Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hmm

 

Edit: το original post από reddit

 I just wanted to make everyone aware G-sync does currently not work properly on the RTX 3000 series cards with the LG CX & from what I understand C9 TV's either.

You'll get black frame insertion while running games every few seconds. Which is odd as it worked on the RTX 2000 series with less bandwidth.

I can report everything else works, 4k - 120hz Full RGB 10 bit & HDR. However the killer feature of the CX it being certified G-Sync compatible is now broken.

Not sure if this is an Nvidia driver issue or LG software issue but hopefully it's resolved shortly. Just wanted to flag this to people who where buying the RTX 3000 series for this reason.

For the moment, true 4k 120hz HDR 10 bit OLED with G-sync is still a dream. (re-post from Nvidia Reddit).

Επεξ/σία από kokotas16
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Επανήλθε μετά από ένα καθάρισμα. 

Κόψτε επιτέλους το trolling και το flame bait, αλλιώς δεν θα μείνει ανοιχτό το topic.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπαμε αυτο που βλεπουν οι πιο πολλοι και νομιζουν οτι ειναι μνημη ειναι η δεσμευση μνημης. :lol: 

τωρα για το crysis remaster φαινεται οτι ειναι απατη, με λιγο ανασχεδιασμενα γραφικα. το ξεφτιλισε η 3080 και ο 10900κ που παιζει στο 15/20%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θέμα των driver νομίζω. Στο net cafe  που δουλεύει ένας φίλος μου έβαλαν τον νέο driver και έβγαλε σε όλες τις οθόνες πρόβλημα το gsync (1060/2080 κάρτες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ilos είπε

Την παίρνεις και την ξεβιδώνεις όπως είναι.😁

https://www.guru3d.com/news-story/gigabyte-shows-rtx-3090-turbo-with-a-dual-slot-blower-style-cooler.html

Και την βάζεις ένα kraken

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1034 ευρω για Gigabyte...για Asus rog strix βαλε αλλο ενα κατοσταρικο...και αν βγουν και με 20gb Vram,παμε στη τιμη της 2080ti οταν πρωτοβγηκε...ο,τι αρπαξουμε απο τα κοροιδα...ναι θελω να παρω 30series καρτα,αλλα με τετοιες τιμες να πανε να κοψουν το λαιμο τους,θα μεινω με την 2080ti μεχρι να βρω καμια καλη ευκαιρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω προλαβα ZOTAC RTX 3080 Trinity απο amazon.de αμεσως οταν ανοιξε το link. Απο την αλλη, βλεπω στο reddit οτι ειναι 1-3% χαμηλοτερο performance απο FE και επισης ειναι περιορισμενη σε watt και δεν σηκωνει σχεδον καθολου OC.

 

Απο την αλλη, δεν νομιζω με την 3080 να χρειαστε να κανω OC στην επομενη 4ετια για το 1440p που ειμαι και νομιζω καλυτερα να κρατησω την σειρα μου στις παραγγελιες παρα να παρω το ρισκο και να μεινω αλλους 2 μηνες χωρις καρτα και να την χρυσοπληρωσω μια TUF μετα...

Επεξ/σία από DionGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...