Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, malakudi είπε

Από NBB έχω κάνει pre-order και στέλνει και Ελλάδα (αν και εγώ έχω κάνει μέσω γνωστού στη Γερμανία). Δεν έχει κάρτες το NBB να ικανοποιήσει τα pre-orders, λες να δίνει για νέες παραγγελίες;

edit: Άκυρο, τώρα κατάλαβα πως αναφέρεις μόνο για FE.

Είναι αυτές που αν έμπαινες στο nvidia.de για παραγγελία σε πετούσε στο NBB. Πλέον και για FE αν είσαι Αγγλία σε πετάει στο Scan UK, Γαλλία σε ένα γαλλικό store και Γερμανία στο NBB. 

Τέλος και Ευρώπη η πώληση FE μέσω του site.

Η πλάκα είναι ότι ενώ online χθες εξαφανίστηκαν από το NBB σε 20 λεπτά, στα in store και συγκεκριμένα Dortmound είχε καμιά 40αρια 3080 και τρέχανε όλοι να πάρουν μόλις το έμαθαν εξαφανίστηκαν και εκεί φυσικά. 

Όλα αυτά που γράφω από reddit .

Επεξ/σία από DeareN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/10/2020 στις 2:42 ΜΜ, bauhaus8 είπε

Σου κανει η παρακατω εικονα απο το αρθο? 

https://www.rockpapershotgun.com/2020/10/09/just-how-good-are-amds-first-4k-big-navi-benchmarks-compared-to-the-rtx-3080/

RTX-3080-vs-AMD-RX-6000-benchmarks.jpg

1,6%, 10%, 22% αντιστοιχα διαφορα.....τι ΟΧΙ????!!!!!

Καλο ειναι να εχεις ελπιδες παντως

Παρεπιπτοντως το Big Navi ηταν με τον 5900x και η 3080 με τον πλεμπα i5-10600K

Τάκη, δεν έχει καμία διαφορά σε αυτά τα CPU που έδειξες σε 4K

 

Και δεύτερον δεν ξέρουμε σίγουρα αν το διάγραμμα που έδειξαν ήταν απο την 6900XT

Επεξ/σία από Acmilangr2
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Silverage είπε

Βρήκε καιρό να πεθάνει η 2080 ti μου γαμώτο. Ακόμα δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ε;

Μέχρι του χρόνου δεν βλέπω να βελτιώνεται η κατάσταση, το έλουσε και η πράσινη αλλά και η Sammy. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Τάκη, δεν έχει καμία διαφορά σε αυτά τα CPU που έδειξες σε 4K

Και δεύτερον δεν ξέρουμε σίγουρα αν το διάγραμμα που έδειξαν ήταν απο την 6900XT

Αν το πάμε με ακρίβεια δεν ξέρουμε καν σε ποια σκηνή bench-αραν το κάθε παιχνίδι στην AMD, άρα προς το παρόν δεν μπορεί να γίνει άμεση σύγκριση. Η Τετάρτη είναι κοντά όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να δω τους δύο Steves. Τον μουσατο για τα πολλά games που benchαρει και τον μαλλιά για την ανάλυση. Από τις παρουσιάσεις δεν πιστεύω τίποτα, μόνο τιμή και μια γενική ιδέα για τις επιδόσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

Πως θα λέγεται όμως ; RTX 30XX;;

RTX3075..Τι σημασία έχει..Ένα από τα RDNA 2 θα είναι ανάμεσα σε 3080 και 3070 πάντως και ετοιμάζεται να αντιμετωπίσει αυτό. Επιμένει στα 10GB όμως ο τσιγκούνης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

RTX3075..Τι σημασία έχει..Ένα από τα RDNA 2 θα είναι ανάμεσα σε 3080 και 3070 πάντως και ετοιμάζεται να αντιμετωπίσει αυτό. Επιμένει στα 10GB όμως ο τσιγκούνης.

 

Φυσικά. Πως αλλιώς θα τα πάρει από τους enthusiasts; Θα τους αναγκάσει να πάνε σε πιο ακριβό μοντέλο λόγω έλλειψης VRAM...

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όπως το πάνε η μόνη κάρτα που θα τα έχει όλα θα είναι η 3090. Με RDNA 2 θα έχεις κομπλέ VRAM και raster performance αλλά κάνα 20% πίσω σε RT..Με 3080 θα έχεις RT και raster performance αλλά 10GB VRAM που μπορεί να σε αναγκάσουν να κόβεις textures σε κάποια γκέιμς.

Μόνο η 3090 δίνει τα πάντα συν μπόλικη VRAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

10GB G6X

Το έλεγα από τον σεπτέμβριο. Πολύ μεγάλη διαφορά επιδόσεων ανάμεσα σε xx70 και xx80 (σχεδόν όσο xx60 με xx80 προηγούμενων σειρών). Τώρα αν μπει στα 599msrp σκοτώνει την 3070. Εκτός αν όντως η 3070 πήγε πίσω για να βγεί με μειωμένη τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...