Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Του χρονου παλι οσοι δεν τα καταφεραν..

Δε θ' αλλάξει κάτι, αν δεν κόψουν με τσαμπουκά το mining. Έβλεπα στο youtube βιντεάκι τις προάλλες με μια mining farm. Μιλάμε πρέπει να ήταν όσο το ισόγειο στο Praktiker. Δηλ δεκάδες χιλιάδες κάρτες. Επίσης διάβαζα για παραγγελία καρτών από Κίνα, της τάξης των 50.000.000€ (δεν κάνω πλάκα).

Άρα εμείς η μαρίδα, είμαστε στυλ που πας ρε Καραμήτρο. :eek:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
8 minutes ago, optimus prime said:

Το 2022 θα πεσουν οι τιμες σε πιο φυσιολογικα νουμερα..

Ναι αλλά προς τα τέλη του 2022 θα βγουν οι RTX 4000, θα ψήνεται κανείς για αναβάθμιση στις RTX 3000? 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως να καθυστερήσει λίγο να βγει η 4000 τώρα για να ξεπουλήσουν και την τελευταία 3000. Κάτι αντίστοιχο έγινε με τις Pascal-Turing, αφού οι Turing ήρθαν λίγο αργότερα από το αναμενόμενο για τον ίδιο λόγο.

''GPU performance index 2021 Ampere is still without rBAR, RDNA2 gain already 2-5% from SAM with rBAR, RTX 3090 should re-enter the top spot beside this, we see the effect of 10 older games going, with the addition of 10 newer games''

EuuU1a7UYAEffxy?format=png&name=900x900

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ναι αλλά προς τα τέλη του 2022 θα βγουν οι RTX 4000, θα ψήνεται κανείς για αναβάθμιση στις RTX 3000? 😛

Παντα θα υπαρχουν αγοραστες,εδω τις αγοραζουν τωρα με τις τιμες αυτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giannis2156 είπε

λαθος καλυτερα κανε υπομονη εμενα εκανε 10 μερες να μου ερθει μια Pny rtx3090 1700ευρω γιατι αμα θελεις απο Ελλαδα μια το πλαισιο εχει μια strix 3090 στα 2500 

Κι εγώ αυτή πήρα και λογικά από το ίδιο μαγαζί με σένα γιατί αυτό τις πούλαγε στα 1700. Το πρόβλημα είναι ότι έχει ήδη 15 μέρες. Ας κάνει άλλες 15, δεν με πειράζει, απλά να ξέρω ότι θα έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, pug987 είπε

Κι εγώ αυτή πήρα και λογικά από το ίδιο μαγαζί με σένα γιατί αυτό τις πούλαγε στα 1700. Το πρόβλημα είναι ότι έχει ήδη 15 μέρες. Ας κάνει άλλες 15, δεν με πειράζει, απλά να ξέρω ότι θα έρθει.

Θα μας στείλετε το μαγαζί σε inbox να παραγγείλουμε κι εμείς, ρε παίδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, pug987 είπε

Εγώ την έχω παραγγείλει από Amazon σε κανονική τιμή (για 3090, οπότε αρκετά ψηλή από default). Δεν έχει έρθει όμως ακόμα και αν δεν έρθει και πάρω refund, δεν με βλέπω να παίρνω κάρτα για κανά 6μηνο τουλάχιστον όπως πάει η κατάσταση. Ακόμα και στο Amazon είναι 1000 ευρώ πάνω. Κρίμα γιατί στήνω νέο PC και μόνο η κάρτα μου λείπει.

Μπορείς να μου πεις το μυστικό σου;

Έχω βρει τις κάρτες που με ενδιαφέρουν στο άμαζον και κάνω ανανέωση κάθε 10 λεπτά.

Παρακολουθώ επίσης το partalert στο τουίτα.

Εδώ και 1 μήνα έχω μηδέν αποτέλεσμα.

Εσύ ρε τρελιάρι πως το έκανες και καβάτζωσες κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, volman είπε

Μπορείς να μου πεις το μυστικό σου;

Έχω βρει τις κάρτες που με ενδιαφέρουν στο άμαζον και κάνω ανανέωση κάθε 10 λεπτά.

Παρακολουθώ επίσης το partalert στο τουίτα.

Εδώ και 1 μήνα έχω μηδέν αποτέλεσμα.

Εσύ ρε τρελιάρι πως το έκανες και καβάτζωσες κάρτα;

Οι 3090 γενικά υπάρχουν και η PNY υλοποίηση εμφανιζόταν συχνά πυκνά στα 1700 στα ευρωπαικά amazon κάθε τόσο (εγώ παρείγγειλα από seller στο amazon Ισπανίας). Όπως καταλαβαίνεις τα λεφτά είναι πολλά, απλά εκεί που έχουν φτάσει οι 3080 που δεν υπάρχουν κιόλας σε stock, η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη πια.

Τώρα τελευταία δεν την έχω ξαναδεί σε αυτή την τιμή αλλά δεν πολυκοιτάω μιας και παρείγκειλα ήδη. Αυτό εδώ το site χρησιμοποιούσα για να συγκρίνω τιμές:

https://uk.maxspar.de/s/rtx+3090&p=1

Όπως είπα, δεν μου έχει έρθει ακόμα, οπότε κρατάω μικρό καλάθι. Δε φοβάμαι για το refund αλλά ότι δε θα ξαναβρώ κάρτα σε τέτοια τιμή αν χρειαστεί να το κάνω.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, optimus prime είπε

Παντα θα υπαρχουν αγοραστες,εδω τις αγοραζουν τωρα με τις τιμες αυτες..

Εδώ υπάρχουν στο eBay refurbished 2080 ti, στο χιλιάρικο.

Επικρατεί μια τρέλα, πραγματικά. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, martian είπε

Πρωί εμφανίστηκε η 3060ti στα 749 ετοιμοπαράδοτη από Cosmodata. Η Gigabyte Gaming OC.

Αν συνεχιστεί το αρνητικό ράλλυ των Crypto μεθαύριο θα είναι στα 699.... αν πέσει το ETH κάτω απο $1200..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες να ρωτήσω κάτι... Έχω παραγγείλει και προπληρώσει στο Πλαίσιο την "Asus VGA GeForce RTX 3080 ROG Strix Gaming 10 GB", φέτος τον Ιανουάριο. Δεν με ενδιαφέρει το πότε θα φτάσει στα χέρια μου , αλλά με αυτά που διαβάζω ανησυχώ 1) αν όντως θα φτάσει ή όχι... και 2) υπάρχει περίπτωση τότε που θα έρθει να μου ειπωθεί απο το Πλαίσιο ότι η τιμή έχει αναπροασαρμοστεί... και να μου ζητήσουν επιπλέον χρήματα;

Επεξ/σία από Imola
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...