Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και υποθετω οτι οι περισσοτεροι θα ενδιαφερονται για custom καρτες 3ων

Depending on your region/where you purchase the card you can get a 5 year warranty. The standard is 3.

In the United States it is a standard 2 year warranty with an extra 1 year for a total of 3 years of coverage. Just make sure to register your graphics card within the first 30 days of purchase to extend the warranty.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που πιασαμε αυτο το θεμα και επειδη ειμαι και εγω λιγο ασχετος με την διαδικασια, αν παρω απο γερμανια και την παρει φιλος μου που μενει εκει και μου την στειλει θα μου βγει φθηνοτερα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, DeareN είπε

Για founders 3080 με 699 απο nvidia.de με 16% φπα και δωρεαν μεταφορικά στο mailboxde,  απο αυτούς άλλα 28 για Ελλάδα και ασφαλισμένο έως 1000 ευρώ το δέμα.

Για custom δε το έψαξα, περιμένω notification για founders, μου άρεσε τρομερά εμφανισιακά...

την παιρνεις απο το Πλαισιο και ξεμπερδεψες με λιγα λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, feralkid είπε

την παιρνεις απο το Πλαισιο και ξεμπερδεψες με λιγα λογια.

ναι +200 ευρώ ακριβότερη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, trai12 είπε

Μιας που πιασαμε αυτο το θεμα και επειδη ειμαι και εγω λιγο ασχετος με την διαδικασια, αν παρω απο γερμανια και την παρει φιλος μου που μενει εκει και μου την στειλει θα μου βγει φθηνοτερα;;

Θα πληρώσεις 16% φπα, οπότε ναι. Το caseking έχει στο Βερολίνο outlet, ίσως και σε άλλες πόλεις. Την παραγγέλνεις και πάει ο φίλος να την πάρει και την στέλνει. Ή ακόμη καλύτερα βγάζεις εισιτήρια με Ryanair που παίζει να είναι και λιγότερα απ' ότι να πληρώσεις ελληνικό ΦΠΑ, πας παίρνεις την κάρτα και κάθεσαι και 3-4 μέρες στον φίλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Θα πληρώσεις 16% φπα, οπότε ναι. Το caseking έχει στο Βερολίνο outlet, ίσως και σε άλλες πόλεις. Την παραγγέλνεις και πάει ο φίλος να την πάρει και την στέλνει. Ή ακόμη καλύτερα βγάζεις εισιτήρια με Ryanair που παίζει να είναι και λιγότερα απ' ότι να πληρώσεις ελληνικό ΦΠΑ, πας παίρνεις την κάρτα και κάθεσαι και 3-4 μέρες στον φίλο :P

Ναι αλλά παίζει να πληρώσει επιπλέον για υπέρβαρη βαλίτσα στην επιστροφή 😁😁😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Parapas είπε

Οι τιμές φιξάρουν σιγά σιγά και δεν φαίνονται καλά τα πράγματα 

https://www.caseking.de/search?sSearch=3080

Μια χαρά είναι οι PNY στα 740. Έτσι και αλλιώς αν εξαιρέσεις κάτι Strix και FTW3, όλες οι άλλες υλοποιήσεις ίδιες είναι πάνω κάτω. Τώρα αν έχει και 3 βαθμούς διαφορά, ε κλάιν μάιν..

Μόλις τώρα, nickk0kkav είπε

Ναι αλλά παίζει να πληρώσει επιπλέον για υπέρβαρη βαλίτσα στην επιστροφή 😁😁😇

Αν γίνει αυτό βγάζεις τα βρακιά και τα παρατάς στο αεροδρόμιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, yiannis1991 said:

Μια χαρά είναι οι PNY στα 740. Έτσι και αλλιώς αν εξαιρέσεις κάτι Strix και FTW3, όλες οι άλλες υλοποιήσεις ίδιες είναι πάνω κάτω. Τώρα αν έχει και 3 βαθμούς διαφορά, ε κλάιν μάιν..

