Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σορρυ για το (γρήγορο) off topic.. επειδή διαβάζω πολλοί έχετε ψωνίσει από caseking.. ξέρετε τώρα τελευταία αν τα deliveries είναι ok σε χρόνους? (έστω έως 10 μέρες με dhl). Δεν έχω ξανα παραγγείλει και θέλω τώρα κάτι (ας όψεται που δεν υπάρχει πουθενά εδώ πέρα ή αλλού σε αξιοπρεπή τιμή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, atsddd είπε

Μπααα ακομα και με την gigabyte 2060s oc,  αυτο το ανεμιστηρακι ειναι πληρως καλυμενο στις asus τουλαχιστον. Οποτε μικρο το κακο. (Απ οτι φαινεται εχει αξιοπρεπες airflow ακομα κι οταν περνει αερα μονο απ το πλαι κι οχι απο πανω).

Το θεμα ειναι πως στο καλο στηριζουμε την καρτα οσοι θελουμε την 3090. Υπαρχουν ειδικα brackets γι αυτο, αλλα πανε αναλογα με το κουτι? Η υπαρει κατι universal?

Η διαφορά μεταξύ 1030 (1 slot και κοντή) και της 1080 (dual slot και καλύπτει τα 3/4 toy φαν στην δικιά μου asus) ήταν κάπου 7-8 βαθμοί και αυτά με 500 rpm παραπάνω κιόλας. Σε gaming/rendering χωρίς AC, άνετα χτυπάς 70ρια με dual slot κάρτα. Δε λέω ότι θα πάθει τίποτα, αλλά είναι αστείο να έχεις pc και το πιο ζεστό part να είναι το south bridge με active cooling κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, atsddd είπε

Μπααα ακομα και με την gigabyte 2060s oc,  αυτο το ανεμιστηρακι ειναι πληρως καλυμενο στις asus τουλαχιστον. Οποτε μικρο το κακο. (Απ οτι φαινεται εχει αξιοπρεπες airflow ακομα κι οταν περνει αερα μονο απ το πλαι κι οχι απο πανω).

Το θεμα ειναι πως στο καλο στηριζουμε την καρτα οσοι θελουμε την 3090. Υπαρχουν ειδικα brackets γι αυτο, αλλα πανε αναλογα με το κουτι? Η υπαρει κατι universal?

Βάζεις ένα figure του Jensen από κάτω να την στηρίζει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, atsddd είπε

Μπααα ακομα και με την gigabyte 2060s oc,  αυτο το ανεμιστηρακι ειναι πληρως καλυμενο στις asus τουλαχιστον. Οποτε μικρο το κακο. (Απ οτι φαινεται εχει αξιοπρεπες airflow ακομα κι οταν περνει αερα μονο απ το πλαι κι οχι απο πανω).

Το θεμα ειναι πως στο καλο στηριζουμε την καρτα οσοι θελουμε την 3090. Υπαρχουν ειδικα brackets γι αυτο, αλλα πανε αναλογα με το κουτι? Η υπαρει κατι universal?

για vertical μιλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Stamer said:

σορρυ για το (γρήγορο) off topic.. επειδή διαβάζω πολλοί έχετε ψωνίσει από caseking.. ξέρετε τώρα τελευταία αν τα deliveries είναι ok σε χρόνους? (έστω έως 10 μέρες με dhl). Δεν έχω ξανα παραγγείλει και θέλω τώρα κάτι (ας όψεται που δεν υπάρχει πουθενά εδώ πέρα ή αλλού σε αξιοπρεπή τιμή).

Ναι γύρω στο 10ημερο και τις 2 φορες που πήρα.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

3090 σε κουτί. 

NVIDIA-GeForce-RTX-3090-in-a-case.jpg

Ωραία φάση πάντως που ακουμπάει στο hdd cage, δεν τα φορτώνεται όλα το slot :P

https://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-rtx-3080-and-3090-what-we-know,4.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
18 minutes ago, yiannis1991 said:

Ωραία φάση πάντως που ακουμπάει στο hdd cage, δεν τα φορτώνεται όλα το slot

Bro do u even lift?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...