Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Πάρα πολλά τα 2Κ για TUF κιόλας.

γενικά είναι πολλά ...πάνω από 1600-1700 δεν έπρεπε να φεύγουν οι τιμές τους

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

χτύπα την!

Θέλω evga. Θέλω να βάλω μπλοκ. Η Asus έχει ακόμα το στικερακι  void στις βίδες και δεν ξέρω το rma της πως ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όταν σκας τόσα, τι 1800, τι 1950.

Με διαθεσιμότητα της κακιά ώρας δεν έχεις και πολλά περιθώρια να το σκεφτείς. 

Ή τα σκας ή όχι επιτόπου 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Agen2004 είπε

Θέλω evga. Θέλω να βάλω μπλοκ. Η Asus έχει ακόμα το στικερακι  void στις βίδες και δεν ξέρω το rma της πως ειναι

ε τότε ανάμενε παγωτό για νεράκι........B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πήραν σε δευτερόλεπτα.. Χα χαχαχα. Ευτυχώς 

2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

ε τότε ανάμενε παγωτό για νεράκι........B)

Έχω την 2080ti μου ακόμα βολεύομαι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, DaRkRaGe είπε

 Έχει παραγγείλει κάνεις από Κατσόβολο ή έχει κάποια ενημέρωση για ποτέ θα φέρουν κομμάτια; Έχω παραγγείλει και προπληρώσει εδώ και μια εβδομάδα την Asus 3080 TUF OC άλλα δεν έχουν εικόνα ακόμα ποτέ μπορεί να έρθει. Ρωτώ μήπως και κάποιος από εδώ έχει κάποια ενημέρωση. Δεν με πολύ καίει βέβαια γιατί τις περισσότερες ώρες με το macbook τις περνώ ούτως ή άλλως λόγο δουλειάς άλλα δεν θα με χάλαγε να έπαιζα το νέο black ops on release :P

Γενικά νομίζω δεν έχουν και αυτοί ιδέα τι γίνεται. Πριν 2 βδομάδες  έφτιαξα PC για φίλο που δεν ξέρει πολύ από harware αλλά ήθελε top of the line για gaming (10900k κλπ). Παραγείλαμε και 2 ASUS TUF 3080 απο πλαίσιο (πηρα και εγώ μία, μια που θα μου εκανε κονε με τιμολογιο ο φίλος, βαρεθηκα να είμαι στο F5 όλη μέρα) και οποτε έρθουν. Προχθες τον πήραν τηλ και του λένε η TUF θα αργήσει πολυ/δεν έχουμε ιδέα πότε θα ρθει, αλλα θα έχουμε "σύντομα" MSI Ventus και Gigabyte Gaming OC. Με παίρνει να του πω τι να κάνει και μεχρι να ψάξω τι παίζει με τις άλλες με τα POSCAPs κλπ, τον ξαναπαίρνουν τηλ και του λένε μας ήρθε ΤΩΡΑ ΜΙΑ TUF να την στείλουμε; Οπότε πηρε αυτήν και περιμένουμε επόμενο τηλ για την δικιά μου. Μάλλον θα ψηθώ να πάρω την Gigabyte αν έρθει πρώτη μια που το θέμα με τα capacitors φαίνεται να "λύθηκε" με τους Drivers και η κάρτα είναι και λίγο πιο γρήγορη out of the box από την TUF.

Φαντάζομαι και Κοτσο στην ίδια φάση είναι, έχουν βάλει εκεί ενα "παράδοση σε 30 μέρες" και ότι κάτσει.

Επεξ/σία από m3lancholy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως πραγματικα απορω και σας ζηλευω με τον χρονο που εχετε ορισμενοι.Αγοραζετε καρτες day one για να χαρειτε παιχνιδια που θα βγουν τωρα, καλη ωρα οπως το cyberpunk και αναρωτιεμαι τι λαθος εχω κανει εγω στην ζωη μου..Εγω ακομη παλευω να βγαλω παιχνιδια που εχουν βγει απο το 2017 μη πω και πιο πισω για αυτο δεν καιγομαι να κανω αναβαθμισεις day one..

