Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

 

Αυτό το λες εσύ, στο Digital Foundry εκτιμούν ότι θα είναι κατώτερο το DirectML, τουλάχιστον αρχικά. Όσο για το 4Κ/60FPS με RT σε κόβω πολύ χλωμό.

Είπα 4Κ + DirectML (1080p) + RT + VRS + Mesh Shadows = 60fps

 

4Κ + DLSS 2.0 (1080p) + RT στα 60fps το κάνει σήμερα η 2080Ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.msystems.gr/graphics-cards/asus-geforce-rtx-3080-oc-10gb-tuf-gaming-90yv0fb1-m0nm00

Έφεραν λίγες όποιος ενδιαφέρεται..Πολλά μου φαίνονται τα 980.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Parapas είπε

Ήρθε το τέρας αλλά έχω θεματάκι. Τρώω 3 short beeps στο Post και μετά 1 κανονικό και το σύστημα bootάρει κανονικά. Καμιά ιδέα? Το manual της μητρικής έχει μόνο κωδικούς και το 62 που φαίνεται την ώρα που κάνει τα 3 beeps λέει Installation of the PCH runtime services αλλά μπορεί απλά και να δείχνει αυτό το νούμερο την ώρα εκείνη και να μη σχετίζεται. Επίσης το led VGA ανάβει κόκκινο την ώρα που ακόυγονται τα beeps και μετά σβήνει αλλά και πάλι μπορεί να είναι απλά το post procedure έτσι (θυμάμαι και από τη 1070 ότι άναβε για λίγο και έσβηνε).

Έκανα και κάποια gaming και benchmark test και όλα δείχνουν φυσιολογικά? Ignore το error και απολαμβάνω την κάρτα?



 

IMG_2354.jpg

Καλορίζικη...όπως είπε και o copper.......προσανατολίσου προς psu πλευρά για το θέμα που έχεις.....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Καλορίζικη...όπως είπε και o copper.......προσανατολίσου προς psu πλευρά για το θέμα που έχεις.....

και μην  ξεχάσεις το online registration για την εγγύηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DeareN είπε

Το πιο απλό πράγμα εννοώ, ότι τέλη 2020 αρχές του 2021 δίνεις 1000 ευρώ Ελλάδα για 10GB Vram , αν αυτό εσένα σου φαίνεται future proof ενώ ήδη απο 1080ti έχω φάει σκάλωμα (stutter) με τη VRAM σε κάτι Resident Evil και κάτι Tomb Raider , εμένα δε μου φτάνει.

Με τη 2080 με τα 8gb για 4K κάνω πατέντες για να μη πέσω σε 1440 ( Εχω OLED οπότε θέλω 4k/60).

Πίστευα οτι με 3080 απλή είμαι καλυμμένος, αλλά μακάρι η Big Navi  να πιέσει καταστάσεις να πάρω σε αυτή τη χρηματική κατηγορία αυτό που ψάχνω

Πραγματικά δεν το λέω απο κακία, αλλά θέλω να δω την αντίδραση όλων αυτών που έσκασαν 1000+ ευρώ για να πάρουν κάρτα Day1, εάν η AMD βγάλει κάτι καλύτερο ή αντίστοιχο σε καλύτερη τιμή.

Σίγουρα θα πέσουν και οι τιμές της nVidia και θα υπάρχει απόθεμα και από τις δύο πλευρές και θα μπορείς να βρείς ποιο εύκολα την υλοποίηση που θέλεις.

Μεγάλο λάθος να αγοράσεις τώρα κάρτα, εκτός αν πραγματικά την έχεις ανάγκη για εργασία, που νομίζω σε αυτή την κατηγορία ανήκει ένα 5%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Πραγματικά δεν το λέω απο κακία, αλλά θέλω να δω την αντίδραση όλων αυτών που έσκασαν 1000+ ευρώ για να πάρουν κάρτα Day1, εάν η AMD βγάλει κάτι καλύτερο ή αντίστοιχο σε καλύτερη τιμή.

Σίγουρα θα πέσουν και οι τιμές της nVidia και θα υπάρχει απόθεμα και από τις δύο πλευρές και θα μπορείς να βρείς ποιο εύκολα την υλοποίηση που θέλεις.

Μεγάλο λάθος να αγοράσεις τώρα κάρτα, εκτός αν πραγματικά την έχεις ανάγκη για εργασία, που νομίζω σε αυτή την κατηγορία ανήκει ένα 5%.

μακάρι να ανέβει ο ανταγωνισμός και να προσγειωθούν οι τιμές....το θέμα είναι μην βολευτούν και οι δύο τους με ακριβές τιμές  .....

                                                                                                                                                                                                                                                      

Νέος driver.....

 

1.png

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

https://www.msystems.gr/graphics-cards/asus-geforce-rtx-3080-oc-10gb-tuf-gaming-90yv0fb1-m0nm00

Έφεραν λίγες όποιος ενδιαφέρεται..Πολλά μου φαίνονται τα 980.

και.. εξαντληθηκαν τη να πω.. ελπίζω τουλαχιστον να της παιρνουν με τιμολόγιο αλιως αν ειναι να τρεχουμε για να δώσουμε +200 ευρώ για να πάρουμε κάρτα αντί να τα κράζουμε είμαστε αξιοι της μοιρας μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

14 λεπτά πριν, valantis123 είπε

και.. εξαντληθηκαν τη να πω.. ελπίζω τουλαχιστον να της παιρνουν με τιμολόγιο αλιως αν ειναι να τρεχουμε για να δώσουμε +200 ευρώ για να πάρουμε κάρτα αντί να τα κράζουμε είμαστε αξιοι της μοιρας μας

ότι υπάρχει αυτήν την περίοδο σε nvidia 3080/3090 είναι χάλια σε τιμή.....από εκεί και πέρα το προσπερνάς ή αν παίζει τιμολόγιο καλώς (κάπως σώζεται εκεί)......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, valantis123 είπε

και.. εξαντληθηκαν τη να πω.. ελπίζω τουλαχιστον να της παιρνουν με τιμολόγιο αλιως αν ειναι να τρεχουμε για να δώσουμε +200 ευρώ για να πάρουμε κάρτα αντί να τα κράζουμε είμαστε αξιοι της μοιρας μας

γιατί να κράξει φίλε οποίος θέλει αγοράζει σε ότι τιμή τον βολεύει, καλώς κάνανε εφωσον τους βόλευε η τιμή (το άξιοι της μοίρας τους)δεν το καταλαβαίνω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ICE-T είπε

γιατί να κράξει φίλε οποίος θέλει αγοράζει σε ότι τιμή τον βολεύει, καλώς κάνανε εφωσον τους βόλευε η τιμή (το άξιοι της μοίρας τους)δεν το καταλαβαίνω

ε τότε ας φτασουν και τα μαγαζια να της πουλάνε τιμές ebay και ολα καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάρτε ότι θέλετε αρκεί να το γουσταρετε ας κάνει και 20000 χιλιάρικα η 3080 αλλά να την αξιοποιήσετε όχι να τη κοιτάτε, αυτό έχει σημασία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, valantis123 είπε

και.. εξαντληθηκαν τη να πω.. ελπίζω τουλαχιστον να της παιρνουν με τιμολόγιο αλιως αν ειναι να τρεχουμε για να δώσουμε +200 ευρώ για να πάρουμε κάρτα αντί να τα κράζουμε είμαστε αξιοι της μοιρας μας

Υπάρχουν άτομα που την ώρα που εσυ ξοδέψες για να κράξεις πάνε για δουλειά και βγάζουν τα 200 ευρώ και την αγοραζουν. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...