Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, DionGR είπε

Στην Γαλλια πουλανε μεσω https://www.ldlc.com/ τωρα. Εχθες εφυγαν μερικες νομιζω.

Αυτοί πουλάνε πιο ακριβά και απο σκρουτζ

Επεξ/σία από valantis123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, DionGR είπε

Στην Γαλλια πουλανε μεσω https://www.ldlc.com/ τωρα. Εχθες εφυγαν μερικες νομιζω.

Αντε παλι... +100 απο τι; Το MSRP της Αμερικης για το FOUNDERS EDITION;

EDIT: Και της Γερμανιας να ηταν, παλι FE ηταν...

Οπως διατυπωθηκε και πιο πριν, το $499 γινεται 499€ στην Ευρωπη και οχι μετατροπη.

499 + 24% VAT = 618€

Πες τωρα οτι τα $ μετατρεπονται σε € (που δεν γινεται ετσι)

$499 >> 422€

422 + 24% VAT = 525€

Ας σκεφτουμε τα import fees/demand issue κλπ χαλαρα 599€

Kαι σε αυτην την περιπτωση με συνοπτικες διαδικασιες βγαζουμε οτι η τιμη, οπως τονισα, ειναι καπως λογικη.

Αντιπαθω αυτο που κανει το Πλαισιο οσο και ο καθενας, αλλα οπως ζητησα και σε παραπανω post, ας ειμαστε λογικοι με τα expectations μας.

Aμα περιμενει καποιος να δει 499€ την 3070 στην Ελλαδα θα περιμενει πολυυυυυυυυ

ε.. δεν ισχύει αυτό. Οι κάρτες έρχονται από κίνα όχι από USA. 

κυριολεκτικά 365 ευρώ πήρα την 970 g1 gaming 7 μέρες μετά το release που είχε 329 msrp. 349 msrp  η rtx 2060 και την έβρισκες άνετα στα 370 σε καλές εκδόσεις.

 Πρώτη φορά γίνεται αυτό με AIB να είναι τόσο ακριβότερες από κανόνα και οι φθηνές να είναι gimped (πχ ζοτακ 3080 στα 699 είπε ότι είναι χειρότερη επίτηδες για να μην κόβει πωλήσεις). 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι από 20 νοεμβρίου θα έχουμε σωστές τιμές. Για διαθεσιμότητα δεν μπορώ να ξέρω

Επεξ/σία από Sakiz105
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ICE-T είπε

Δεν με νοιάζει η μάρκα ,το αν παρέλαβε κάνεις,ρώτησε το παιδί δεν μπορούσες χωρίς εφέ να απαντήσεις?

Καλά είσαι με τα καλά σου ρε παλικαρε?

Για ποιο εφέ μιλάς ?

Απάντησα ότι έχει παραλάβει άνθρωπος κάρτα και συγκεκριμένα ποια....

Για φτιάξε λίγο τον τρόπο σου

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Καλά είσαι με τα καλά σου ρε παλικαρε?

Για ποιο εφέ μιλάς ?

Απάντησα ότι έχει παραλάβει άνθρωπος κάρτα και συγκεκριμένα ποια....

Για φτιάξε λίγο τον τρόπο σου

Spoiler

πολυ μαλθακο σε βρισκω τωρα τελευταια :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DeareN είπε

Γερμανία ξέρουμε για FE? Μέσω του site θα βγουν? 

Αν μάθεις τπτ παραπάνω πες μας 

Ναι, θα ενημερωσω. Το θεμα ειναι οτι δεν εχουν πει που θα τις διαθεσουν. Μεσω του site τους; Μαλλον για να μην λενε τιποτα αλλο. Παντως η πληροφορια που ειχα τις προαλλες για διαθεση 300.000 μοναδων παγκοσμιως αρχες Νοεμβριου, βγαινει αληθινη. :D

1 ώρα πριν, DionGR είπε

Στην Γαλλια πουλανε μεσω https://www.ldlc.com/ τωρα. Εχθες εφυγαν μερικες νομιζω.

