Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ωραία φάση πάντως που ακουμπάει στο hdd cage, δεν τα φορτώνεται όλα το slot :P

Δυστυχώς τα slots δεν σε πειράζουν... αυτό που επιμερίζεται τον φόρτο είναι το pci της μητρικής, γι'αυτό βλέπεις σε καλές μητρικές με ενισχυμένα pci δεν υπάρχει καθόλου sagging ενώ σε κάτι άλλες αρχίζει η κάρτα και παίρνει τον κατήφορο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αρχίσανε να βγαίνουν τα unboxing της 3080 στο YT. Μπούρδες. Άντε κάνα bench να τελειώνουμε..

περιμένω βιντεο, δηλαδη ταινία 90λεπτών απο gamers nexus παρόλο που δεν θα καταλαβαινω τιποτα, για να αποφασισω αν αξιζουν. 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Stamer είπε

Δυστυχώς τα slots δεν σε πειράζουν... αυτό που επιμερίζεται τον φόρτο είναι το pci της μητρικής, γι'αυτό βλέπεις σε καλές μητρικές με ενισχυμένα pci δεν υπάρχει καθόλου sagging ενώ σε κάτι άλλες αρχίζει η κάρτα και παίρνει τον κατήφορο :P

Ναι το pci εννοούσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν νουμπ που είμαι έκατσα και ρώτησα στο Cosmodata και στο e-shop αν ξέρουν πότε θα έρθουν οι κάρτες.

Φρέσκος στην Ελλάδα μετά από χρόνια εξωτερικό δεν ήξερα τι να περιμένω.

Στο Cosmodata ο τύπος με κοίταγε σαν να είμαι τρελός και έλεγε ''δεν έχουν βγει ακόμα.'' Ανταπέδωσα ότι είναι να βγουν στις 17 και μου είπε ''δεν είναι καν στην παραγωγή ακόμα, δεν ξέρει κανείς πότε θα βγουν.''

Στο e-shop μου είπε απλά ότι δε ξέρει και ότι να περιμένω ''από Οκτώβριο-Νοέμβριο.''

Δεν θέλω να το παίξω τουρίστας αλλά υπάρχει κάτι που αποκλείει την Ελλάδα από την παραγγελία 3080s? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, feralkid είπε

Σαν νουμπ που είμαι έκατσα και ρώτησα στο Cosmodata και στο e-shop αν ξέρουν πότε θα έρθουν οι κάρτες.

Φρέσκος στην Ελλάδα μετά από χρόνια εξωτερικό δεν ήξερα τι να περιμένω.

Στο Cosmodata ο τύπος με κοίταγε σαν να είμαι τρελός και έλεγε ''δεν έχουν βγει ακόμα.'' Ανταπέδωσα ότι είναι να βγουν στις 17 και μου είπε ''δεν είναι καν στην παραγωγή ακόμα, δεν ξέρει κανείς πότε θα βγουν.''

Στο e-shop μου είπε απλά ότι δε ξέρει και ότι να περιμένω ''από Οκτώβριο-Νοέμβριο.''

Δεν θέλω να το παίξω τουρίστας αλλά υπάρχει κάτι που αποκλείει την Ελλάδα από την παραγγελία 3080s? 

Περιμένουν τον προμηθευτή ή το μαγαζί που θα πάρουν μεγάλη ποσότητα στοκ και θα τις μεταπωλησουν.

Από Ελλάδα κανα Πλαίσιο με τιμές.... κλασσικά ανεβασμένες, άντε και το msystems. 

Μετά κοιτάς, Αμαζον, caseking, mindfactory, computeruniverse, overclockerscouk(αν έχεις φίλο από Αγγλία να την αγοράσει, να στη στείλει έπειτα)

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, feralkid είπε

Σαν νουμπ που είμαι έκατσα και ρώτησα στο Cosmodata και στο e-shop αν ξέρουν πότε θα έρθουν οι κάρτες.

Φρέσκος στην Ελλάδα μετά από χρόνια εξωτερικό δεν ήξερα τι να περιμένω.

Στο Cosmodata ο τύπος με κοίταγε σαν να είμαι τρελός και έλεγε ''δεν έχουν βγει ακόμα.'' Ανταπέδωσα ότι είναι να βγουν στις 17 και μου είπε ''δεν είναι καν στην παραγωγή ακόμα, δεν ξέρει κανείς πότε θα βγουν.''

Στο e-shop μου είπε απλά ότι δε ξέρει και ότι να περιμένω ''από Οκτώβριο-Νοέμβριο.''

Δεν θέλω να το παίξω τουρίστας αλλά υπάρχει κάτι που αποκλείει την Ελλάδα από την παραγγελία 3080s? 

Τίποτα, απλά είναι τέρμα άσχετοι υπάλληλοι που βαριούνται τη δουλειά τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Coppermine said:

caseking.de, overclockers.uk, amazon.fr ότι σου αρέσει επιλέγεις

Το 2ο δεν στέλνει Ελλάδα εδώ και μερικά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Overclockers δεν στέλνουν Ελλάδα . Caseking μαζί με τα μεταφορικά και την πρόσθεση 24% ΦΠΑ θα βγαίνει πιο πάνω σε τιμή . Μόνο το Amazon μένει από το εξωτερικό αλλά πόση διαθεσιμότητα να έχει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Overclockers δεν στέλνουν Ελλάδα . Caseking μαζί με τα μεταφορικά και την πρόσθεση 24% ΦΠΑ θα βγαίνει πιο πάνω σε τιμή . Μόνο το Amazon μένει από το εξωτερικό αλλά πόση διαθεσιμότητα να έχει . 

Για founders 3080 με 699 απο nvidia.de με 16% φπα και δωρεαν μεταφορικά στο mailboxde,  απο αυτούς άλλα 28 για Ελλάδα και ασφαλισμένο έως 1000 ευρώ το δέμα.

Για custom δε το έψαξα, περιμένω notification για founders, μου άρεσε τρομερά εμφανισιακά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...