Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Pantaz είπε

Θα τον ξετιναξω ρε φιλε! 

Δεν ειναι αυτο ρε συ απλως εχω μεινει χωρις καρτα! Και δεν ξερω παλι να παρω καρτα μετα να τη ξαναδωσω και ξαναμανα!

Γιατί είναι κόπος; Σιγά το πράγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pantaz είπε

Εγω αφησα προπαραγγελια την asus rog strix 3080 στον κωτσοβολο! Αυτο που δεν θελω σε καμια περιπτωση ειναι να ερθει αρχες Νοεμβρη! Γιατι αυτη τη στιγμη ειμαι χωρις καρτα...Τωρα απο την αλλη βρηκα την msi trio x.... Και σκεφτομαι το εξης να παω σε msi αλλα μετα να μην τρεχω και δεν φτανω μ αυτα τα θεματα που εχουν προκυψει! Ας βοηθησει καποιος τι θα εκανε στην θεση μου!

Χτυπα την msi αν δεν μπορείς να κρατηθείς... Αν παλι έχεις υπομονή και ψυχραιμία περίμενε την strix... Απλό... 

Το ένα έχει '' μικρό '' ρίσκο για μένα..... Το άλλο αρκετή υπομονή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Χτυπα την msi αν δεν μπορείς να κρατηθείς... Αν παλι έχεις υπομονή και ψυχραιμία περίμενε την strix... Απλό... 

Το ένα έχει '' μικρό '' ρίσκο για μένα..... Το άλλο αρκετή υπομονή. 

150 - 200 ευρώ καπέλο όμως για την strix δεν λέει αφού από Ρολόγια όλες τα ίδια είναι πάνω κάτω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

150 - 200 ευρώ καπέλο όμως για την strix δεν λέει αφού από Ρολόγια όλες τα ίδια είναι πάνω κάτω 

Η Asus έκανε την Strix irrelevant με την TUF πραγματικά. Μακάρι σε 1-2 μήνες να είναι πάλι στις ίδιες τιμές (MSRP FE δλδ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Χτυπα την msi αν δεν μπορείς να κρατηθείς... Αν παλι έχεις υπομονή και ψυχραιμία περίμενε την strix... Απλό... 

Το ένα έχει '' μικρό '' ρίσκο για μένα..... Το άλλο αρκετή υπομονή. 

Για να δουμε! Αυτο που θελω να σε ρωτησω ειμαι το εξης γιατι εισαι και γνωστης! H msi ειναι πολυ κατωτερη απο την asus rog strix?

Επεξ/σία από Pantaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρακολουθω το νημα εδω και πολυ καιρο...

Το δικο μου συμπερασμα ειναι οτι φταιει λιγο η nvidia  στο κομματι των drivers και του boost curve αλλα περισσοτερο φταινει οι κατασκευαστες που πηγανε και βαλανε φτηνιαρικους capacitors σε καρτες των 800+ ευρω.
Ενω ειχα σε εκτιμηση μεχρι τωρα την EVGA (ειχα στην κατοχη μου 2080 Ti FTW3), μετα τα σκηνικα αυτα στα ματια μου ανεβηκε η ASUS η οποια ηταν η μονη που φερθηκε «επαγγελματικα», γι αυτο οταν ξαναστησω dekstop συστημα με RTX30XX θα κοιταξω να βρω την πανεμορφη FE ή θα παω σε λυση της ASUS.

Oι υπολοιποι φερθηκαν σαν ψιλικατζηδες.

Επεξ/σία από tommy^
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Pantaz είπε

H msi ειναι πολυ κατωτερη απο την asus rog strix?

είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό του καθενός......για μένα είναι ένα κλίκ κάτω η msi ( όχι πολύ κατώτερη όπως αναφέρεις) μιας και έχει κορυφαίο σύστημα ψύξης η strix....αλλά σε διαλογή πυρήνα τα πάει ελαφρώς καλύτερα η msi.....αλλά και πάλι όλα σχετικά είναι ως προς τον πυρήνα...τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BabisTs είπε

είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό του καθενός......για μένα είναι ένα κλίκ κάτω η msi ( όχι πολύ κατώτερη όπως αναφέρεις) μιας και έχει κορυφαίο σύστημα ψύξης η strix....αλλά σε διαλογή πυρήνα τα πάει ελαφρώς καλύτερα η msi.....αλλά και πάλι όλα σχετικά είναι ως προς τον πυρήνα...τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Τελευταιο για να μην σε ζαλιζω! Αυτο που με αγχωνει ειναι να μην με κρασαρει και αναγκαστω και τη στειλω πισω και μετα θα εχω μπερδεμα! Αυτο φοβαμαι περισσοτερο...Το oc και τετοια δεν με ενδιαφερουν! Απλως θελω η καρτα να ειναι απροβληματιστη...Δεν ασχολουμαι με benchmarks και τα σχετικα..Απλα θα παρω την καρτα και θα την κουμπωσω πανω...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑΚΥΝΗΓΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΔΛΔ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pantaz είπε

Τελευταιο για να μην σε ζαλιζω! Αυτο που με αγχωνει ειναι να μην με κρασαρει και αναγκαστω και τη στειλω πισω και μετα θα εχω μπερδεμα! Αυτο φοβαμαι περισσοτερο...Το oc και τετοια δεν με ενδιαφερουν! Απλως θελω η καρτα να ειναι απροβληματιστη...Δεν ασχολουμαι με benchmarks και τα σχετικα..Απλα θα παρω την καρτα και θα την κουμπωσω πανω...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑΚΥΝΗΓΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΔΛΔ!

όταν θα σου έρθει η κάρτα, θα έχουν βγει 3 revision από drivers. 99% δεν θα έχεις θέματα. Επίσης 99% θα σου έρθεις rev 1.1 από κάρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

όταν θα σου έρθει η κάρτα, θα έχουν βγει 3 revision από drivers. 99% δεν θα έχεις θέματα. Επίσης 99% θα σου έρθεις rev 1.1 από κάρτα 

Επειδη δεν γνωριζω 99% δεν θα μου ερθει rev 1.1 τι σημαινει;

Επεξ/σία από Pantaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Επειδη δεν γνωριζω 99% δεν θα μου ερθει rev 1.1 τι σημαινει;

Κάρτα που δεν θα έχει θέματα. Rev 1.1 σημαίνει έκδοση 1,1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Τελευταιο για να μην σε ζαλιζω! Αυτο που με αγχωνει ειναι να μην με κρασαρει και αναγκαστω και τη στειλω πισω και μετα θα εχω μπερδεμα! Αυτο φοβαμαι περισσοτερο...Το oc και τετοια δεν με ενδιαφερουν! Απλως θελω η καρτα να ειναι απροβληματιστη...Δεν ασχολουμαι με benchmarks και τα σχετικα..Απλα θα παρω την καρτα και θα την κουμπωσω πανω...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑΚΥΝΗΓΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΔΛΔ!

αυτή είναι μία απόφαση που πρέπει να ρωτήσεις τον εαυτό σου....υπομονή για strix? .... ή μικρό ρίσκο για msi ύστερα από τον νέο driver?εσύ θα αποφασίσεις διότι εσύ βάζεις το μαρούλι.....

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

150 - 200 ευρώ καπέλο όμως για την strix δεν λέει αφού από Ρολόγια όλες τα ίδια είναι πάνω κάτω 

είπαμε το καπέλο για κανένα λόγο δεν το αξίζει...όπως ποτέ δεν το άξιζε στις nvidia gpus......απλά έχει τοπ ψύξη η άτιμη......

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

αυτή είναι μία απόφαση που πρέπει να ρωτήσεις τον εαυτό σου....υπομονή για strix? .... ή μικρό ρίσκο για msi ύστερα από τον νέο driver?εσύ θα αποφασίσεις διότι εσύ βάζεις το μαρούλι.....

Ο νεος driver εχει δημιουργησει θεματα; Εχουμε ακουσει κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...