Πλάκα κάνεις μωρέ, ποια PNY και Galax :P

Άσε που δεν είμαι και πολύ σίγουρος για το "3 βαθμούς μόνο". Και η FTW3 είναι και τούμπανο στα ρολόγια όσο καμία άλλη απ'οσο διαβάζω (1800 πυρήνας)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Parapas είπε

Οι τιμές φιξάρουν σιγά σιγά και δεν φαίνονται καλά τα πράγματα 

https://www.caseking.de/search?sSearch=3080

Χιλιάρικο θα χρειαστεί,πάνω κάτω εκεί υπολόγιζα.Κ 1900 για 3090.Το caseking χθες είχε strix στα 809,σήμερα 930.Amazon δεν βλέπω τίποτα ακόμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Parapas είπε

Πλάκα κάνεις μωρέ, ποια PNY και Galax :P

Άσε που δεν είμαι και πολύ σίγουρος για το "3 βαθμούς μόνο". Και η FTW3 είναι και τούμπανο στα ρολόγια όσο καμία άλλη απ'οσο διαβάζω (1800 πυρήνας)

Μια χαρά μάρκες είναι. 3 βαθμούς είπα από άλλες μεσαίες υλοποιήσεις, τύπου GB Gaming, κτλ. Η Strix και η FTW3 είναι μια κατηγορία από μόνες τους. Μην κοιτάς τα reviews για τις θερμοκρασίες γιατί μετράνε με το stock fan curve που είναι πάντα υπερβολικά υπέρ του μη θορύβου. Με ένα custom curve και ελάχιστο θόρυβο παραπάνω έχεις πολύ καλύτερες Τ. Και τώρα είναι και η κόλαση του καλοκαιριού. Σε κάνα μήνα θα είναι όλα πολύ καλύτερα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200 πάνω από την τιμή της founders δε αξίζει. Μέχρι 100-120 πάνω, τα υπόλοιπα είναι άρμεγμα. Και η founders παίζει να έχει καλύτερη ψύκτρα από κάτι PNY που βλέπω. Είναι δυνατόν να ζητάνε παραπάνω από τα 699 για την PNY; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, yiannis1991 said:

Μια χαρά μάρκες είναι. 3 βαθμούς είπα από άλλες μεσαίες υλοποιήσεις, τύπου GB Gaming, κτλ. Η Strix και η FTW3 είναι μια κατηγορία από μόνες τους. Μην κοιτάς τα reviews για τις θερμοκρασίες γιατί μετράνε με το stock fan curve που είναι πάντα υπερβολικά υπέρ του μη θορύβου. Με ένα custom curve και ελάχιστο θόρυβο παραπάνω έχεις πολύ καλύτερες Τ. Και τώρα είναι και η κόλαση του καλοκαιριού. Σε κάνα μήνα θα είναι όλα πολύ καλύτερα..

Καλά εγώ πάντα με undervolt παίζω για να έχω χαμηλότερο fan curve %. Και εδώ που είμαι δεν έχω και πολύ θέμα με ζέστη έτσι και αλλιώς (Berlin). Αλλά όσο νάναι είμαι λίγο προκατειλημμένος με εταιρείες τύπου Palit, Gainward και τα σχετικά.

Επεξ/σία από Parapas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Parapas είπε

Καλά εγώ πάντα με undervolt παίζω για να έχω χαμηλότερο fan curve %. Και εδώ που είμαι δεν έχω και πολύ θέμα με ζέστη έτσι και αλλιώς (Berlin). Αλλά όσο νάναι είμαι λίγο προκατειλημμένος με εταιρείες τύπου Palit, Gainward και τα σχετικά.

H Palit είναι πολύ καλή..

4 λεπτά πριν, malakudi είπε

200 πάνω από την τιμή της founders δε αξίζει. Μέχρι 100-120 πάνω, τα υπόλοιπα είναι άρμεγμα. Και η founders παίζει να έχει καλύτερη ψύκτρα από κάτι PNY που βλέπω. Είναι δυνατόν να ζητάνε παραπάνω από τα 699 για την PNY; 

Μια χαρά ψήκτρα έχει η PNY για stock που θα την τρέχει το 90% του κόσμου. Λες και αν κάνεις OC ζήτημα να παίρνεις 5% απόδοση..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, yiannis1991 said:

H Palit είναι πολύ καλή..

Μια χαρά ψήκτρα έχει η PNY για stock που θα την τρέχει το 90% του κόσμου. Λες και αν κάνεις OC ζήτημα να παίρνεις 5% απόδοση..

Για μένα το θέμα δεν είναι τοσο το OC όσο το να έχεις καλή θερμοκρασία με όσο γίνεται πιο χαμηλό επίπεδο θορύβου, και αυτό δεν επιτυγχάνεται αν δεν έχεις καλό σύστημα ψύξης. Έχω τη 1070 G1 Gaming της Gigabyte και ενώ πιάνει 70-75 σε gaming (αναλόγως το παιχνίδι), με το undervolt που έχει φάει την έχω και 2000 πυρήνα και δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα (48% fan speed)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...