Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Fuck it,περιμένω,περιμένω.Μόλις πλήρωσα 1860 με μεταφορικά στο cyberport για 3090 strix oc.Πότε θα έρθει δεν ξέρω,αλλά δεν μπορώ να περιμένω τι θα βγάλει η amd,τι θα βγάλει η nvidia.Αν αργήσει υπερβολικά ή μπορώ να πάρω κάτι άλλο μέχρι να έρθει ακυρώνω φαντάζομαι.

Χθες μίλησα πάλι με caseking και πιθανότατα θα πάμε για Νοέμβρη, υπ όψιν η παραγγελία μου μπήκε ένα τέταρτο μετά από την στιγμή που άνοιξαν τα pre orders, εδώ το απόκομμα από την απόδειξη της συναλλαγής

 

04.jpg

05.jpg

Επεξ/σία από Coppermine
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καπου ειχα διαβασει την επομενη μερα οτι οι Strix 3080 θα μπουν σε διαδικασια dispatch απο Asus προς προμηθευτες μεσα στον Οκτωβριο οποτε λογικα καπου τελη Οκτωβρη και αρχη Νοεμβρη θα αρχισει η παραδοση τους.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω και εγώ backorder για Strix (non OC) και Tuf OC σε Έλληνα προμηθευτή. Για Strix και Aorus δεν υπάρχει καμία ενημέρωση οπότε μου ακούγεται λογικό να πάμε για Νοέμβριο. Tuf λογικά θα έρθει νωρίτερα. Επίσης βλέπω και αναφορές στο reddit και παραδόσεις για την Strix OC μόνο σαν priority και όχι το απλό μοντέλο οπότε ναι... Αναμονή, υπομονή και επιμονή.

@azazil1190 και από μένα τις μεγειές μου να την ξεζουμίσεις την καρτάρα!

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, iazriel είπε

Έχω και εγώ backorder για Strix (non OC) και Tuf OC σε Έλληνα προμηθευτή. Για Strix και Aorus δεν υπάρχει καμία ενημέρωση οπότε μου ακούγεται λογικό να πάμε για Νοέμβριο. Tuf λογικά θα έρθει νωρίτερα. Επίσης βλέπω και αναφορές στο reddit και παραδόσεις για την Strix OC οπότε ναι... Αναμονή, υπομονή και επιμονή.

@azazil1190 και από μένα τις μεγειές μου να την ξεζουμίσεις την καρτάρα!

Ευχαριστώ φιλαράκι μου!

Άντε με το καλό να σου έρθει σύντομα και η δική σου!

Και η tuf oc μια χαρά καρταρα είναι.

Θα τους φλασαρουμε πιο δυνατό bios αργότερα

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που αγορασαν 3090-3080  με καπελο θα κλαινε τα λεφτα τους σε λιγο καιρο οταν σκασουν τα ti μοντελα το χειμωνα με την μιση τιμη και καλυτερες επιδοσεις.

Προφανως απο το φιασκο της 2080ti δεν εμαθαν τιποτε..

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, 7700K είπε

Αυτοι που αγορασαν 3090-3080  με καπελο θα κλαινε τα λεφτα τους σε λιγο καιρο οταν σκασουν τα ti μοντελα το χειμωνα με την μιση τιμη και καλυτερες επιδοσεις.

Προφανως απο το φιασκο της 2080ti δεν εμαθαν τιποτε..

 Και γω που αγόρασα 1080ti 850 ευρώ το 2017 τώρα τα κλαίω. Σήμερα με τα ίδια λεφτά αγόραζω 3080 με καπέλο. Στα ενδιάμεσα 3 χρόνια αντί για παιχνίδια στο pc θα έπαιζα αλλά εργαλεία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Herald είπε

 Και γω που αγόρασα 1080ti 850 ευρώ το 2017 τώρα τα κλαίω. Σήμερα με τα ίδια λεφτά αγόραζω 3080 με καπέλο. Στα ενδιάμεσα 3 χρόνια αντί για παιχνίδια στο pc θα έπαιζα αλλά εργαλεία. 

το χειρότερο είναι αυτοί που τα έδωσαν και έπαιζαν και άλλα όργανα στο ενδιάμεσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, 7700K είπε

Αυτοι που αγορασαν 3090-3080  με καπελο θα κλαινε τα λεφτα τους σε λιγο καιρο οταν σκασουν τα ti μοντελα το χειμωνα με την μιση τιμη και καλυτερες επιδοσεις.

Προφανως απο το φιασκο της 2080ti δεν εμαθαν τιποτε..

έχεις δίκιο...μόλις βγούν και τα ti μοντέλα που λες θα χάσουν επιδόσεις οι δικές μας τώρα που το σκέφτομαι......🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...