Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, xartemporas είπε

Υπάρχει τρόπος να αποφύγεις το 24% ΦΠΑ στα γερμανικά καταστήματα και να ψωνίσεις με 16%. Έκανα order την 3080 EVGA xc3 gaming black προλαβαίνοντας την τιμή στα 699€ (ιδρωσα βέβαια μέχρι να τα καταφέρω ,αφού το site κολλούσε απίστευτα και μου πήρε περίπου 15 λεπτά για να ολοκληρώσω την παραγγελία μέσω paypal!) δίνοντας τη γερμανική διευθυνση του mailboxde.com που μου έστειλαν μέσω e-mail όταν έκανα εγγραφή στο site τους. Τα μεταφορικά από το caseking στο mailboxde είναι περίπου 9€ και από το mailboxde στην Ελλάδα περίπου 30€. Άρα με 740€ περίπου θα την έχω στα χέρια μου και ας αργήσει και ας είναι και χωρίς backplate,προσωπικά δε με απασχολεί αυτό. :)

750 έβγαινε από το site της evga (720+30 μεταφορικά) (οι πρώτες τουλάχιστον μετά ανέβασε την τιμή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Sakiz105 είπε

750 έβγαινε από το site της evga (720+30 μεταφορικά) (οι πρώτες τουλάχιστον μετά ανέβασε την τιμή)

Από το ευρωπαϊκό site της evga δεν ειδα ποτέ κάτι διαθέσιμο για αγορά,τους είχα στείλει κ e-mail και μου απάντησανε να κάνω αγορά από κάποιο επίσημο reseller(πχ caseking)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MSI RTX 3080 Gaming X Trio review από HWU, https://www.youtube.com/watch?v=FRlFauKtjCA

noise normalized με TUF, σε core το ίδιο, στα υπόλοιπα λίγο καλύτερη η TUF.

Να σημειώσουμε πως το HWU αναφέρει για την TUF OC MSRP στα 749$ ενώ αλλού έχω δει για 730$

3080trio_tuf_noise_normalized.jpg.91421d4a5ffa07ec0bb31386eb32f695.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, steve_89 είπε

Μιας και αναφέρθηκε λέτε να κάνει το G12 στις 3000 οι θα ψήνουμε παϊδάκια πάνω από τα Vram???

το G12 δεν ταιριάζει. Λογικά G13 θα βγεί. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

TuF 3080 ✓ + NZXT H1 = CONSOLE KILLER

( στο 2ο μισό του βίντεο )

FE ☠️

Σίγουρα όμως το PC δεν μπορεί να παίξει the last of us

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά και τα 600-650άρια λοιπόν. Οπότε λύσαμε τα περί Fermi και υποσταθμών της ΔΕΗ, anything else? Πολύ καλό κανάλι btw. Ο τυπάς μιλάει σαν κανονικός άνθρωπος και δεν κάνει σαν πίθηκος (jay) ή σαν μ@κ@κ@ς (linus), κυρίως είναι για sfx αλλά δίνει και στοχευμένες πληροφορίες γενικά, χωρίς να το υπεραναλύει σαν τον GN για όσους τον βαριούνται και θέλουν κάτι γρήγορο και to the point..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Υπαρχουν και τα αλλα ακρα βεβαια που προτεινουν αντι για 3080.....1660ti

Και αυτοκίνητο δεν θέλω για δουλειά αλλά τον χειμώνα παγώνει ο κώλος μου στην μηχανή. 

Το ότι κάνει τα benchmark με 10900κ στα 5ghz με ξεπερνάει. Για βάλε πόσα fps βγάζεις με έναν 3100 η έναν 10100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Σίγουρα όμως το PC δεν μπορεί να παίξει the last of us

Τσιμπας ενα ps5 παίζεις το 1ο + συνδρομή που θα δίνει στο 5 εξτρα προνόμια όπως το PlayStation Plus Collection και το παίζεις δωρεαν μαζι με God of War, Bloodborne, Monster Hunter World, Final Fantasy XV, Fallout 4, Mortal Kombat X, Uncharted 4: A Thief's End, Ratchet & Clank, Days Gone, Until Dawn, Detroit: Become Human, Battlefield 1, inFAMOUS Second Son, Batman Arkham Knight, The Last Guardian, The Last of Us Remastered και Persona 5. - Μετά το πουλάς 30 ευρώ κάτω από Msrp 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μια χαρά και τα 600-650άρια λοιπόν. Οπότε λύσαμε τα περί Fermi και υποσταθμών της ΔΕΗ, anything else? Πολύ καλό κανάλι btw. Ο τυπάς μιλάει σαν κανονικός άνθρωπος και δεν κάνει σαν πίθηκος (jay) ή σαν μ@κ@κ@ς (linus), κυρίως είναι για sfx αλλά δίνει και στοχευμένες πληροφορίες γενικά χωρίς να το υπεραναλύει σαν τον GN για όσους τον βαριούνται και θέλουν κάτι γρήγορο και to the point..

@DEADLAZARUS ειμαστε κομπλε με τα δικα μας Γιωργη !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Και αυτοκίνητο δεν θέλω για δουλειά αλλά τον χειμώνα παγώνει ο κώλος μου στην μηχανή. 

Το ότι κάνει τα benchmark με 10900κ στα 5ghz με ξεπερνάει. Για βάλε πόσα fps βγάζεις με έναν 3100 η έναν 10100

  Με την 1660Ti στα 1440p ?? ακριβός τα ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

αυτος θα παιζει ναρκαλιευτη σε 1440P :lol:

Ε πιο πολυ online/multiplayer παιχνιδια δειχνει.

Τι να δειξει?Στα βαρια παιχνιδια τυπου red dead πρεπει να πεσει σε 1080p,κοινως βγαζει ακυρο το ιδιο του το video.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...