Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν να αρχίσεις τα συνθήματα και τις συμβουλές ετοιμαστείτε περιμένετε κλπ, αυτές τις φανταστικές εκδόσεις που ποστάρεις από την φαντασία σου με ποια φανταστικά τσιπάκια θα υλοποιηθούν.........!@$!@$@#%

Εκτός αν επινοήσεις εσύ ένα δικό σου φανταστικό όπως το wccftech, που είχε επινοήσει την RTX 2080Τi Super με νέο πυρήνα που δεν τον ήξερε ούτε η nvidia προφανώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10% επιδοσεις κατω τις 3080 θα ειναι η ναυαρχιδα της AMD.......Αυτο δεν ειναι λογος να χασει πελατες ο πετσινος, ουτε τα 100-200e max χαμηλοτερη τιμη της πιθανης 6900XT....Τωρα αν καποιοι ακυρωσουν παραγγελιες για 10% κατω και 100ε φθηνοτερα, θα το κανουν μονο απο κοντρα.....παντα θα σκεφτονται την 3080 και θα σου λενε με oc 6900xt φτανω την 3080, ειμαι κατω 30% απο την 3090 και εδωσα και πχ 500ε λιγοτερα...Παρηγοριά στον άρρωστο  λεω εγω. Ο πετσινος ξερει καλυτερα απο ολους τις επιδοσεις της 6900XT και ειναι τοσο σιγουρος που αναβαλει την νεα σειρα για να μας ξαναπαρει τα λεφτα του χρονου με τις Τι......Κ@υλιαρη πετσινε εισαι μεγαλη Κυρια

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, bauhaus8 είπε

10% επιδοσεις κατω τις 3080 θα ειναι η ναυαρχιδα της AMD.......Αυτο δεν ειναι λογος να χασει πελατες ο πετσινος, ουτε τα 100-200e max χαμηλοτερη τιμη της πιθανης 6900XT....Τωρα αν καποιοι ακυρωσουν παραγγελιες για 10% κατω και 100ε φθηνοτερα, θα το κανουν μονο απο κοντρα.....παντα θα σκεφτονται την 3080 και θα σου λενε με oc 6900xt φτανω την 3080, ειμαι κατω 30% απο την 3090 και εδωσα και πχ 500ε λιγοτερα...Παρηγοριά στον άρρωστο  λεω εγω. Ο πετσινος ξερει καλυτερα απο ολους τις επιδοσεις της 6900XT και ειναι τοσο σιγουρος που αναβαλει την νεα σειρα για να μας ξαναπαρει τα λεφτα του χρονου με τις Τι......Κ@υλιαρη πετσινε εισαι μεγαλη Κυρια

Αυτή η σιγουριά σας ρε παίδες με τρελαίνει... Ο Πετσινος ακύρωσε τις super τις οποίες θα έβγαζε 2 μήνες  μετά το launch των πρώτων ampere τις οποίες ο κοσμάκης έχει παραγγείλει day one αλλα δεν έχει πάρει ακόμα στα χέρια του. Ούτε ο σπιλμπεργκ τόση φαντασία. Επίσης την τελική απόδοση δεν την ήξερε ούτε η ίδια η amd πριν ένα μήνα αλλά την ήξερε ο πετσινος. 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι λεω επειδη βλεπω οτι δυσκολα θα υπαρξει στοκ ενθεν και ενθεν βραχυπροθεσμα , μακαρι να τα παει ανταγωνιστικα η AMD με το lineup της και οποιος προλαβε τον κυριο ειδε.. Εαν ειναι ανταγωνιστικη με την 3080 η 6800/6900XT και πανω κατω στα ιδια λεφτα τσιμπατε την εκτος και αν εχετε τοσο αναγκη και τα 50 - 100 ευρω.. Μην γινει και κανα lockdown μετα παγκοσμιως και εκει να δειτε γλεντια με διαθεσιμοτητες και παραδοσεις..

