Edit: Με gsync off με τα ιδια settings (2050/1v/1100 memory) εδειξε την ενδειξη για Thermal "Yes". Με 2050/1v/750 παρεμεινε "No" η ενδειξη αλλα και παλι επεσαν τα ρολογια μεχρι 1845. Μαλλον θα κανω το backplate mod με τα thermal pads. (ανοιξα σχετικο θεμα εδω)

image.png.89449c6cc64895bd39db0e5418025eda.png

λογικα με συγκεκριμενη μηχανη γραφικων πιανεις το power limit και σου ριχνει τα ρολογια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Δεν ειναι και για να τρεξεις , εχθες επαιξε κατω απο 600 amazon fr/it/es 

2nd hand μάλλον. Ή και μία στις 5 να ήταν legit που δε νομίζω την πήραν οι επαγγελματίες μποτερς

Επίσης πολλές είναι import από Αμερική

και δεν έρχονται Ελλάδα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Δοκίμασε το auto scan oc από gigabyte xtreme

βήμα 1: reset default msi afterburner, και μετά το κλείνεις. 

βήμα 2:ανοίγεις το πρόγραμμα τις Gigabyte και βάζεις auto scan και περιμένεις να τελειώσει, αφού τελειώσει πατάς apply. 

βήμα 3: ανοίγεις msi afterburner τότε θα λέει ότι έχει curve στο core ανεβάζεις το memory clock όσο νομίζεις ότι κρατάει η κάρτα και αποθηκεύεις το προφίλ. 

βήμα 4:τεστάρεις και βλέπεις αποτέλεσμα. 

Ποιο software ειναι της gb? Aorus Engine?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...