Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, reddie.k είπε

Για κάνε και συ μιά πρόβλεψη λοιπόν.

Πρόβλεψη Idealo.de Γερμανία:

3070 στα 600 ευρώ, η 3080 στα 850 και η 3090 στα 1800 ευρώ.

ναι σιγα που τα τα 700usd θα γινουν 850. εκτος κι αν μιλαει για καμια overkill υλοποιηση.

στη γερμανια πουλανε founders οποτε δεν τους παιρνει να κανουν βλακειες οπως εδω.

ιδιο MSRP με τις προηγουμενες θα εχει. οτι επαιζε με τις προηγουμενες θα παιζει και τωρα, δεν ειναι πυρηνικη φυσικη

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rofl είπε

ok μεχρι κι ο jensen αδειασε τη σειρα 20X.

εσυ συνεχισε να τη θεωρεις υπερεπιτυχημενη

Αυτο καταλαβες εσυ απο αυτο που ειπε οτι αδειασε την 20χ σειρα. Οποιος εχει 2000 σειρα μπορει αν θελει να μην αναβαθμισει γιατι rtx και dx 12.2 θα τα εχει σε αντιθεση με τους pascal users. Παντα οι περισσοτεροι αναβαθμιζουν ανα δυο γενιες. Δεν την θεωρω εγω πετυχημενη αλλα τα αποτελεσματα της nvidia που καλο ειναι να τα κοιτας πρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα διαγωνισμό. Δεν συμφωνείς με την πρόβλεψή μου, οπότε θα έχεις και εσύ κάποια που μπορεί να είναι πιο σωστή. Κουβέντα κάνουμε και θέλω να μάθω τη δική σου εκτίμηση, με εκτίμηση😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν νοημα οι προβλεψεις γιατι οπως αναφερθηκε και πιο πισω παιζουν 2 πραγματα ρολο

α)Διαθεσιμοτητα/ζητηση,ειδικα τον πρωτο μηνα

β)τιμες 3ων εταιρειων αναλογα την υλοποιηση. Η 3080 Asus Strix/Evga Ftw,ανετα τις βλεπω να φτανουν τα 950-1000ευρω οπως παλιοτερα.

Τελος με τοση διαφημιση γυρω απο το Cyberpunk,θα μου κανει εντυπωση αν στην πραξη δεν δουμε bundle με αυτο και το Call of duty.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rofl είπε

ναι σιγα που τα τα 700usd θα γινουν 850. εκτος κι αν μιλαει για καμια overkill υλοποιηση.

στη γερμανια πουλανε founders οποτε δεν τους παιρνει να κανουν βλακειες οπως εδω.

ιδιο MSRP με τις προηγουμενες θα εχει. οτι επαιζε με τις προηγουμενες θα παιζει και τωρα, δεν ειναι πυρηνικη φυσικη

Κοντός ψαλμός, αλληλού-ια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mtifosi είπε

Αυτο καταλαβες εσυ απο αυτο που ειπε οτι αδειασε την 20χ σειρα. Οποιος εχει 2000 σειρα μπορει αν θελει να μην αναβαθμισει γιατι rtx και dx 12.2 θα τα εχει σε αντιθεση με τους pascal users. Παντα οι περισσοτεροι αναβαθμιζουν ανα δυο γενιες. Δεν την θεωρω εγω πετυχημενη αλλα τα αποτελεσματα της nvidia που καλο ειναι να τα κοιτας πρωτα.

ok οk χιλια δικια εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τι προβλεψεις να γινουν αναμενουμε benchmarks και επειτα τιμες στα σοβαρα καταστηματα και υπομονη μεχρι την παρουσιαση της Λιζας και Δεκεμβριο τσιμπαμε νεο καρτονι. Εχουμε τοσα παιχνιδια να παιξουμε το backlog ειναι τεραστιο που με την καρτα που εχω να μεινω για 3-4 χρονια δεν θα εχω θεμα σε αυτα που θελω να παιξω. Αλλα το μικροβιο μας κανει να αναβαθμιζουμε. Οποτε οταν οι τιμες ειναι λογικες γιατι οχι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για τις τιμες θα παιξει και ρολο η amd. τωρα ναι real performance θελουμε να δουμε, και στις τιμες οτι μπορει ο καθενας θα κανει

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Brute είπε

Η πιο τρομακτική διαφορά είναι αυτή:

!!!!

Άντε μπας και εξαφανιστεί το stuttering επιτέλους..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τωρα τι προβλεψεις να γινουν αναμενουμε benchmarks και επειτα τιμες στα σοβαρα καταστηματα και υπομονη μεχρι την παρουσιαση της Λιζας και Δεκεμβριο τσιμπαμε νεο καρτονι. Εχουμε τοσα παιχνιδια να παιξουμε το backlog ειναι τεραστιο που με την καρτα που εχω να μεινω για 3-4 χρονια δεν θα εχω θεμα σε αυτα που θελω να παιξω. Αλλα το μικροβιο μας κανει να αναβαθμιζουμε. Οποτε οταν οι τιμες ειναι λογικες γιατι οχι. 

Με την 3080 να είναι τόσο τούμπανο και σε τέτοια τιμή σιγά μην περιμένουν 2 μήνες την Lisa. Ίσως θα πρέπει να τις βγάλει νωρίτερα, ο πέτσινος ανατρέπει πολλά με αυτό το 699 της 3080..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...