Και εγω πληρωσα καπελο 100 ευρω τουλαχιστον για την TUF αλλα οι χειροτεροι μου φοβοι επιβεβαιωνονται για την διαθεσιμοτητα και σε βαθος χρονου,  οποτε οχι μονο χαλαλι το καπελακι αλλα θεωρω ευατο και τυχερο που την τσιμπησα..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Ο Πετσινος ακύρωσε τις super τις οποίες θα έβγαζε 2 μήνες  μετά το launch των πρώτων ampere τις οποίες ο κοσμάκης έχει παραγγείλει day one αλλα δεν έχει πάρει ακόμα στα χέρια του

"Οπου αυτό είναι δεδομένο γιατί το έγραψε ο Λάκης στο insomnia και το είπε ο Jay2 στο youtube αφού έχουν πληροφορίες από μέσα σου λέω"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, akoinonitos said:

Αυτή η σιγουριά σας ρε παίδες με τρελαίνει... Ο Πετσινος ακύρωσε τις super τις οποίες θα έβγαζε ένα μήνα μετά το launch των πρώτων ampere τις οποίες ο κοσμάκης έχει παραγγείλει day one αλλα δεν έχει πάρει ακόμα στα χέρια του. Ούτε ο σπιλμπεργκ τόση φαντασία.

Συγνωμη αλλα για εμενα ειναι φαντασια, με αυτα που ειδα στο tease των big navi 2, να περιμενει καποιος η 6900XT να ξεπερασει την 3080. Φρουδες ελπιδες για απελπισμενους μου φαινονται αυτα. Πρωτη 3090, μετα 3080 και μετα 6900ΧΤ. Ετσι θα εχουν τα πραγματα οπως φαινεται....Τωρα αν οι τιμες πανε αντιστοιχα 1900, 1000, 800 (με τα καπελα παντα) δεν νομιζω το 800 θα κερδισει πολυ κοσμο απο τις αλλες 2 κατηγοριες....Μονο τα fanboys και τους "δυσαρεστημενους"

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ASFE είπε

Και στις αγγελιες βλεπω ακομα απουλητες ειναι 1100+1300+1050...Παντα ετσι να μεινουν με τετοιες τιμες

Εννοειται με τετοια καπελα να μην πω και κατι αλλο που να τις εναποθεσουν.. Αλλα απο την αλλη τιμες 700-800 για 3080 εν Ελλαδι ακομη και με επαρκη διαθεσιμοτητα ειδικα για τους πρωτους δυο μηνες νομιζω οτι ειναι σεναρια που υποκεινται στη σφαιρα της φαντασιας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bauhaus8 είπε

Συγνωμη αλλα για εμενα ειναι φαντασια, με αυτα που ειδα στο tease των big navi 2, να περιμενει καποιος η 6900XT να ξεπερασει την 3080. Φρουδες ελπιδες για απελπισμενους μου φαινονται αυτα. Πρωτη 3090, μετα 3080 και μετα 6900ΧΤ. Ετσι θα εχουν τα πραγματα οπως φαινεται....Τωρα αν οι τιμες πανε αντιστοιχα 1900, 1000, 800 (με τα καπελα παντα) δεν νομιζω το 800 θα κερδισει πολυ κοσμο απο τις αλλες 2 κατηγοριες....Μονο τα fanboys και τους "δυσαρεστημενους"

Έχεις δει κάποιο συγκριτικό? Το τι νομίζεις εσύ δεν αποτελεί κριτήριο. Εσύ μπορεί να πιστεύεις ότι 6900xt μπορεί να είναι και κάτω από 2080ti. Δεν λέει κάτι αυτό. Από που φαίνεται πως θα έχουν τα πράγματα έχεις δει κάτι για βάλε λινκ ,δεν γίνεται να συζητάμε με θεωρίες, μόνο με facts

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε κοντά στο launch αν έχει βάση το παρόν λίνκ περιπλέκονται τα πράγματα αν η τιμή είναι σωστή https://www.techpowerup.com/273693/amd-radeon-big-navi-gpu-benchmarked-in-firestrike-ultra

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Είμαστε κοντά στο launch αν έχει βάση το παρόν λίνκ περιπλέκονται τα πράγματα αν η τιμή είναι σωστή https://www.techpowerup.com/273693/amd-radeon-big-navi-gpu-benchmarked-in-firestrike-ultra

Από ένα fire strike δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα, άσε που δεν ξέρουν πια κάρτα είναι αυτοί που εβγαλαν το leak

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Πριν να αρχίσεις τα συνθήματα και τις συμβουλές ετοιμαστείτε περιμένετε κλπ, αυτές τις φανταστικές εκδόσεις που ποστάρεις από την φαντασία σου με ποια φανταστικά τσιπάκια θα υλοποιηθούν.........!@$!@$@#%

Εκτός αν επινοήσεις εσύ ένα δικό σου φανταστικό όπως το wccftech, που είχε επινοήσει την RTX 2080Τi Super με νέο πυρήνα που δεν τον ήξερε ούτε η nvidia προφανώς

O,τι θέλω θα αρχίσω.δε θα πάρω την άδεια σου.γιατι τόσο μίσος? Μίλησε μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...