Το λεω αυτο γιατι ορισμενοι τα βαψατε μαυρα με το paperlaunch σιγα δεν πειραζει το πολυ πολυ ολο αυτο να κανει καλο στην τσεπη σας δεν ηρθε το τελος του κοσμου.Θελω να πω οτι υπαρχουν και χειροτερα πραγματα απο το να μεινετε με την παλια σας καρτα γραφικων και να παιζει με 20 καρε λιγοτερα..Οπως πχ αν μεινατε με Onboard γραφικα τοτε κακο του κεφαλιου σας..

😝 Το σχολιο μου ηταν για να ελαφρυνω λιγο την διαθεση και οχι για να εκνευρισω καποιον το λεω για οποιον θα παρει στραβα το ποστ μου.Το λεω τωρα για να μην εχουμε τυχον παρεξηγησεις απο κατω στα σχολια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tenshi είπε

Μόνο το Scan έχει 5Κ pre-orders.Πάμε δυνατά!

https://www.scan.co.uk/shops/nvidia/rtx-30-series-faqs

σε μερικους μηνες θα ειναι εκτος Ευρώπης η Αγγλια. Εγω εχω σταματησει ηδη να κοιταω οτιδηποτε για αγορα απο εκει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, jimpsar είπε

σε μερικους μηνες θα ειναι εκτος Ευρώπης η Αγγλια. Εγω εχω σταματησει ηδη να κοιταω οτιδηποτε για αγορα απο εκει. 

Nah...πιο πολύ σαν reference μπήκε.Οι Γερμανοί (πχ Caseking) είναι ντίβες και δέν αναφέρουν τι γίνεται, πέρα απο ένα ξερό "ακολούθα μας στο twitter".Για την ιστορία,το μόνο που κάνουν εκεί είναι μια απλή αναφορά πάνω τις υλοποιήσεις που απεστάλησαν την τάδε του μηνός.Ούτε αριθμοί,ούτε επόμενο dispatch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Παντως πραγματικα απορω και σας ζηλευω με τον χρονο που εχετε ορισμενοι.Αγοραζετε καρτες day one για να χαρειτε παιχνιδια που θα βγουν τωρα, καλη ωρα οπως το cyberpunk και αναρωτιεμαι τι λαθος εχω κανει εγω στην ζωη μου..Εγω ακομη παλευω να βγαλω παιχνιδια που εχουν βγει απο το 2017 μη πω και πιο πισω για αυτο δεν καιγομαι να κανω αναβαθμισεις day one..

Το λεω αυτο γιατι ορισμενοι τα βαψατε μαυρα με το paperlaunch σιγα δεν πειραζει το πολυ πολυ ολο αυτο να κανει καλο στην τσεπη σας δεν ηρθε το τελος του κοσμου.Θελω να πω οτι υπαρχουν και χειροτερα πραγματα απο το να μεινετε με την παλια σας καρτα γραφικων και να παιζει με 20 καρε λιγοτερα..Οπως πχ αν μεινατε με Onboard γραφικα τοτε κακο του κεφαλιου σας..

😝 Το σχολιο μου ηταν για να ελαφρυνω λιγο την διαθεση και οχι για να εκνευρισω καποιον το λεω για οποιον θα παρει στραβα το ποστ μου.Το λεω τωρα για να μην εχουμε τυχον παρεξηγησεις απο κατω στα σχολια.

Βασικά το μόνο προβλημα σε εμένα να περιμενω δεν έχω θέμα, απλά έβγαλα το water block από την 2080Ti για να είναι έτοιμο το  rig για την 3080  και πλεον ο θόρυβος είναι ......... 

Με ακουστικά παιζω απλά σηκώνεται η γυναίκα μου κατά τις 2 και με σκουντηξε χωρίς να έχω παρει χαμπαρι και με ρωτησε αν χάλασε το air condition........ 

Μόλις έβγαλα τα ακουστικά... νταξ μιλάμε πιστολακι μαλλιών είναι λίγο α και τα thermals 81 βαθμους με τα ρολόγια της. 2080Ti 1650-1710 😂🤣😹

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...