Αντε παλι... +100 απο τι; Το MSRP της Αμερικης για το FOUNDERS EDITION;

EDIT: Και της Γερμανιας να ηταν, παλι FE ηταν...

Οπως διατυπωθηκε και πιο πριν, το $499 γινεται 499€ στην Ευρωπη και οχι μετατροπη.

499 + 24% VAT = 618€

Πες τωρα οτι τα $ μετατρεπονται σε € (που δεν γινεται ετσι)

$499 >> 422€

422 + 24% VAT = 525€

Ας σκεφτουμε τα import fees/demand issue κλπ χαλαρα 599€

Kαι σε αυτην την περιπτωση με συνοπτικες διαδικασιες βγαζουμε οτι η τιμη, οπως τονισα, ειναι καπως λογικη.

Αντιπαθω αυτο που κανει το Πλαισιο οσο και ο καθενας, αλλα οπως ζητησα και σε παραπανω post, ας ειμαστε λογικοι με τα expectations μας.

Aμα περιμενει καποιος να δει 499€ την 3070 στην Ελλαδα θα περιμενει πολυυυυυυυυ

Αυτες ειναι υλοποιησεις αλλον κατασκευαστων που δινει. Αυτη η ανακοινωση που εδειξα ειναι για τις Founder Edition. Επισης για την 3070 που εδειξες, η τιμη λογικοτατη και δεν το περιμενα απο το πλαισιο! Πολυ καλη τιμη στα 599. Εγω υπολογιζα κανα 700-750 αν σκεφτεις οτι εδω δινουν την 3080, 850+.

Επεξ/σία από KouMasGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

πολυ μαλθακο σε βρισκω τωρα τελευταια :lol:

Είμαι ευγενικός δεν έχω όρεξη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, KouMasGR είπε

Ναι, θα ενημερωσω. Το θεμα ειναι οτι δεν εχουν πει που θα τις διαθεσουν. Μεσω του site τους; Μαλλον για να μην λενε τιποτα αλλο. Παντως η πληροφορια που ειχα τις προαλλες για διαθεση 300.000 μοναδων παγκοσμιως αρχες Νοεμβριου, βγαινει αληθινη. :D

Αυτες ειναι υλοποιησεις αλλον κατασκευαστων που δινει. Αυτη η ανακοινωση που εδειξα ειναι για τις Founder Edition. Επισης για την 3070 που εδειξες, η τιμη λογικοτατη και δεν το περιμενα απο το πλαισιο! Πολυ καλη τιμη στα 599. Εγω υπολογιζα κανα 700-750 αν σκεφτεις οτι εδω δινουν την 3080, 850+.

Αυτο ειπα και εγω αρχικα απλα καποιος σχολιασε οτι επρεπε να ειναι 100 λιγοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, DionGR είπε

Αυτο ειπα και εγω αρχικα απλα καποιος σχολιασε οτι επρεπε να ειναι 100 λιγοτερο...

Κοίτα να είναι το price range 550 για απλές πχ ventus και κανα 600-630 για πχ rog κλπ όχι 700 και 750... καλύτερα να βαρέσει κάποιος μια 3080 eagle από το εξωτερικό.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Κοίτα να είναι το price range 550 για απλές πχ ventus και κανα 600-630 για πχ rog κλπ όχι 700 και 750... καλύτερα να βαρέσει κάποιος μια 3080 eagle από το εξωτερικό.. 

Aκριβως

EVGA FTW3 RTX 3080 Amazon.de

 

Οποιος προλαβει

https://www.amazon.de/-/en/10G-P5-3897-KR-GeForce-Gaming-Technology-Backplate/dp/B08HR3Y5GQ/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=RTX+3080&qid=1601376960&sr=8-1

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, DionGR είπε

Aκριβως

EVGA FTW3 RTX 3080 Amazon.de

Οποιος προλαβει

ελεος είχα μπεί στης αγγλιας και ελεγε δε στέλνει στη διεύθυνση μου ποσο την ειχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...