Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, Herald είπε

Τζάμπα? Και μια 1060 3αρα θα ηθελα άμα ήταν τζάμπα. Δεν την κάνει καρτάρα όμως :P 

Έλα βρε comet.που χάθηκες βρε ψυχή?ήρθες κ έδωσες νοημα στα νηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έλα ρε γιατί ; Θα προσπαθήσουμε με την iGPU του 9900Κ :D

Το κακό είναι ότι δεν υποστηρίζει hdmi 2.1 και έτσι δεν θα έχουμε 120hz :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
27 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Ready ;

Θέλω να δω πως θα παίζει στην τελευταία μάχη πάνω στο αεροπλανοφόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Θέλω να δω πως θα παίζει στην τελευταία μάχη πάνω στο αεροπλανοφόρο.

 

Εκεί με τα χιόνια λένε ότι ήταν πολύ βαρύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το 8Κ mode τι είναι άραγε?

Μόνο για 3090?😉

1 λεπτό πριν, FeelsBadMan είπε

Τι ώρα λήγει το NDA ξέρουμε?

Αύριο μετά τις 16:00 ώρα Ελλάδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι λένε άτομα ότι η 2080ti δεν είναι καρταρα έπρεπε να το λέγατε τα τελευταία 2 χρόνια όχι τώρα που βγήκαν οι 3ΧΧΧ και επειδή βγήκε η 3070 σε αρχική 499$ που στην Ελλάδα μεταφράζεται 600+/- 50.. αλλά και πάλι αφού η 2080ti δεν είναι κάρτα γιατί όλοι στις αγγελίες την ψάχνετε για 1 κομμάτι ψωμί? 😊😊😊 λες και έχει απογειωθεί το RT και τα παιχνίδια που το υποστηρίζουν και θα πάρει κανά τρελό gain κάποιος που έχει ήδη την 2080ti κοινός στα τέτοια του γιατί όσο θα έχει επίδοση με 3070(που αν δεν βγουν bench κρατάς μικρό καλάθι) θα περιμένει να βγει και η ti/super /a binned chips,σειρά κ θα κρατήσει backup μια 2080ti 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ας μειώσουμε δραματικά την συζήτηση για τις Turing στο topic των Ampere όμως, τουλάχιστον μέχρι να βγουν τα benchmarks.

  • Like 8
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, BlueAverage said:

Κάτσε να έρθουν οι custom υλοποιήσεις που φυσάνε ΟΛΗ την ζέστη της κάρτας ΜΕΣΑ στο κουτί, και τότε να δείτε τί ζέστη θα ρουφάει η ψήκτρα του επεξεργαστή. 

Περιμένω την ώρα και την στιγμή που θα γίνουν οι δοκιμές και τα benchmarks παρέα με 10900k

Η αρένα θέλει specs και benchmark μην τους ξεφύγει κανα fps. 400W εντός κουτιού θα είναι θάνατος...🔥🔥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο τι ώρα ακριβώς ανοίγουν οι παραγγελίες από Nvidia να ξέρω να πω στο παιδί απο Αγγλία μπας και προλάβει. 

Ευκαιρία θα είναι να μάθουμε και θερμοκρασίες ή επιδόσεις σε παιχνίδια ΕΚΤΟΣ ιδανικών review συνθηκών -καθώς λογικά παράδοση θα έχει την επόμενη μέρα αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, 7nisiotis said:

Αύριο τι ώρα ακριβώς ανοίγουν οι παραγγελίες από Nvidia να ξέρω να πω στο παιδί απο Αγγλία μπας και προλάβει. 

Ευκαιρία θα είναι να μάθουμε και θερμοκρασίες ή επιδόσεις σε παιχνίδια καθώς λογικά παράδοση θα έχει την επόμενη μέρα αυτός.

Μπόμπα το βλέπω το launch. Η nvidia* σε μύνημα ενός φίλου μου στο nvidia store του απάντησαν ότι από τις 19 θα έχουν διαθέσιμο στοκ και μόνο αυτοί θα πουλάνε τις FE. 

Επίσης στο caseking του είπαν να πάει αύριο το πρωί από εκεί για να του πούνε αν θα βγάλουν κάρτες για πούλημα? Τι είναι αυτό πάλι. Και ότι οι τιμές μετά το launch θα πάρουν μορφή και αυτές είναι placement?

edit*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...