Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Αν θα είναι τελικά ζεστές οι κάρτες φοβάμαι ότι δεν θα υπάρχει μεγάλο χώρο για overclock. Και το φοβάμαι επίσης λόγω samsung. Στις turing έπαιρνα ένα έξτρα 13%. Μήπως στις Ampere πάρουμε μόνο 5%; 

Ή 3. Τοις εκατό😛..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Τα οποία θα παίζουν σε μεγάλο βαθμό σε 3090 και αυτό όχι σε όλες...

Αλλά για να δούμε γιατί κατάντησε όλο αυτό έργο με πολύ σασπένς

Καπου διαβασα οτι μιλανε για το πολυ 10% τα binned στις Ampere..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Καπου διαβασα οτι μιλανε για το πολυ 10% τα binned στις Ampere..

Σωστά και από αυτό το 10% το 6-7% θα πάει στην μεγάλη.Τωρα τι να πω φήμες όλα αυτά ?

Θα δείξει στην πορεία στην αρχή πιστεύω θα ισχύει

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Σωστά και από αυτό το 10% το 6-7% θα πάει στην μεγάλη.Τωρα τι να πω φήμες όλα αυτά ?

Θα δείξει στην πορεία στην αρχή πιστεύω θα ισχύει

Μπορει εδω πλεον με ενα κουμπι γινεται O.C που ειναι οι παλιες καλες εποχες

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Μπορει εδω πλεον με ενα κουμπι γινεται O.C που ειναι οι παλιες καλες εποχες

Ότι καλύτερο για κάτι τεμπελοσκυλα σαν εμένα. Αυτόματα μπαμ μπουμ να έχει τελειώσει μέχρι να φτιάξω κάτι να φάω. 

A.I. <3 Από το να περνάς μέρες με steess test τι καλύτερο να το κάνει ενα AI πρόγραμμα για εσένα πιο αποτελεσματικά.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα reviews που έχουμε ήδη μιλάνε για 500W συνολική κατανάλωση συστήματος με 3080, άρα σιγά τα αβγά..

Με 1300ρι δεν την κοίταγα και ποτέ την κατανάλωση...τώρα τα temps τα φτιάχνουμε...οι κάρτες να βγούν και να είναι διαθέσιμες και όλα οκ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Ότι καλύτερο για κάτι τεμπελοσκυλα σαν εμένα. Αυτόματα μπαμ μπουμ να έχει τελειώσει μέχρι να φτιάξω κάτι να φάω. 

Και τώρα γίνεται με το OC Scanner. Αλλά χειροκίνητα βγάζεις παραπάνω MHz και κλοκάρεις και μνήμη κάτι που το OC Scanner δεν κάνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Acmilangr2 said:

Αν θα είναι τελικά ζεστές οι κάρτες φοβάμαι ότι δεν θα υπάρχει μεγάλο χώρο για overclock. Και το φοβάμαι επίσης λόγω samsung. Στις turing έπαιρνα ένα έξτρα 13%. Μήπως στις Ampere πάρουμε μόνο 5%; 

5-10% ανάλογα το κομμάτι στην μεγάλη θα είναι εφικτό πιστεύω.......like turing oc....βέβαια είναι και η micron στην μέση που θα είναι τελικά αποκλειστικότητα στις vram

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Και τώρα γίνεται με το OC Scanner. Αλλά χειροκίνητα βγάζεις παραπάνω MHz και κλοκάρεις και μνήμη κάτι που το OC Scanner δεν κάνει..

Ακριβώς ;) ( της EVGA ) 

Έχει γίνει ήδη η αρχή -baby steps. Νομίζω ΚΑΙ η Ιντελ έχει κάτι παρόμοιο για 9000 σειρά (?). Κυριολεκτικά λύνει τα χέρια. Εδώ περάσαμε βδομάδες τεσταροντας το undervolt στην 5700ΧΤ σαν άνθρωποι των σπηλαίων. ΑΙ και καθαρίσαμε. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3080 σε build απο twitter... Περαν του αστειου της υποθεσης, βλεπω 3x8pin... Και μετα βλεπω υπερσιγουρους συμφορουμιτες οτι θα τις τρεχουν "ανετα" με 650w τροφοδοτικα. Θα ηθελα πολυ να το δω αυτο στην πραξη. 😛

Image

Y.Γ: Η φωτο δεν ειναι fake btw, ειναι απο το twitter feed του Kyle Bennett

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, BabisTs είπε

5-10% ανάλογα το κομμάτι στην μεγάλη θα είναι εφικτό πιστεύω.......like turing oc....βέβαια είναι και η micron στην μέση που θα είναι τελικά αποκλειστικότητα στις vram

δεν κατάλαβα

Αυτο Μπαμπη..Για μνημες ειδικα δεν ειμαι τοσο αισιοδοξος.. Οκ bandwidth υπαρχει παντως..  Το ζητημα ειναι μην κανουν το o/c της προκοπης προνομιο για τα λιγα binned πλεον.. χλωμο το βλεπω μαλλον στα ιδια με turing το κοβω και εγω με την υποσημειωση για τις μνημες..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ακριβώς ;) ( της EVGA ) 

Έχει γίνει ήδη η αρχή -baby steps. Νομίζω ΚΑΙ η Ιντελ έχει κάτι παρόμοιο για 9000 σειρά (?). Κυριολεκτικά λύνει τα χέρια. Εδώ περάσαμε βδομάδες τεσταροντας το undervolt στην 5700ΧΤ σαν άνθρωποι των σπηλαίων. ΑΙ και καθαρίσαμε. 

Και της MSI. Το έχει και το Afterburner..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Crus είπε

3080 σε build απο twitter... Περαν του αστειου της υποθεσης, βλεπω 3x8pin... Και μετα βλεπω υπερσιγουρους συμφορουμιτες οτι θα τις τρεχουν "ανετα" με 650w τροφοδοτικα.

Image

Υπάρχουν και 2*8 pin 3080..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Αυτο Μπαμπη..Για μνημες ειδικα δεν ειμαι τοσο αισιοδοξος.. Οκ bandwidth υπαρχει παντως..  Το ζητημα ειναι μην κανουν το o/c της προκοπης προνομιο για τα λιγα binned πλεον.. χλωμο το βλεπω μαλλον στα ιδια με turing το κοβω και εγω με την υποσημειωση για τις μνημες..

στα ίδια θα κυμανθουν ...όλα τα έχει σεταρισμενα ο πέτσινος εξαρχης να λειτουργούν σε ένα μοτίβο όπως τα προηγούμενα έτη από τις 1000  series και μετά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...