Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Δεν ξέρω αν έχεις προσέξει πόσες φορές έχω γράψει ότι έψαχνα μανιωδώς για 3080/3090.Με αδικείς σ αυτό.Μπορεις να ανατρέξεις να τα δεις.εξηγησα το σκεπτικό μου.αν δε σε πείθει δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο.ουτε λατρεύω nv τώρα ουτε μισώ amd.Μια κάρτα είναι .τπτ παραπάνω.οσα έχω πει τα εννοω

Με ειδες καπου να αναφερθηκα συγκεκριμενα σε δικο σου σχολιο ή να το εκανα παραθεση?Αρα για ποιο λογο σε αδικω και για ποιο λογο να με πεισεις για το οτιδηποτε?

Και την 2080ti ειπες οτι θα την κρατουσες και τελικα την εδωσες. Δικαιωμα σου. Εαν τον αλλο μην αλλαξεις γνωμη και δωσεις την 3090 για 6900XT,παλι δικαιωμα σου. Δεν χρειαζεται να πεισεις τον καθενα για κατι.

Οπως δικαιωμα και οποιου αγοραζει ή δεν αγοραζει day one.

Το ανουσιο κραξιμο,που γινεται απο κοσμο που κανει τα αντιθετα εγω απλα σχολιασα. Και δεν ειναι κατι το καινουργιο,συμβαινει εδω και χρονια και προφανως οχι μονο στα των καρτων γραφικων,εξου και το παραδειγμα μου περι pre order παιχνιδιων που ευτυχως σταματησαν.

Με λιγα λογια το σχολιο μου πηγαινε σε αυτο.

48 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Ε ρε φίλε,το κράξιμο πέφτει μέχρι να τη πάρουμε

Για αυτο τον λογο την καλυτερη δουλεια την κανει η πλειοψηφια του κοσμου που δεν λεει τιποτα(περι κοροιδιας/κραξιματος για Amd/Intel/Nvidia),και απλα εμφανιζεται στα θεματα αυτα αφου εχει κανει την αγορα της.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

For a limited time, get Call of Duty: Black Ops Cold War with a purchase of a qualifying GeForce RTX 3080 or 3090 graphics card or gaming desktop.

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce/campaigns/cod-black-ops-cold-war-bundle/

3070 απεξω,ειναι πολυ ''φθηνη''καρτα για 1 δωρεαν παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγινε αποστολή η 3080 TUF OC που είχα παραγγείλει από NBB τη μέρα του launch. Δευτέρα παραδίδεται στο φίλο μου Γερμανία και μετά μου την στέλνει.

Μάλλον θα αρχίσει να εξομαλύνεται η διαθεσιμότητα από αρχές Νοέμβρη.

Επεξ/σία από malakudi
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@7nisiotis οπως βλεπεις παιζει ρολο η υλοποιηση στις φθηνοτερες καρτες.

Η Asus Dual για παραδειγμα αποδιδει σε καποια σεναρια ελαφρως(ελαχιστα fps βεβαια)κατω και απο founders edition

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Με ειδες καπου να αναφερθηκα συγκεκριμενα σε δικο σου σχολιο ή να το εκανα παραθεση?Αρα για ποιο λογο σε αδικω και για ποιο λογο να με πεισεις για το οτιδηποτε?

Και την 2080ti ειπες οτι θα την κρατουσες και τελικα την εδωσες. Δικαιωμα σου. Εαν τον αλλο μην αλλαξεις γνωμη και δωσεις την 3090 για 6900XT,παλι δικαιωμα σου. Δεν χρειαζεται να πεισεις τον καθενα για κατι.

Οπως δικαιωμα και οποιου αγοραζει ή δεν αγοραζει day one.

Το ανουσιο κραξιμο,που γινεται απο κοσμο που κανει τα αντιθετα εγω απλα σχολιασα. Και δεν ειναι κατι το καινουργιο,συμβαινει εδω και χρονια και προφανως οχι μονο στα των καρτων γραφικων,εξου και το παραδειγμα μου περι pre order παιχνιδιων που ευτυχως σταματησαν.

