Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 λεπτό πριν, Pantaz είπε

Ο νεος driver εχει δημιουργησει θεματα; Εχουμε ακουσει κατι;

δεν γνωρίζω...εγώ δεν είχα θέματα ούτε με τον παλιό...ότι πέρασα τον νέο driver βασικά......

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Ο νεος driver εχει δημιουργησει θεματα; Εχουμε ακουσει κατι;

Η nvidia σπάνια με έναν driver να δημιουργεί προβλήματα. Αντίθετα λύνει. 

Ο συγκεκριμένος ρίχνει ελαφρώς τα ρολόγια ώστε οι gpu με τους "λάθος" πυκνωτές να είναι σταθεροί. Έτσι οι gpu με τους "σωστούς" πυκνωτές θα έχουν λίγο μεγαλύτερο περιθώριο overclock. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

δεν γνωρίζω...εγώ δεν είχα θέματα ούτε με τον παλιό...ότι πέρασα τον νέο driver βασικά......

Να θες να εναποθεσεις ενα χιλιαρικο μπροστα και να μην σ αφηνει η εταιρεια η ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billeiros είπε

Και κατά τα άλλα όλες το ίδιο πάνε...2115 stable .121% pl....πολύ καλές θερμοκρασίες.ο,τι πληρώσεις παιρνεις

Τι εννοεις δλδ κατα ποσο καλυτερη πιστευεις θα ειναι σε αποδοση η asus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο Far Cry που δεν είναι 99% καρφωμένο το GPU load, σε άλλα δεν παίζει να κρατάει 2100.

Καλά δεν έψαξε κ τα όρια της.μεσα σε ένα λεπτό δεν τα βρίσκεις αυτά.παντως δείχνει ανώτερη των υπολοιπων

Εμένα με εντυπωσίασε πάντως.μπαινει ψηλά στην λίστα μου.τρομερονσυστημα ψύξης και dual bios για σκάλισμα....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, billeiros είπε

Και κατά τα άλλα όλες το ίδιο πάνε...2115 stable .121% pl....πολύ καλές θερμοκρασίες.ο,τι πληρώσεις παιρνεις

Someone is going to be disappointed me thinks.. Ας βαλει πες του HZD και κανα Metro Exodus με RT και ας αφησει το FC π.χ και ας ερθει να μας πει αν θα πιασει 2100 ή εστω πανω απο 2050 μην πω 2000 σταθερα .. 

Moυ αρεσει που λεει η TUF δεν ξεπερασε ποτε τα 2000.. Yeah.. right.. Οχι δεν ειναι sponsored..

Αν ειναι binned καποιο τσιπακι γιατι σιγουρα δεν θα ειναι ολα σε καμια περιπτωση strix ειχα πολλες φορες και ξερω εχω φαει απειρες φολες στον πυρηνα, τοτε θα δωσει κανα 5% παραπανω και αν εχεις και 10900k καλα o/ced τοτε θα παρεις και αλλο 5% περιπου και θα εισαι κανα 10% παραπανω.. 

Και για να μην παρεξηγηθω σαφεστατα αν μου εδιναν την δυνατοτητα παλι strix θα ξαναπερνα αλλα με τον πανικο που επικρατει και αν μπει και καμια καραντινα πολυ φοβαμαι οτι θα δουμε πολλα ευτραπελα με τις παραδοσεις και τα ταχυδρομεια :D

