Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, BabisTs είπε

σε 1440p γενικά αλλά και ειδικά σε Ds αλλά και σε sotr που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής μηδέν μπουκάλι....

1.jpg

Δοκίμασε ένα Warzone Μπάμπη. Αλλά εσύ κάνεις και μαγικά παίζεις σε βαθιά νερά με timings κτλπ έχεις ρίξει κόπο και δουλειά τρελή. Ένας που θα πάρει έναν 10900Κ αντε να παίξει με λίγο oc και λίγο συχνότητα στις ραμ (μη πω ούτε κ αυτό) αμφιβάλλω αν παίξει με subtimings όμως. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

Δοκίμασε ένα Warzone Μπάμπη. Αλλά εσύ κάνεις και μαγικά παίζεις σε βαθιά νερά με timings κτλπ έχεις ρίξει κόπο και δουλειά τρελή. Ένας που θα πάρει έναν 10900Κ αντε να παίξει με λίγο oc και λίγο συχνότητα στις ραμ (μη πω ούτε κ αυτό) αμφιβάλλω αν παίξει με subtimings κτλπ

Στο warzone σβήνει το CPU. Έχω δοκιμάσει 1080p / low, μέχρι ~250fps πάει ο 10900k. Μέτα ξεμένει από γκάζι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Fulgore είπε

https://www.asus.com/Monitors/ROG-Swift-360Hz-PG259QN/ 

https://www.skroutz.gr/s/22789656/Dell-Alienware-AW2521HF.html?from=catspan

Αν θες να παιξεις Call of duty και λοιπα παιχνιδια στα παραπανω monitor,τι καρτα χρειαζεσαι?

3070 ή και κατώτερη αφού στα ονλαιν χαμηλώνεις τις ρυθμίσεις για να έχεις περισσότερα εφ-πι-ες αλλιώς δεν έχεις καλό κιλ-του-ντεθ ρέισιο..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BabisTs είπε

ναι..όταν έρθει η ώρα θα δώσω......όχι ακόμα..... παίξαμε με τυράκια..........

Σβήσε και τα GPU frametimes τότε, βγάζω νούμερα :P 

~120 minimum? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

3070 αφού στα ονλαιν χαμηλώνεις τις ρυθμίσεις για να έχεις περισσότερα εφ-πι-ες αλλιώς δεν έχεις καλό κιλ-του-ντεθ ρέισιο..

Δεν φτανει η 3070 για πιο πανω Asus των 360hz. Κατω 250 βγαζει σε low η 2080ti.

Το θεμα ειναι οτι καλως ή κακως υπαρχει κοσμος ο οποιος παιζει σε τετοια monitor,και αρα χρειαζεται τετοιες καρτες ακομα και για 1080p.

ΕΙναι ο ιδιος λογος που αγοραζε 2080ti για αυτη την αναλυση.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Σβήσε και τα GPU frametimes τότε, βγάζω νούμερα :P 

~120 minimum? 

εγώ απλά είπα ότι είναι για γέλια τα νούμερα του guru3d σε 1080p/1440p στο sotr ακόμα και στοκ διαφέρουμε.......από εκεί και πέρα ο Μιλανέζος ξέρει ότι το 2080ti oc παίζει στα 4Κ στα 80fps......το έχουμε τεστάρει.......ελπίζω να βλέπεις πόσο βγάζει το 3080 σε 4Κ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Kαι τα CPU δεν φτάνουν. Δεν βγάζει 300 average ο 10900

Ουτε 250βγαζει average,αλλα μονο με τετοιες καρτες θα μπορει καποιος να φτασει οσο πιο κοντα μπορει εστω στα 240hz της οθονης.

Το θεμα δεν ειναι αυτο,το θεμα ειναι οτι απορουν καποιοι για ποιο λογο καποιος να αγορασει τετοιες καρτες για 1080p. Εγω εδωσα ενα ρεαλιστικο σεναριο του γιατι. Απο εκει και περα οτι καταλαβαινει ο καθενας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα δούμε παίζει όμως να κάνει skip εντελώς κάποια "super" σειρά και σε ενα χρόνο και κάτι να βγει η 4000 σειρά. Νωρίτερα από τη 2ετια που συνήθως έχουμε μέχρι τώρα. Πολλά παίζονται. 

Κάτι που είχε γίνει νομίζω στη GTX 600 - 700 σειρα. Είχαν ένα χρόνο διαφορα.

Αν κάνω λάθος σορρυ 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...