Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Και 20% να είναι θα μεταφραστεί σε 10% στα παιχνίδια. Για μια κάρτα με 800 δολάρια παραπάνω από την 3080. Είστε σίγουροι ότι δεν είναι η titan ampere? Δεν βλέπω για πιο λόγο να υπάρχει μια τέτοια κάρτα ως gaming. 

Αυτή είναι ρε συ ο Jensen ο ίδιος το είπε , δεν ξέρω γιατί το αμφισβητούν κάποιοι .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, iazriel είπε

Ίσα ίσα βλέπω σου δίνει λίγο αέρα σε κάποια games να βάλεις και reshade άνετα χωρίς να πέσεις κάτω από 60 fps. 

Η 3080 είναι κομπλέ αλλά ναι πάλι σε κάποια παιχνίδια τρώει ζόρια αλλά με λίγο πέσιμο ρυθμίσεων κάτι θα γίνει. 

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Αυτή είναι ρε συ ο Jensen ο ίδιος το είπε , δεν ξέρω γιατί το αμφισβητούν κάποιοι .

Από την αρχή το ανέφερα αλλά αρκετοί πιστεύουν ότι θα βγάλει και κανονική titan λόγω ονόματος. Η titan πάντα βγαίνει με 102-400 η 3090 είναι 300 και 200 είναι η 3080. Πάντως για gaming δεν έχει κανένα νόημα με 10% πάνω από την 3080 σε 120% πάνω τιμή. 

5 ώρες πριν, kostiger είπε

Αφιερωμενο στους συνοδοιπορους του 3440Χ1440...

https://www.pcworld.com/article/3574934/nvidia-geforce-rtx-3080-3440x1440-ultrawide-benchmarks.html

Θα μπορουσε να εχει περισσοτερα παιχνιδια του '19-'20 προκειμενου να είναι πιο αντιπροσωπευτικο το δειγμα αλλα οκ, μια γευση την παιρνουμε..

Ωραίος φίλε μου. 

100fps στο horizon

87 στο metro χωρίς rtx

Κάρτα ότι πρέπει για τέτοια ανάλυση και fps. Μου άρεσε που ήθελα και 144hz οθόνη σε τέτοια ανάλυση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ωραίος φίλε μου. 

100fps στο horizon

87 στο metro χωρίς rtx

Κάρτα ότι πρέπει για τέτοια ανάλυση και fps. Μου άρεσε που ήθελα και 144hz οθόνη σε τέτοια ανάλυση. 

Πόσα hz οθόνη έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billeiros είπε

Το warzone που παίζω τελευταία 10,6 απο τα 11 gb της ti  μου χρησιμοποιεί.και αυτό σε 1440p 

Kαι το dlss δεν υπάρχει σε όλα τα παιχνίδια.βασικα σε πολύ λίγα ...

Kαι 16gb ram συστήματος αν έχεις 32 :P 

Tσέκαρε το, ρουφάει μνήμη για πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

Και δηλαδή θες να πεις πως όσοι έχουν 144hz πάνε άχρηστα;

Όχι άχρηστα δεν πάνε σε καμία περίπτωση μιας και υπάρχουν πολλά competitive η παλιότερα παιχνίδια που βαράνε και 200fps αλλά σε τέτοιες αναλύσεις για τα βαριά ΑΑΑ παιχνίδια και οι καλύτερες κάρτες τρώνε μεγάλο ζόρι ακομα και για τα 100fps. Δεν λες πάλι καλά που υπάρχουν sync τεχνολογίες και κάνουμε τη δουλειά μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Όχι άχρηστα δεν πάνε σε καμία περίπτωση μιας και υπάρχουν πολλά competitive η παλιότερα παιχνίδια που βαράνε και 200fps αλλά σε τέτοιες αναλύσεις για τα βαριά ΑΑΑ παιχνίδια και οι καλύτερες κάρτες τρώνε μεγάλο ζόρι ακομα και για τα 100fps. Δεν λες πάλι καλά που υπάρχουν sync τεχνολογίες και κάνουμε τη δουλειά μας. 

Ρίχνεις 1-2 settings τύπου shadows και παίρνεις το 30-40% για πλάκα και πας στα 144. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Ρίχνεις 1-2 settings τύπου shadows και παίρνεις το 30-40% για πλάκα και πας στα 144. 

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα για τα 144 σε τέτοιες αναλύσεις στα βαριά παιχνίδια. Γιατί τα 1% low πάντα θα είναι αρκετά κάτω από τα average. Η 3080 είναι από τις λίγες κάρτες παντως που είναι must για τέτοιες αναλύσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εχετε κολλησει στο ονομα και συγκρινετε επιδοσεις παντα βασει τιμης ; Το κυριο χαρακτηριστικο της 3090 ειναι η μνημη και οχι τοσο οι επιδοσεις. 
Το οτι την παρουσιασε σαν gaming καρτα δε σημαινει οτι θα την παρεις μονο για gaming.
Δηλαδη oi 3080 δεν κανουν για productivity που τις παρουσιασε ως gaming?


Υπαρχουν 2 πλευρες να αξιολογησεις την 3090 κατα την γνωμη μου.

 
- Παιρνεις την καλυτερη καρτα των επιδοσεων με απειρη μνημη σε πολυ χαμηλη τιμη ( σε σχεση με quadro / titan )  
- Η παιρνεις μια πανακριβη καρτα με διπλασια λεφτα απο 3080 για +10-20% 



 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ki εγώ αυτό πιστευω τελικά.οτι λόγω των 24gb της επιτρέπεται να παίξει σε 8κ τηλεοράσεις αλλά μόνο σε παιχνίδια τύπου doom-wolfenstein .παιχνίδια δλδ που σκαλαρουν τρομερα.

Είναι η 3080 συν κάτι ψιλακια σε απόδοση αλλά με 24gb...κι ότι είχα ετοιμαστεί να τη χτυπήσω.τελικα 3080 ? Όχι μωρέ καλυτερα να περιμένωτις εκδόσεις με 20gb.3090 τότε που δίνει κ έξτρα απόδοση.η μήπως να περιμένω για ti? Αλλά έρχεται κ το big navi....σταυρόλεξο για δυνατούς λυτες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...