Αρπαξτε καμια καρτα γιατι βλεπω καλο Νοεμβρη.. 😛

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή και η tuf είναι οι μόνες αυτή τη στιγμή που έχουν 6mlccs και η strix έχει το μεγαλύτερο pl απ' όλες.αν αυτή δεν κρατάει 2100 τότε ούτε η tuf δεν κρατάει τα 1950-2000.και να θέλουμε να αρπάξουμε κάρτα δεν υπάρχει τίποτα.δε βιαζόμαστε εξάλλου.εγω περιμένω και Νάβι μπας και δέσει και καλύτερα με τον νέο ryzen που θα κουμπωσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταίει το σκληρό power limit που έχουν, γενικά θεωρώ ότι αν φτάσεις να κρατάς 2000-2050Mhz σταθερά στα απαιτητικά παιχνίδια είσαι πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Αυτή και η tuf είναι οι μόνες αυτή τη στιγμή που έχουν 6mlccs και η strix έχει το μεγαλύτερο pl απ' όλες.αν αυτή δεν κρατάει 2100 τότε ούτε η tuf δεν κρατάει τα 1950-2000.και να θέλουμε να αρπάξουμε κάρτα δεν υπάρχει τίποτα.δε βιαζόμαστε εξάλλου.εγω περιμένω και Νάβι μπας και δέσει και καλύτερα με τον νέο ryzen που θα κουμπωσω

Να τολμησω να δω το μελλον γιατι σαν να το βλεπω 2100 να πιανει σταθερα με την καμια ομως ειδικα στα intensive raytracing games κατα την διαρκεια του παιχνιδιου.. :D

Σιγουρα αν ειναι binned ο πυρηνας εχει το potential με το triplo power connector και το καλυτερο power limit αλλα θαυματα δεν περιμενω.. 

Επισης μιλαει για 2100 που εδειξε 5 δευτερολεπτα και στο παραθυρακι που δειχνει καποιες στιγμες το hud του AB δειχνει 1965-1990 συνηθως.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφήνει υποσχέσεις για το μέλλον.εχει αρκετή διαφορά με τις υπόλοιπες.τα υψηλά ρολόγια οι κάρτες τα βαρανε όταν δεν έχουν τέρμα usage η δουλεύουν με νερό.και μόνο όμως  ότι έφτασε τόσο και κρασαρε στα 2145 δείχνει ότι τα τσιπακια της asus + 6 mlccc κάνουν τη διαφορά.

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ασχετο παιδια! Μην περιμενετε η amd να βγαλει κατι ανωτερο απο 3080! Αυτο ειναι πολυ δυσκολο να συμβει....Οι τωρινες καρτες ειναι δυνατες αρκετα! Απλως καπου το χασανε στη γραμμη παραγωγης....Αν σκεφτει κανεις οτι πριν απο 2-3 χρονια πιο πριν επαιρνες κατωτερη καρτα 2080 ti 1,5 χιλιαρικο και τωρα με 900€ θα παρεις ανωτερη καρτα! Ας σταματησουμε τη γκρινια και ας απολαυσουμε τις νεες αυτες τεχνολογιες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, billeiros είπε

Αφήνει υποσχέσεις για το μέλλον.εζει αρκετή διαφορά με τις υπόλοιπες.τα υψηλά ρολόγια οι κάρτες τα βαρανε όταν δεν έχουν τέρμα usage η δουλεύουν με νερό.και μόνο όμως  ότι έφτασε τόσο και κρασαρε στα 2145 δείχνει ότι τα τσιπακια της asus + 6 mlccc κάνουν τη διαφορά.

Εδώ είδα 2085 στο τσακιρ κέφι ρε εγώ με tuf δεν θα δει η strix? Στο avg όμως γενικά είναι το ζουμί όπως και στο να φτιαξεις ένα καλό curve για να μην πάρει power limit και για καλύτερο efficiency. Οι διαφορές θα φανούν στα benchmarks κυρίως και όχι σε AAA games

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Εδώ είδα 2085 στο τσακιρ κέφι ρε εγώ με tuf δεν θα δει η strix? Στο avg όμως γενικά είναι το ζουμί όπως και στο να φτιαξεις ένα καλό curve για να μην πάρει power limit και για καλύτερο efficiency. Οι διαφορές θα φανούν στα benchmarks κυρίως και όχι σε AAA games

Συμφωνώ σε αυτά που λες .για μένα δύο επιλογές είναι εγγυημένες μέχρι στιγμής μέσα στο μπαχαλο.η δικη σου κ η strix.με τη δεύτερη να υπερέχει λόγω συστήματος ψύξης και pl.αυτο είναι ολο

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...