Με λιγα λογια το σχολιο μου πηγαινε σε αυτο.

Για αυτο τον λογο την καλυτερη δουλεια την κανει η πλειοψηφια του κοσμου που δεν λεει τιποτα(περι κοροιδιας/κραξιματος για Amd/Intel/Nvidia),και απλα εμφανιζεται στα θεματα αυτα αφου εχει κανει την αγορα της.

Έτσι όπως μας τρελλαναν τον εγκέφαλο ούτε εμείς καλά καλά δεν ξέραμε τι πως και από που θα αγοράσουμε.Δεν είναι ότι απλα πας στο κατάστημα όπως παλιά και αγοράζεις από το ράφι...Στα υπόλοιπα έχεις δικιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ASFE είπε

Το you.gr ανεβασε τιμες.

λες να ειναι θετικό οτι φέρνει κάρτες και να παρουμε οσει έχουμε κανει παραγγελια με της προηγουμενες τιμες? 

καλά θα ηταν... αλλα σιγα μην φέρνει η το πολύ πολύ να μας της ακυρώση κιολας 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, valantis123 είπε

λες να ειναι θετικό οτι φέρνει κάρτες και να παρουμε οσει έχουμε κανει παραγγελια με της προηγουμενες τιμες? 

καλά θα ηταν... αλλα σιγα μην φέρνει η το πολύ πολύ να μας της ακυρώση κιολας 😅

Ελα μου ντε. Τιμες Κωτσοβολου βλεπω. Εγω χαζευα αυτη με τα 840 και τωρα την πηγε 899.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

For a limited time, get Call of Duty: Black Ops Cold War with a purchase of a qualifying GeForce RTX 3080 or 3090 graphics card or gaming desktop.

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce/campaigns/cod-black-ops-cold-war-bundle/

3070 απεξω,ειναι πολυ ''φθηνη''καρτα για 1 δωρεαν παιχνιδι.

ωχ, δεν το πρόσεξα αυτό. Στο ποστ στο fb που το διάβασα, έγραφε nvidia 3000 series. Ούτε backplate, ούτε φωτισμό. Σε λίγο θα πουλάνε την 3070 και θα θέλει συναρμολόγηση. Είπαμε έχουν μεγαλύτερο margin of profit στις 3070, αλλά το έχουν παραχέσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

https://www.google.com/amp/s/hypebeast.com/2020/9/nvidia-rtx-3080-ebay-bidding-80000-usd%3famp=1

Ενταξει..... Δεν υπαρχουν λογια... Τζαμπα ο αερας που αναπνεουν αν ισχυει αυτο.... 

https://www.thegamer.com/ebay-scalpers-nvidia-rtx-3080/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

https://www.google.com/amp/s/hypebeast.com/2020/9/nvidia-rtx-3080-ebay-bidding-80000-usd%3famp=1

Ενταξει..... Δεν υπαρχουν λογια... Τζαμπα ο αερας που αναπνεουν αν ισχυει αυτο.... 

Kαι μέτα κράζουμε τον κακό πέτσινο και την nvidia. Συγνώμη κιόλας, και στα 900-950 που έχουν φτάσει οι 3080 χάρη μας κάνουνε. Εγώ άμα ήμουν στη θέση του πέτσινου 1200 θα τις έβαζα τις 3080, πάλι όλες θα ξεπούλαγαν. Μην ξανακούσω λοιπόν για την κακιά nvidia, θα βγάλω φλύκταινες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

https://www.google.com/amp/s/hypebeast.com/2020/9/nvidia-rtx-3080-ebay-bidding-80000-usd%3famp=1

Ενταξει..... Δεν υπαρχουν λογια... Τζαμπα ο αερας που αναπνεουν αν ισχυει αυτο.... 

αυτα τα bids τα κανουν bots για σπασιμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...